Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stymulanty w grze Anthem Anthem poradnik, solucja

Stymulanty są w Anthem tymczasowymi premiami do statystyk javelina. Na tej stronie poradnika informujemy jak odblokować stymulanty, jak ustawiać stymulanty jako aktywne oraz kiedy najlepiej korzystać ze stymulantów.

Odblokowanie dostępu do stymulantów

Stymulanty nie są dostepne od samego początku gry - Stymulanty w grze Anthem - Anthem - poradnik do gry

Stymulanty nie są dostepne od samego początku gry. Musisz zaczekać aż główny bohater awansuje na 10 poziom doświadczenia. Otrzymasz wtedy stosowne potwierdzenie o uzyskaniu dostępu do nich.

Jak ustawiać stymulanty jako aktywne?

1 - Stymulanty w grze Anthem - Anthem - poradnik do gry
Stymulanty możesz ustawiać w trakcie przygotowań do ekspedycji (przykładowy taki ekran pokazuje obrazek 1) - Stymulanty w grze Anthem - Anthem - poradnik do gry

Stymulanty możesz ustawiać w trakcie przygotowań do ekspedycji (przykładowy taki ekran pokazuje obrazek 1). Nie rozpoczynaj od razu ekspedycji, tylko zamiast tego przejdź do ostatniej zakładki przygotowań (obrazek 2). Początkowo możesz ustawić tylko jeden stymulant. Dwa pozostałe sloty odblokowywane są kolejno po awansowaniu na 20 i na 30 poziom doświadczenia.

Każdy stymulant jest przedmiotem jednorazowego użytku. Będzie on aktywny tylko w trakcie rozgrywania najbliższej ekspedycji. Po jej ukończeniu bezpowrotnie przepadnie i będziesz mógł zapełnić wolny slot (lub sloty) kolejnym tego typu przedmiotem. Nie polecamy wybierać wysokiej jakości stymulantów do łatwych misji lub do zadań rozgrywanych na niskim poziomie trudności. Stymulanty musisz wytwarzać (więcej o tym poniżej) i poświęcenie tego typu przedmiotu może okazać się mniej opłacalne od dodatkowych nagród z tytułu oferowanych przez niego premii do statystyk. Idealny moment rozpoczęcia używania stymulantów to awans na 30 poziom doświadczenia w ramach endgame'u.

Jak pozyskiwać stymulanty?

Stymulanty musisz własnoręcznie wytwarzać po przejściu do zakładki CRAFT - Stymulanty w grze Anthem - Anthem - poradnik do gry

Stymulanty musisz własnoręcznie wytwarzać po przejściu do zakładki CRAFT. Nie odnajduje się ich w postaci lootu np. podczas zaliczania misji.

Dobór stymulantów powinien być uzależniony od wybranej klasy javelina oraz preferowanego stylu rozgrywki. Uniwersalne stymulanty, które możemy polecić, to:

  1. Ultimate Sigil - Zwiększo on obrażenia zadawane przez umiejętność Ultimate, czyli najpotężniejszą jaką dysponuje każdy z javelinów. Stymulant ten może być bardzo pomocny w misjach, w których do pokonania są silni bossowie, czyli tacy, których pojedyncze użycie umiejętności Ultimate nie zabije, a jedynie zrani.
  2. Shield Sigil - Zwiększa on wytrzymałość tarczy oraz przyśpiesza jej regenerację. Warto wybrać ten stymulant jeśli do rozegrania jest misja z dużą liczbą elitarnych przeciwników, którzy bardzo szybko mogą pozbawić Cię całego paska tarczy. Do pary możesz też dobrać stymulant Armor Sigil, który dla odmiany wzmacnia pancerz.
  3. Gear Sigil - Przyśpiesza on regenerację wszystkich umiejętności. Pozwoli ci to częściej odpalać ofensywne i defensywne akcje powiązane z umiejętnościami.
  4. Combo Sigil - Zwiększa on obrażenia z reakcji na ataki combo.Kombinacje ataków już same w sobie są silniejsze. Dzięki tej premii ataki combo mogą ci jeszcze bardziej ułatwić eliminowanie przeciwników.

Wysokości premii do statystyk uzależniona jest od tego jakiej jakości jest dany stymulant. Przykładowo niepospolity stymulant może oferować 10-procentową premię, ale rzadki już 15 czy 20-procentową. Tak samo jak w przypadku innych kategorii craftingu możesz wybrać jakość stymulanta spośród już odblokowanych.

Lepsze plany stymulantów możesz pozyskiwać dzięki zdobywaniu punktów reputacji (lojalności) dla frakcji Arkanistów - Stymulanty w grze Anthem - Anthem - poradnik do gry

Lepsze plany stymulantów możesz pozyskiwać dzięki zdobywaniu punktów reputacji (lojalności) dla frakcji Arkanistów. Kolejne poziomy reputacji gwarantują dostęp do niepospolitych (Uncommon), rzadkich (Rare) i epickich (Epic) planów stymulantów. Więcej informacji na temat tego jak działa system reputacji w grze znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.