Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozgrywka swobodna w Anthem Anthem poradnik, solucja

W każdej chwili podczas gry w Anthem możesz oderwać się od fabuły i zrezygnować z wykonywania misji, by samodzielnie zwiedzać świat gry - Bastion. Mapa jest spora i oferuje wiele walk, ukrytych skarbów i sekretów, wyzwań i misji dodatkowych.

Wydarzenia w świecie

W niektórych misjach poszukujesz przedmiotów ignorując przeciwników - są to zdecydowanie najszybsze zadania do wykonania - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry
W niektórych misjach poszukujesz przedmiotów ignorując przeciwników - są to zdecydowanie najszybsze zadania do wykonania

Podstawowy rodzaj misji w grze swobodnej, który nagradzany jest sporą ilością doświadczenia (400 PD za pierwszą wykonaną misję i po 800 PD za drugą i kolejną w trakcie trwania sesji). Wydarzenia w świcie mają różny charakter: pokonaj określonych przeciwników, zbierz Echa lub artefakty, czy pokonaj Bossa (np. Ursix, Tytan). Nie są oznaczone na mapie, jednak jednocześnie odbywają się w wielu lokacjach: wystarczy że będziesz szybko podróżował między kolejnymi "dzielnicami", a z łatwością się na nie natkniesz - informacja o Wydarzeniu w świecie uaktywnia się, gdy jesteś ok. 200 metrów od miejsca, gdzie się odbywa.

Każde ukończone Wydarzenie nagradzane jest skrzynią z lootem, zwykle o wysokiej wartości (choć szansa na przedmioty mistrzowskie czy legendarne jest znacznie niższa niż w przypadku Fortyfikacji).

Odkrywanie lokacji

Punkt widokowy do odblokowania - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Punkt widokowy do odblokowania

Każda z lokacji w Bastionie (obszary oddzielone liniami) posiada różne mniejsze regiony. Wystarczy, że je odwiedzisz (w górnej środkowej części ekranu pojawi się napis, w jakim regionie się znajdujesz, gdy do niego wstąpisz), a zagwarantujesz sobie odblokowanie wyzwań związanych z Eksploracją - każdy w pełni zbadany obszar to dodatkowe 800 monet. Warunkiem spełnienia Wyzwania jest także odnalezienie punktu widokowego, który zostaje później oznaczony na mapie lornetką. Punkty widokowe znajdują się często na wysokich obszarach jako niewielkie kopuły o jasnej poświacie, z którymi musisz wejść w interakcję.

Zdobywanie doświadczenia

Rozgrywka swobodna jest słabym sposobem na zdobywanie doświadczenia, lepiej sprawdzą się misje/kontrakty i Fortyfikacje. Najwięcej doświadczenia zdobędziesz poprzez wykonywanie Wydarzeń w świecie oraz jak najwyższe poziomy w Czynach heroicznych, które możesz łatwo monitorować i realizować te, których jeszcze nie odblokowałeś w tej sesji.

Zdobywanie lootu

W swobodnej rozgrywce znajdziesz bardzo duże ilości przedmiotów: tak z zabitych wrogów jak i ze skrzyń, które są poukrywane w świecie - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W swobodnej rozgrywce znajdziesz bardzo duże ilości przedmiotów: tak z zabitych wrogów jak i ze skrzyń, które są poukrywane w świecie. Skrzynie te pojawiają się zawsze w określonych lokacjach - jeśli wiec takie napotkasz, warto zapamiętać to miejsce i powrócić do niego później / w kolejnej sesji gry. Zwykle zawierają przedmioty dość przeciętne, ale ich rozebranie będzie szybkim sposobem na zdobycie dużych ilości materiałów rzemieślniczych.

Przydatne mogę być również przedmioty rzemieślnicze, które znajdziesz w roślinach, skałach i kupkach złomu w całym Bastionie - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Przydatne mogę być również przedmioty rzemieślnicze, które znajdziesz w roślinach, skałach i kupkach złomu w całym Bastionie. To najlepszy sposób na szybkie zdobycie dużych ilości materiałów.

Sekrety

W swobodnej rozgrywce znajdziesz dwa rodzaje sekretów: dokumenty i runy - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W swobodnej rozgrywce znajdziesz dwa rodzaje sekretów: dokumenty i runy. Dokumenty, poza stałymi miejscami występowania, często odnajdziesz przy bazach militarnych banitów. Moa być w formie książek, skrawków papieru lub małych elektronicznych urządzeń. Większość z nich - podobnie jak skrzynie - pojawia się ponownie w tych samych lokacjach, zawierając jednak inną treść, co pozwala szybciej zrealizować Wyzwania z nimi związane (Wyzwania->Eksploracja).

Żółte runy, które odnajdziesz na ścianach w całym bastionie są sekretami jednorazowymi, także ich kolekcjonowanie jest znacznie trudniejsze - Rozgrywka swobodna w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Żółte runy, które odnajdziesz na ścianach w całym bastionie są sekretami "jednorazowymi", także ich kolekcjonowanie jest znacznie trudniejsze. Za realizację Wyzwań związanych z eksploracją i kolekcjami otrzymasz 800 / 1600 monet.