Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem Anthem poradnik, solucja

Repairs and Inspiration oraz Return to the Heart of Rage to tytuły dwóch finałowych misji fabularnych gry Anthem. O ile pierwsza z wymienionych misji składa się jedynie z kilku rozmów, to druga jest już pełnoprawną wyprawą zwieńczoną pojedynkiem z finałowym bossem - Monitorem Dominionu. Z naszego opisu przejścia dowiesz się jak ukończyć grę.

Repairs and Inspiration

To bardzo krótka misja, którą możesz zaliczyć w kilka minut i bez konieczności opuszczania Fortu Tarsis - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

To bardzo krótka misja, którą możesz zaliczyć w kilka minut i bez konieczności opuszczania Fortu Tarsis. Musisz w pierwszej kolejności dotrzeć do południowej części fortu i odszukać Faye siedzącą na murku (powyższy obrazek). Porozmawiaj z nią.

Druga spośród osób, z którymi należy się spotkać, to Haluk. Jego znajdziesz w tym samym miejscu, co zwykle - w północnej części fortu.

Return to the Heart of Rage

Przygotowania do wyprawy

Dotrzyj do miejsca, w którym przeważnie rozpoczynasz ekspedycję - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Dotrzyj do miejsca, w którym przeważnie rozpoczynasz ekspedycję. Będą tu stali Faye i Haluk - porozmawiaj z nimi. Musisz potwierdzić gotowość do rozpoczęcia finałowej misji gry (powyższy obrazek). Nie jest to ekstremalnie ważna decyzja, ale powinieneś wiedzieć o dwóch rzeczach:

  1. Po zaliczeniu ostatniej misji fabularnej nadal będziesz mógł zajmować się misjami pobocznymi i swobodnie eksplorować świat gry. Co więcej gra odblokuje szereg nowych opcjonalnych aktywności powiązanych z endgamem. Pomogą one znacząco w awansowaniu postaci i zdobyciu lepszego lootu.
  2. Zanim rozpoczniesz misję powinieneś zmodyfikować swojego javelina pod kątem zwiększenia jego ogólnej odporności na żywioły. Finałowy boss gry w dużym stopniu będzie właśnie polegał na atakach wykorzystujących żywioły i to więcej niż jeden typ.

Nie przejmuj się tym, że od razu załączą się cut-scenki z wyprawy do miejsca rozegrania misji. Gra po ich wyświetleniu przeniesie Cię do standardowego okna przygotowań do ekspedycji gdzie będziesz mógł dobrać skład drużyny czy ustawić aktywne stymulanty. Polecamy rozegrać tę misję w kooperacji z innymi graczami. Rozprawienie się z finałowym bossem w pojedynkę może być o wiele trudniejsze (choć nadal jest to jak najbardziej możliwe).

Dotarcie do Monitora

Rozpocznij podróż do pierwszej lokacji, w której przebywają oddziały Dominionu - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Rozpocznij podróż do pierwszej lokacji, w której przebywają oddziały Dominionu. Na samym początku bitwy postaraj się zniszczyć wieżyczki obronne Gauss Turret oraz Flak Turret. Dopiero po tym jak zostaną one zniszczone zajmij się atakowaniem właściwych przeciwników. Uważaj w tym przypadku m.in. na potwory Dominion Frost Brute trzymając je na dystans (będzie wśród nich prawdopodobnie co najmniej 1 elitarny osobnik).

Po zabezpieczeniu okolicy możesz wyruszyć dalej - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu okolicy możesz wyruszyć dalej. Przed Tobą nowe starcie z Pradawnym Tytanem (Ancient Ash Titan). W zależności od używanej klasy javelina możesz latać na dużej wysokości albo np. wyprowadzać ataki z okolic korytarza, którym dotarłeś do miejsca pobytu tytana. W unikaniu jego ataków mogą ci dodatkowo pomagać okoliczne ruiny. Chowaj się szczególnie wtedy gdy Tytan zamierza ostrzelać Cię głównym laserem.

Po wygranym pojedynku pozbieraj loot zostawiony przez tytana i wyrusz dalej. Dotrzesz docelowo do nowej lokacji, w której znajdują się wieżyczki oraz oddziały Dominionu. Tak jak wcześniej szybko poniszcz wieżyczki i unikaj bliskich konfrontacji z Frost Brute'ami.

W jednym z kolejnych obszarów wyłączona zostanie opcja lotu i w związku z tym zmuszony zostaniesz do zniszczenia urządzenia zwanego uziemiaczem (Grounder) - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

W jednym z kolejnych obszarów wyłączona zostanie opcja lotu i w związku z tym zmuszony zostaniesz do zniszczenia urządzenia zwanego uziemiaczem (Grounder). Nie śpiesz się z dotarciem do urządzenia tuż po wkroczeniu do nowej lokacji. Postaraj się pozbyć przynajmniej części wrogów okupujących okoliczne wyższe półki. Dopiero wtedy rozstaw się w zielonej strefie żeby mógł zacząć zapełniać się pasek postępów.

Po zneutralizowaniu uziemiacza możesz z łatwością dotrzeć na górę i przedostać się do kolejnego obszaru. W nowej części mapy trzeba odnaleźć i dostarczyć 10 ech. Tak samo jak wcześniej postarać się w pierwszej kolejności oczyścić trochę okolicę (w szczególności rozpraw się szybko z walkirią) żeby później nie znaleźć się w trakcie lotu pod zmasowanym ostrzałem.

