Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? Anthem poradnik, solucja

Próba Yvenii (Trial of Yvenia) jest jedną z czterech do zaliczenia w grze Anthem na potrzeby eksploracji Grobowców Legionistów (Tombs of the Legionnaires). Na tej stronie poradnika znajduje się opis przejścia wszystkich wyzwań potrzebnych do zaliczenia Próby Yvenii.

Na jakich zasadach działa Próba Yvenii?

1 - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry
  1. Musisz zaliczać kolejne misje głównego wątku fabularnego gry aż załączy się główna misja Grobowce Legionistów (Tombs of the Legionnaires). Spotkaj się w ramach tej misji z Faye, która wyjaśni szczegóły warunków uzyskania dostępu do czterech grobowców.
  2. Na potrzeby otwarcia grobowca Yvenii (The Tomb of Yvenia) musisz zaliczyć wszystkie wyzwania w ramach Próby Yvenii. Warto zaznaczyć, że badaniem czterech grobowców możesz zajmować się w dowolnej kolejności.
  3. W dzienniku bohatera pojawiła się nowa kategoria wyzwań. Przechodź kolejno do zakładek Ekspedycje (Expeditions) oraz Swobodna gra (Freeplay). Wybierz z listy wyzwania powiązane z Próbą Yvenii (powyższy obrazek).
  4. Wyzwania możesz zaliczać w dowolnym trybie gry - możesz np. przystąpić do Swobodnej gry (Freeplay), rozpocząć jakąś Misję agenta (Agent Mission) czy odwiedzić Twierdzę (Stronghold). Możesz grać w pojedynkę lub w drużynie wraz z innymi graczami.
  5. Po tym jak zaliczysz wszystkie wyzwania z listy możesz wyruszyć do grobowca Yvenii celem zbadania go. Jest on od samego początku widoczny na mapie świata. Opis przejścia grobowca znajdziesz w naszej solucji w osobnym rozdziale poradnika.
  6. Za zaliczenie wszystkich wyzwań dodatkowo otrzymasz 2000 złota.

Lista wyzwań Próby Yvenii

1) Otwórz 15 skrzyń ze skarbami - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

1) Otwórz 15 skrzyń ze skarbami. To jedno z bardziej kłopotliwych wyzwań powiązanych z Grobowcami Legionistów. Na skrzynie ze skarbami natrafia się bowiem o wiele rzadziej niż na loot "wyskakujący" z pokonanych przeciwników (nie jest on zaliczany do wymagań tego wyzwania).

Oto kilka podpowiedzi jak zaliczyć to wyzwanie:

Za skrzyniami możesz rozglądać się przede wszystkim w trybie swobodnej gry. Możesz na nie natrafiać np. w małych obozowiskach czy w niektórych lokacjach okupowanych przez przeciwników. Jest to niestety dość uciążliwa metoda, gdyż skrzynie nie są bardzo gęsto porozrzucane po mapie świata.

Duże szanse na odnalezienie skrzyni gwarantuje odwiedzenie którejś z podrzędnych lokacji na mapie świata, czyli tych oznaczonych ikoną bramy (przykład na obrazku) - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Duże szanse na odnalezienie skrzyni gwarantuje odwiedzenie którejś z podrzędnych lokacji na mapie świata, czyli tych oznaczonych ikoną bramy (przykład na obrazku). Po załadowaniu nowej lokacji zbadaj dokładnie "loch", a powinieneś natrafić w nim na co najmniej jedną skrzynię.

Ciekawym pomysłem na odnajdywanie skrzyń jest szukanie okazji do zaliczania wydarzeń (World Events) w trybie swobodnej gry (Freeplay) - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Ciekawym pomysłem na odnajdywanie skrzyń jest szukanie okazji do zaliczania wydarzeń (World Events) w trybie swobodnej gry (Freeplay). Po ukończeniu każdego wydarzenia w pobliżu miejsca walk powinna pojawić się skrzynia z lootem. Musisz jednak wiedzieć o tym, że skrzynia zaliczana jest jako odnaleziona tylko dla gracza, który ją otworzy. Jeśli grasz w grupie to musisz być osobą, która otworzyła skrzynię. Jeśli wcześniej otworzył ją inny gracz to nawet jeśli szybko się do niej zbliżysz i zabierzesz jakiś loot licznik otwartych skrzyń nie zmieni się.

Podobnym sposobem na odnajdywanie skrzyń jest zaliczanie kontraktów, misji agenta oraz misji w Twierdzach - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Podobnym sposobem na odnajdywanie skrzyń jest zaliczanie kontraktów, misji agenta oraz misji w Twierdzach. W zależności od rodzaju questu skrzynie z lootem mogą pojawić się dopiero na sam koniec misji lub po każdej większej wygranej bitwie. W przypadku prowadzenia gry z udziałem innych graczy ponownie musisz pamiętać o tym żeby być pierwszą osobą, która dotrze do skrzyni i ją otworzy.

2) Zbierz 25 surowców - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

2) Zbierz 25 surowców. To najprostsze wyzwanie tej próby. W trakcie przemierzania świata gry możesz natrafiać różnego rodzaju rośliny. Przytrzymanie klawisza interakcji przy każdym takim obiekcie nagradzane jest materiałami i podliczane przez grę.

3) Napraw 3 javeliny - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

3) Napraw 3 javeliny. Najprostszym sposobem na ukończenie tego wyzwania jest przystąpienie do misji w Twierdzy lub do innego trudnego questu. Liczy się to żeby w misji brali udział inni gracze i żeby była duża szansa na to, że polegną na polu bitwy i będą potrzebowali pomocy. Po dotarciu do powalonego javelina możesz przytrzymać przycisk wyleczenia go (przykład na obrazku).

Alternatywnie wyzwanie to możesz też zaliczyć w wybranych misjach czy wydarzeniach, w których pojawiają się sojusznicze javeliny. Naprawienie javelina kontrolowanego przez sztuczną inteligencję również przybliży Cię do zaliczenia wyzwania. Nie muszą to być wyłącznie javeliny kontrolowane przez żywych graczy.

2 - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry
4) Znajdź 10 sekretów - Jak zaliczyć Próbę Yvenii w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

4) Znajdź 10 sekretów. Nie jest to trudne wyzwanie, gdyż w świecie gry natrafia się na mnóstwo "znajdziek". Na ich poszukiwania wyrusz w trybie swobodnej gry (Freeplay). Odnajdywanymi sekretami mogą być np. notatki (przykład na obrazku 1) czy interaktywne runy (przykład na obrazku 2). Tak samo jak w przypadku skrzyń warto docierać do obozowisk, wrogich baz czy zaglądać do podrzędnych lokacji na mapie.

Gra nie uznaje jako sekretów odnajdywanych punktów widokowych, czyli miejsc, w których po zbadaniu interaktywnego obszaru na mapie pojawi się ikona lornetki.