Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wykonywanie combo w Anthem Anthem poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2019

Combo to inaczej kombinacja dwóch ataków, która pozwala na zadanie większych obrażeń i osłabienie okolicznych wrogów. Na tej stronie poradnika informujemy jak poprawnie wykonać combo w Anthem.

Jakie znaczenie mają ataki combo?

Kombinacje ataków w Anthem mają trzy zasadnicze zalety:

  1. Możesz zadać atakowanemu przeciwnikowi znacznie większe obrażenia niż to na co pozwalają pojedyncze użycia umiejętności.
  2. Możesz osłabić stojących w okolicy innych wrogów. Jest to bardzo przydatne zawsze wtedy prowadzisz walki z większymi grupami przeciwników.
  3. Ataki combo nie zużywają żadnych surowców czy energii. Jedynym wymogiem jest konieczność odczekania na odnowienie się powiązanych z nimi umiejętności.

Przygotowanie umiejętności javelina

Do wykonania każdego ataku combo będą ci potrzebne dwie specyficzne umiejętności wybrane spośród tych, którymi aktualnie dysponujesz dla danej klasy javelina.

Pierwsza umiejętność ma na celu nałożenie negatywnego statusu na zaatakowanego przeciwnika - Wykonywanie combo w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Pierwsza umiejętność ma na celu nałożenie negatywnego statusu na zaatakowanego przeciwnika. Wspomnianym negatywnym statusem może być np. podpalenie, zamrożenie, porażenie prądem czy oblanie kwasem przeciwnika.

Umiejętności tego typu oznaczane są w grze ikoną przypominającą celownik - przykładem takiego ataku jest umiejętność Frost Shards (Lodowe odłamki) z dołączonego obrazka (klasa Sztorm).

Druga umiejętność ma na celu przeprowadzenie ataku combo na przeciwniku osłabionym przez pierwszą umiejętność - Wykonywanie combo w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Druga umiejętność ma na celu przeprowadzenie ataku combo na przeciwniku osłabionym przez pierwszą umiejętność. Combo nie zadziała jeśli zaatakowany został przeciwnik, który nie padł wcześniej ofiarą pierwszej umiejętności. Musisz ponadto zdążyć z atakiem zanim efekty pierwszej umiejętności przestaną działać.

Umiejętności tego typu oznaczane są w grze ikoną przypominającą gwiazdkę - przykładem takiego ataku jest umiejętność Lightning Strike (Uderzenie błyskawicy) z dołączonego obrazka (klasa Sztorm).

Wykonanie ataku combo

W celu poprawnego wykonania ataku combo musisz za każdym razem wykonać następujące czynności - Wykonywanie combo w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W celu poprawnego wykonania ataku combo musisz za każdym razem wykonać następujące czynności:

Krok 1: Dotrzyj w pobliże przeciwników.

Krok 2: Upewnij się, że obie umiejętności są w pełni odnowione, tzn. że można ich użyć w dowolnym momencie.

Krok 3: Zaatakuj przeciwnika/przeciwników pierwszą umiejętnością żeby nałożyć na niego negatywny status (np. ogień, lód, elektryczność, kwas).

Krok 4: Zaatakuj tego samego przeciwnika/przeciwników drugą umiejętnością. Poprawne wykonanie obu ataków doprowadzi do wyświetlenia na ekranie napisu COMBO! (przykład na obrazku). Jest to potwierdzenie, że udało ci się wykonać kombinację ataków.

Dodatkową zaletą poprawnie wykonywanych ataków combo jest to, że negatywne statusy mogą przenieść się na stojących w okolicy innych przeciwników - Wykonywanie combo w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Dodatkową zaletą poprawnie wykonywanych ataków combo jest to, że negatywne statusy mogą przenieść się na stojących w okolicy innych przeciwników. To jak zostaną oni osłabieni jest uzależnione od rodzaju użytych umiejętności. W przykładzie z dołączonego obrazka wykonanie ataku combo doprowadziło do zamrożenia rozstawionych w pobliżu potworów. Wynikło to z tego, że pierwszą użytą umiejętnością były Lodowe odłamki.

Dodatkowe informacje o atakach combo

  1. Umiejętnością przygotowującą lub aktywującą combo może też być atak w walce wręcz. Wygląda to inaczej dla każdej z klas. Przykładowo w przypadku klasy Łowca atak wręcz osłabia przeciwnika, zaś grając klasą Sztorm atak wręcz służy do wykonania ataku combo na osłabionym już wcześniej przeciwniku.
  2. Jeśli grasz w grupie to możesz też polegać na atakach innych graczy. Jeśli zauwazysz, że ktoś inny osłabił przeciwników, to możesz wtedy od razu odpalić drugą umiejętność żeby wykonać combo.
  3. Niektórzy przeciwnicy są odporni na określone rodzaje ataków lub żywiołów i np. nie mogą zostać zamrożeni. Nawet jeśli użyjesz pierwszej umiejętności to przeciwnik nie zostanie wtedy osłabiony i odpalenie drugiej zdolności nie doprowadzi do wykonania ataku combo.