Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy można pokonać Tytana w pojedynkę w grze Anthem? Anthem poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 marca 2019

Czy można pokonać Tytana w Anthem w pojedynkę? Zdecydowanie tak, i nie musi być to nawet bardzo trudne. Tytani często są bossami w wielu misjach fabularnych, ale możesz ich spotkać także podczas swobodnej rozgrywki (choć z reguły są to "pomniejsi Tytani"). Najlepszym wyborem do takiej walki jest javelin Kolos. Nie tylko ze względu na ogromną ilość zdrowia, ale na posiadanie tarczy, która w zasadzie ochroni cię przed prawie każdym atakiem Tytana (poza promieniowaniem).

Atakuj Kolosa, gdy ten przygotowuje się do ataku i części jego ciała zaczynają płonąć - Czy można pokonać Tytana w pojedynkę w grze Anthem? - Anthem - poradnik do gry
Atakuj Kolosa, gdy ten przygotowuje się do ataku i części jego ciała zaczynają płonąć

Kluczem do zwycięstwa jest walka na średnim lub większym dystansie. Ataku oponenta najmocniejszymi atakami, gdy Tytan rozpoczyna atak. Zależnie od formy ataku wroga obierasz odpowiedni cel: najczęściej są to ręce, czasem plecy lub klatka piersiowa . Będziesz wiedział gdzie atakować: konkretna część ciała zostanie rozjaśniona i zapłonie ogniem. Nie masz dużo czasu na zadawanie obrażeń, dlatego wybierz bronie o wysokim współczynniku obrażeń lub szybkostrzelne. Ponadto - gdy zadasz przeciwnikowi sporo obrażeń (ok. 1/3 paska i dalej), pod przeciwnikiem pojawią się amunicja i zdrowie.

Tytan używa różnych ataków; Kolos dzięki swojej tarczy potrafi uchronić się przed każdym z nich - inne javeliny muszą korzystać z uników i struktur w ich otoczeniu - Czy można pokonać Tytana w pojedynkę w grze Anthem? - Anthem - poradnik do gry
Tytan używa różnych ataków; Kolos dzięki swojej tarczy potrafi uchronić się przed każdym z nich - inne javeliny muszą korzystać z uników i struktur w ich otoczeniu

Kluczem do zwycięstwa jest ponadto właściwa obrona. Tytani wykonują kilka ataków:

  1. Atak promieniem - promień wychodzący z klatki piersiowej sterowany jest przez Tytana; aby go unikać użyj elementów otoczenia.
  2. Promieniowanie - Tytan wysyła okrągłe promienie spod siebie, rozchodzące się na zewnątrz. Potrafią one przenikać przez struktury - ranią i powodują przegrzanie plecaków rakietowych. Aby ich uniknąć skacz w odpowiednim momencie nad promieniami lub najlepiej wzbij się w powietrze (albo przez całą walkę utrzymuj wysoką pozycję).
  3. Naprowadzane kule ognia - z ciała Tytana wychodzą kule ognia (tyle, ilu jest graczy) i są automatycznie naprowadzane na graczy. Schowaj się za obiektami lub użyj tarczy Kolosa do obrony przed nimi.
  4. Eksplozja w miejscu przebywania - najczęściej ten atak pojawia się, gdy stoisz na dużej wysokości lub za osłoną. W miejscu gdzie stoisz rozpoczyna się świecąca reakcja, która po ok. 3 sekundach skutkuje silną eksplozją. Wystarczy wykonać unik, ale musisz to zrobić już, gdy dostrzeżesz pojawiające się pod tobą światło.
  5. Przywołanie żywiołaków - jest to domena większych Tytanów. Przywołują oni fale żywiołaków, które nacierają na gracza, a przy bliskim spotkaniu eksplodują ogniem. Tarcza Kolosa skutecznie chroni przed ich atakami.
  6. Dodatkowo Tytan po utracie prawie całego paska zdrowia może przejść w stan furii i zacząć odpalać opisane powyżej ataki ze znacznie większą częstotliwością. Jeśli doszło do takiej sytuacji to oddal się od Tytana i schowaj się za jakąś przeszkodą. Potwór powinien po pewnym czasie zginąć w potężnej eksplozji i nie będziesz musiał osobiście go dobijać.