Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rodzaje misji w Anthem Anthem poradnik, solucja

Anthem oferuje kilka typów misji. Na tej stronie poradnika zestawiliśmy wszystkie główne rodzaje ekspedycji. Każda pozycja z listy zawiera opis czego można oczekiwać od danej aktywności i na jaki styl rozgrywki kładzie ona nacisk.

Misje fabularne

Zaliczanie misji fabularnych (Story Missions) jest wymagane po to żeby awansować w grze - Rodzaje misji w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Zaliczanie misji fabularnych (Story Missions) jest wymagane po to żeby awansować w grze. Pozwoli ci to nie tylko odkrywać kolejne niuanse głównej fabuły, ale wiąże się również z odblokowywaniem różnorakich nowych funkcji gry (np. dostępu do Twierdz).

Misje fabularne możesz przechodzić w pojedynkę lub z innymi graczami. Ukończenie każdej z nich nagradzane jest punktami doświadczenia, a także opcjonalnie punktami lojalności oraz lootem.

Misje agenta

Misja agenta (Agent Missions) to inaczej poboczne zadania w Anthem - Rodzaje misji w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Misja agenta (Agent Missions) to inaczej poboczne zadania w Anthem. Nie rozpoczyna się ich automatycznie - w celu odblokowania jakiejś pobocznej misji musisz spotkać się na terenie Fortu Tarsis ze zleceniodawcą questu. Bardzo często są to osoby powiązane z jedną z trzech głównych frakcji w świecie gry. Ukończenie takiej misji może więc doprowadzić do otrzymania dodatkowych punktów lojalności (reputacji) dla danego ugrupowania.

Misje agenta możesz przechodzić w pojedynkę lub z innymi graczami. Ukończenie każdej z nich nagradzane jest punktami doświadczenia, a także opcjonalnie punktami lojalności oraz lootem. Ponadto w przypadku serii zadań pobocznych ukończenie jakiejś misji agenta może odblokować dostęp do kolejnej stanowiącej jej kontynuację.

Kontrakty

Kontrakty (Contracts) to mniejsze poboczne zadania w Anthem, które można odbierać z tablic ogłoszeniowych w głównej części fortu oraz w hali Launch Bay - Rodzaje misji w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kontrakty (Contracts) to mniejsze poboczne zadania w Anthem, które można odbierać z tablic ogłoszeniowych w głównej części fortu oraz w hali Launch Bay. Cechą charakterystyczną kontraktów jest to, że mają one losowy przebieg, tzn. losowo wybierane są kolejne fragmenty tych misji. Kontrakty występują w dwóch postaciach - jako standardowe oraz legendarne. Te drugie są znacznie trudniejsze, ale oferują też lepsze nagrody.

Kontrakty możesz zaliczać w pojedynkę lub z innymi graczami. Ukończenie każdego z nich nagradzane jest Monetami (walutą w świecie gry), a także opcjonalnie punktami lojalności oraz lootem.

Twierdze

Twierdze (Strongholds) są najtrudniejszą odmianą misji w Anthem - Rodzaje misji w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Twierdze (Strongholds) są najtrudniejszą odmianą misji w Anthem. Stacza się w nich walki ze znacznie silniejszymi standardowymi przeciwnikami oraz bossami. Kładą one w rezultacie znacznie większy nacisk na ścisłą współpracę pomiędzy graczami, którzy powinni wspólnie wykonywać kolejno otrzymywane cele misji, a także ratować się gdy ktoś polegnie na polu bitwy.

Twierdze wymuszają grę z innymi graczami. Możesz zaprosić do zabawy znajomych lub skorzystać z matchmakingu i dołączyć do misji z losowo wybranymi graczami. Każdorazowe przejście misji w Twierdzy nagradzane jest punktami doświadczenia, a także opcjonalnie punktami lojalności oraz lootem. Warto zaznaczyć, że skrzynie z lootem pojawiają się częściej niż w standardowych misjach, np. po każdej większej wygranej bitwie.

Twierdze nie są dostępne od samego początku gry. Musisz awansować na tyle w głównym wątku fabularnym żeby zaliczyć misję "Stara przyjaźń nie rdzewieje" (Finding Old Friends). Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Jak odblokować misje w Twierdzach? w naszym poradniku.

Swobodna gra

Swobodna gra (Freeplay) w Anthem jest nietypową odmianą ekspedycji, albowiem jest to eksploracja świata gry połączona z losowymi aktywnościami - Rodzaje misji w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Swobodna gra (Freeplay) w Anthem jest nietypową odmianą ekspedycji, albowiem jest to eksploracja świata gry połączona z losowymi aktywnościami. Mowa tu konkretnie o Wydarzeniach (World Events), które załączają się w losowo wybranych obszarach na mapie. Ich założenia również są za każdym razem losowane. Przystąpienie do wydarzenia jest zawsze opcjonalne, aczkolwiek zaliczenie go może doprowadzić do pozyskania punktów doświadczenia oraz opcjonalnie punktów lojalności i lootu. Oprócz zajmowania się Wydarzeniami możesz również z własnej inicjatywy atakować przeciwników i wrogą dziką zwierzynę, a także rozglądać się za znajdźkami, surowcami do craftingu, przejściami do mniejszych lokacji (lochów) i skrzyniami skrywającymi skarby.

Swobodna gra wymusza przystąpienie do publicznej sesji, a więc na mapie świata pojawiają się także inni gracze. Mogą to być osoby z listy znajomych lub losowi gracze wybrani poprzez matchmaking. Współpracowanie z innymi graczami i trzymanie się blisko nich nie jest wymagane w tym trybie. Równie dobrze możesz ignorować inne javeliny i badać świat gry w pojedynkę.

Niektóre misje fabularne mogą wymuszać przeniesienie się na jakiś czas do trybu Swobodnej gry. Po tym jak znajdziesz się na głównej mapie zamiast zajmowania się swobodną eksploracją zajmij sie w takich sytuacjach czynnościami powiązanymi z aktualną główną misją.