Dostarczenie ech rozpocznie nową bitwę, w której do pokonania są Furie Dominionu - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Dostarczenie ech rozpocznie nową bitwę, w której do pokonania są Furie Dominionu. Staraj się je atakować po kolei i korzystać z najsilniejszych ataków po tym jak Furia straci tarczę. Równie dużo uwagi przywiązuj do szybkiego zniszczenia osłony w kształcie kuli, którą zraniona Furia może się otoczyć.

Pokonane Furie pozostawią po sobie klucze, które należy zabrać. Wyrusz dalej i dotrzyj do fragmentu muru, z którym należy wejść w interakcję żeby przebić się do kolejnego obszaru. Załączy się filmik ze spotkania z Monitorem Dominionu.

Pojedynek z Monitorem Dominionu (finałowy boss)

Monitor Dominionu to finałowy boss gry - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Monitor Dominionu to finałowy boss gry. Walka z nim podzielona jest na trzy główne części. Nie musisz pozbawić go całego paska zdrowia w ramach jednej bardzo długiej potyczki.

Przez cały czas trwania bitwy Monitor będzie polegał na uniwersalnych atakach z wykorzystaniem swojej gigantycznej broni białej. Może on mianowicie wykonywać zamachnięcia nią oraz dalekie skoki połączone z uderzeniem w ziemię z ogromną siłą. W obu przypadkach mogą pomagać ci poprawnie wykonywane uniki.

W pierwszej fazie pojedynku musisz radzić sobie z unikaniem obrażeń od ognia - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

W pierwszej fazie pojedynku musisz radzić sobie z unikaniem obrażeń od ognia. Największym zagrożeniem są miny pojawiające się na polu bitwy. Eksplodują one automatycznie po tym jak upłynie określona ilość czasu, nie po tym jak bohater się do nich zbliży. Najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem to zniszczenie jedynie kilku najbliższych min lub przedostanie się na obrzeża mapy w oczekiwaniu na ich detonację. Jeśli znajdziesz się w ich zasięgu rażenia to oprócz otrzymania obrażeń możesz także zostać podpalony oraz doprowadzić do przegrzania pancerza.

Do drugiej fazy pojedynku przystąpisz po tym jak Monitor straci około 1/3 paska zdrowia - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Do drugiej fazy pojedynku przystąpisz po tym jak Monitor straci około 1/3 paska zdrowia. Musisz zaliczyć przelot do nowej komnaty gdzie wznowione zostaną walki.

W drugiej fazie pojedynku musisz radzić sobie z unikaniem obrażeń od kwasu. Stosuj uniki kiedy Monitor zdecyduje się na przeprowadzenie ostrzału na odległość. Uważaj także na pojawiające się w okolicy małe żywiołaki (Mordant Elemental), które detonują się po zbliżeniu się do bohatera. Dobrze jest dużo latać po sali i w miarę możliwości ignorować żywiołaki lub pozbywać się większych ich grup atakami obszarowymi. Otrzymanie obrażeń od kwasu nałoży na bohatera negatywny status, który przez pewien czas będzie osłabiał jego pasek tarczy lub pancerza.

Do trzeciej fazy pojedynku przystąpisz po tym jak Monitor straci około połowy paska zdrowia - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Do trzeciej fazy pojedynku przystąpisz po tym jak Monitor straci około połowy paska zdrowia. Ponownie zalicz przelot do lokacji gdzie boss na nowo się pojawi.

W trzeciej fazie pojedynku musisz radzić sobie z unikaniem obrażeń od elektryczności. Monitor jest przede wszystkim w stanie atakować na odległość z wykorzystaniem tego żywiołu - możesz chować się za skałami, dużo latać lub podejmować próby wykonywania uników. Jeśli zostaniesz trafiony otrzymasz negatywny status porażenia prądem, który na czas utrzymywania się będzie wyczerpywał pasek tarczy lub pancerza. Oprócz unikania ataków Monitora trzymaj się też z dala od znajdujących się na arenie kul energii. One również mogą porazić javelina prądem i w bardzo łatwy sposób przegrzać jego silniki.

Nie musisz pozbawić Monitora Dominionu całego paska zdrowia - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Nie musisz pozbawić Monitora Dominionu całego paska zdrowia. Po tym jak pozostanie mu już tylko około 1/4 energii życiowej powinien uklęknąć. Po chwili załączy się cut-scenka z pojawienia się Faye i Haluka, którzy dobiją osłabionego bossa. Zakończysz w ten sposób finałową misję gry.

Endgame

Ukończenie ostatniej misji głównego wątku fabularnego odblokuje szereg nowych aktywności powiązanych z endgamem - Repairs and Inspiration; Return to the Heart of Rage | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Ukończenie ostatniej misji głównego wątku fabularnego odblokuje szereg nowych aktywności powiązanych z endgamem. Najważniejsze z nich to:

  1. Odblokowanie dwóch nowych Fortyfikacji (Twierdz) - Temple of the Scar, Heart of Rage.
  2. Odblokowanie Wyzwań Legionistów (Challenges of The Legionnaires).
  3. Odblokowanie powtarzalnych oraz legendarnych kontraktów.
  4. Odblokowanie poziomu trudności Wielki mistrz (Grandmaster) - dodatkowy wymóg w tym przypadku to awansowanie postacią na 30 poziom doświadczenia.

Zasady na jakich funkcjonuje endgame oraz atrakcje jakie oferuje dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika.