Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem Anthem poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 7 marca 2019

Na tej stronie poradnika do gry Anthem zamieściliśmy opisy przejścia pobocznych misji (misji agenta) powiązanych z frakcją Freelancerów. Zaliczanie tych misji oprócz standardowych nagród pozwoli ci zdobywać punkty lojalności dla tej frakcji.

Jak odblokowywać nowe misje Freelancerów?

Stanowisko freelancerów jest w północnej części Fortu Tarsis i osobą, z którą będziesz spotykał się po to żeby odbierać kolejne zlecenia, jest Yarrow - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Stanowisko freelancerów jest w północnej części Fortu Tarsis i osobą, z którą będziesz spotykał się po to żeby odbierać kolejne zlecenia, jest Yarrow. Za każdym razem po powrocie do fortu sprawdź czy nie pojawiła się na mapie ikona głowy lub ikona kontraktu. Oba te znaczniki symbolizują możliwość rozegrania nowego pobocznego zadania dla Freelancerów.

W miejscu, w którym stoi Yarrow, jest też stanowisko do sprawdzanie aktualnego poziomu lojalności wobec frakcji Freelancerów. Temat ten dokładniej opisaliśmy na stronie Reputacja i frakcje w naszym poradniku.

What Freelancers Do

Pierwszego zadania dla Freelancerów nie możesz przegapić, gdyż zajęcie się nim jest częścią głównej misji Lending a Hand - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Pierwszego zadania dla Freelancerów nie możesz przegapić, gdyż zajęcie się nim jest częścią głównej misji Lending a Hand. Spotkaj się z Yarrowem w Forcie Tarsis, a dowiesz się o konieczności ochraniania postaci przeprowadzających testy sejsmiczne. Rozpocznij ekspedycję.

Zalicz przelot do pierwszej lokacji. Po dotarciu do obozowiska Arkanistów pomóż im w uruchomieniu urządzenia. Musisz bronić się starając się nie wychodzić przy tym z zielonego obszaru. Pamiętaj natomiast, że możesz unosić się na niewielkiej wysokości. Ułatwi ci to atakowanie potworów samemu mniej ryzykując.

Po udanej akcji wyrusz do drugiej lokacji gdzie odbywają się testy sejsmiczne - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po udanej akcji wyrusz do drugiej lokacji gdzie odbywają się testy sejsmiczne. Musisz zbadać zniszczone obozowisko, a konkretnie przewrócone na ziemię urządzenie do testów. Załączy się radar. Podążaj za wskazaniami radaru żeby odnaleźć Akranistów. Wpadniesz w ten sposób na Skarów, których należy wyeliminować. Uważaj między innymi na zwiadowcę (Scar Scout), który może wyprowadzać silne ataki z dużej odległości, a także na znanego już Enforcera.

Po bitwie zbadaj klatkę, w której więzieni byli Arkaniści. Musisz zbadać nowy trop - podażąj za kolejnymi znacznikami celu misji.

Dotrzesz docelowo do obozowiska Skarów - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Dotrzesz docelowo do obozowiska Skarów. Uważaj w nim przede wszystkim na wieżyczki z działkami maszynowymi. Unikaj ich ostrzału i spróbuj je zniszczyć już na samym początku bitwy. Głównym celem misji jest zaś zniszczenie 2 składowisk - możesz używać na nich ofensywnych umiejętności, bombardować je czy np. atakować w walce wręcz.

Musisz także pozbyć się wszystkich okolicznych wrogów, w tym także nowego przywódcy (Scar Leader). Postaraj się pozbawić go tarczy i dopiero wtedy użyć najsilniejszych ataków żeby go zabić zanim ponownie otoczy się polem siłowym. Po walkach odszukaj klatkę z więzionymi Arkanistami i uwolnij ich (panel na ścianie klatki).

Musisz wyruszyć do obozowiska Rythea (Rythes Work Site) - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Musisz wyruszyć do obozowiska Rythe'a (Rythe's Work Site). W lokacji tej ponownie czekają Cię walki ze Skarami. Po zabiciu ich wszystkich zbadaj obozowisko.

Bohater musi teraz odszukać Rythe'a i w tym celu należy dotrzeć do wejścia do małej jaskini (obrazek). Wewnątrz jaskini do stoczenia jest nowa bitwa, w której pojawia się mini-boss Steel Cutter. Trzymaj go na dystans i rozważ odpalenie umiejętności specjalnej żeby o wiele łatwiej go osłabić. Po walkach dotrzyj do miejsca gdzie bronił się Rythe żeby zakończyć ekspedycję. Powróć do fortu i zdaj raport Yarrowowi.

Contract: Protection Duty

Kontrakt ten możesz odebrać z tablicy stanowiska frakcji freelancerów (nie bezpośrednio po zagadaniu do Yarrowa) - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kontrakt ten możesz odebrać z tablicy stanowiska frakcji freelancerów (nie bezpośrednio po zagadaniu do Yarrowa). Kontrakty nie kładą nacisku na fabułę. Ich założenia są losowo generowane, tak więc podczas ponownego rozgrywania tego samego kontraktu (np. w ramach sesji innego gracza) możesz otrzymać odmienne cele misji. Otrzymane zlecenie może dotyczyć np. uwolnienia niewinnych osób więzionych przez skorpiony czy pozbycia się bandytów, którzy ukradli cenny ładunek.

A Favor to Ask

Spotkaj się z Yarrowem, a zostaniesz poproszony o dostarczenie do fortu pamiątek po poległych freelancerach - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Spotkaj się z Yarrowem, a zostaniesz poproszony o dostarczenie do fortu pamiątek po poległych freelancerach. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do pierwszego wskazanego obszaru. Musisz pozbyć się 12 drapieżników. Nie jest to trudne i potwory dodatkowo dobrze jest atakować z powietrza. Po oczyszczeniu okolicy zapal ogień w miejscu, w którym znajduje się pomnik.

Wyrusz do kolejnej lokacji. Ponownie musisz przystąpić do walk z potworami, przy czym tym razem do bitwy mogą też dołączyć latające wiwerny. Po rozprawieniu się z dziką zwierzyną musisz zdobyć 4 połączenia (Links). Używaj radaru żeby docierać do zwłok poległych freelancerów (przykład na obrazku) i pozyskiwać dzięki temu pamiątki po nich. Po przeszukaniu dwóch zwłok powinny pojawić się nowe potwory - bądź gotowy do zaatakowania ich. Po zdobyciu wszystkich pamiątek dotrzyj do nowego pomnika i zapal ogień.

Możesz rozpocząć lot w stronę trzeciego miejsca pamięci - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Możesz rozpocząć lot w stronę trzeciego miejsca pamięci. W nowej lokacji spotkasz bandytów i konieczne okaże się odzyskanie skradzionego sprzętu. Najlepiej jest zająć się najpierw rozprawieniem z przeciwnikami okolicy i dopiero po zneutralizowaniu zagrożenia dotrzeć do oznaczonych przez grę przedmiotów. Na koniec tradycyjnie już zapal ogień. Otrzymasz komunikat o pojawieniu się kolejnych bandytów, którymi powinien dowodzić mini-boss. Użyj najlepszych umiejętności (w tym także tej Ultimate) żeby odnieść zwycięstwo.

Na sam koniec misji musisz spełnić osobistą prośbę Yarrowa i dotrzeć do ostatniego pomnika. Wejście w interakcję z nim zakończy ekspedycję. Spotkaj się z Yarrowem w Forcie Tarsis żeby oficjalnie zakończyć misję.

A Cry for Help

Yarrow poprosi głównego bohatera o dotarcie do stridera, z którego jeden z freelancerów wysłał sygnał SOS - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Yarrow poprosi głównego bohatera o dotarcie do stridera, z którego jeden z freelancerów wysłał sygnał SOS. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj we wskazane miejsca gdzie znajduje się strider. W lokacji tej musisz rozprawić się z grupą wiwern. Najłatwiej je atakuje się z użyciem broni palnej, choć możesz też skorzystać z umiejętności, które sprawdzają się do zestrzeliwania wrogów.

Dotrzyj do nieaktywnego stridera, wejdź do środka i porozmawiaj z freelancerem Diggsem. Musisz zebrać rozrzucone po okolicy 4 narzędzia (Tools). W lokalizowaniu ich pomoże ci radar i przykładowy obszar do przeszukania pokazuje dołączony obrazek. Powróć z narzędziami do Diggsa.

Wyrusz teraz w stronę miejsca zasadzki - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wyrusz teraz w stronę miejsca zasadzki. Nie musisz walczyć z potworami, które mogą przebywać w okolicy. Możesz skupić się wyłącznie na odnalezieniu i przeszukaniu małych obozowisk, do których doprowadzą Cię wskazania radaru. W jednym z tych miejsc odnajdziesz podpórkę (Strut). Powróć z tym znaleziskiem do Diggsa.

Musisz zainstalować znaleziony komponent na striderze celem naprawienia wielkiej maszyny kroczącej - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Musisz zainstalować znaleziony komponent na striderze celem naprawienia wielkiej maszyny kroczącej. Załączy się nowy cel misji dotyczący ochraniania stridera. W okolicy będą pojawiały się wilki, zarówno w "zwykłych" odmianach, jak i dysponujących możliwością zamrażania javelina. Potwory dobrze jest atakować z wysokości polegając na broniach i umiejętnościach dystansowych.

Po pokonaniu grupy wilków w okolicy pojawi się Ursix i załączy się blokada respawnów. Przystąp do pojedynku z tym mini-bossem i pamiętaj o unikaniu rzucanych przez goryla głazów. Po pokonaniu Ursixa spotkaj się raz jeszcze z Diggsem. Oddal się od naprawionego stridera żeby ekspedycja mogła zakończyć się. Po powrocie do Fortu Tarsis zdaj Yarrowowi raport z misji.

Contract: A Helping Hand

To kolejny kontrakt do odebrania z tablicy stanowiska frakcji freelancerów i podobnie jak poprzedni ma on losowo generowane kolejne cele misji. Bohater może zostać poproszony np. o odzyskanie utraconego sprzętu freelancerów czy udzielenia wsparcia atakowanym sojusznikom.

Overdue

Od Yarrowa dowiesz się, że spotkany w jednej z poprzednich misji freelancer Diggs, ponownie znalazł się w tarapatach - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Od Yarrowa dowiesz się, że spotkany w jednej z poprzednich misji freelancer Diggs, ponownie znalazł się w tarapatach. Fort utracił mianowicie łączność z jego striderem. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do miejsca utraty kontaktu z Diggsem. Zacznij korzystać z radaru uważając przy tym na wiwerny, które mogą latać po okolicy. Dotrzyj do zaatakowanego stridera i przeszukaj jego wnętrze.

Kontynuuj śledztwo z wykorzystaniem radaru żeby dotrzeć do obozu Skarów - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kontynuuj śledztwo z wykorzystaniem radaru żeby dotrzeć do obozu Skarów. Przystąp do walk z nimi i uważaj na silniejsze odmiany wrogów - zwiadowców i enforcerów. Po walkach otwórz 2 klatki żeby uwolnić więzionych Arkanistów.

Od uratowanych osób dowiesz się o potężnym przeciwniku i będziesz mógł rozpocząć śledzenie go. Musisz dotrzeć do większego obozu Skarów i przystąpić do nowej bitwy. Początkowo skup się wyłącznie na atakowaniu przeciwników, aczkolwiek wkrótce otrzymasz cel misji dotyczący zniszczenia gniazd (Hives) i to na nim warto skoncentrować swoją uwagę.

Po zakończonej bitwie zlokalizuj dziurę w ziemi (powyższy obrazek) prowadzącą do kopalni (Scar Mine) będącej kryjówką bandytów - jest to nowa, osobnie ładowana lokacja - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po zakończonej bitwie zlokalizuj dziurę w ziemi (powyższy obrazek) prowadzącą do kopalni (Scar Mine) będącej kryjówką bandytów - jest to nowa, osobnie ładowana lokacja. Podążaj za wskazaniami radaru aż dotrzesz do pomieszczenia, w którym znajduje się skradziony ładunek (Stolen Cargo).

Gra załączy blokadę respawnów i pojawi się mech - Voraxes the Swarming - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Gra załączy blokadę respawnów i pojawi się mech - Voraxes the Swarming. Musisz przystąpić do walki z tą ogromną maszyną kroczącą. Wyprowadzaj ataki pozwalające stopniowo niszczyć pancerz maszyny. Staraj się przy tym ciągle przemieszczać żeby nie zostać przez nią łatwo namierzonym i ostrzelanym. Oprócz mecha w jaskini pojawią się też zwykli bandyci. Ich też docelowo należy zabić, ale jeśli bezpośrednio ci nie zagrażają warto zostawić ich sobie na później. Alternatywnie możesz szukać okazji aż ustawią się blisko Voraxesa i odpalać silne ataki obszarowe.

Pokonanie mecha i wszystkich pozostałych wrogów zakończy ekspedycję (warto dotrzeć do skrzyni z lootem zanim opuścisz to miejsce). Tradycyjnie już spotkaj się z Yarrowem po powrocie do Fortu Tarsis.

Tempting Target

Yarrow zleci ci misję spotkania się z Arkanistami, którzy po odkryciu cennych artefaktów znaleźli się na celowniku bandytów - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Yarrow zleci ci misję spotkania się z Arkanistami, którzy po odkryciu cennych artefaktów znaleźli się na celowniku bandytów. Po rozpoczęciu misji rozpocznij przelot do obozu badawczego. Zostaniesz tam zmuszony do przystąpienia do walk z bandytami.

Po zabezpieczeniu okolicy skup się odnalezieniu 3 śladów, do których zaprowadzą Cię wskazania radaru. Po zbadaniu wszystkich trzech miejsc wysłuchaj rozmowy z Arkanistą Elsinem.

Możesz już wyruszyć w stronę głównych ruin - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Możesz już wyruszyć w stronę głównych ruin. Po dotarciu do nich zlokalizuj wejście do nowego lochu - The Bane Engine. Przedostań się do głównej sali lochu, w której przebywa liczna grupa bandytów. Rozpocznij walki, przy czym uważaj na silniejszych elitarnych przeciwników (m.in. na wyposażonych w wyrzutnie Rocket Trooperów).

Po rozprawieniu się ze wszystkimi przeciwnikami musisz odszukać 4 echa (przykładowe na obrazku). Docieraj z nimi do centralnej konstrukcji. Dostarczenie wszystkich ech otworzy duże przejście do dalszej części lochu.

1 - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Uważaj na miny w nowo badanej części lochu, które dobrze jest niszczyć dzięki ostrzałowi z bezpiecznej odległości - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Uważaj na miny w nowo badanej części lochu, które dobrze jest niszczyć dzięki ostrzałowi z bezpiecznej odległości. Po dotarciu do dużych zamkniętych drzwi do rozwiązania jest dość prosta zagadka. Wróć się do poprzedniego otwartego przejścia i zlokalizuj na jego obrzeżach dwa symbole - pokazują je dołączone obrazki, przy czym gra może "wylosować" inne kolory. Zapamiętaj je i ustaw takie same kolory przy interaktywnych wrotach znajdujących się przy zamkniętym przejściu (na lewo i na prawo od niego). Odblokujesz sobie dzięki temu dużą bramę.

Dotrzyj do małego obozowiska Arkanistów celem porozmawiania z Elsinem. Wyrusz następnie w drogę powrotną do głównej sali lochu.

W dużej sali rozpocznie się nowa bitwa, w której do pokonania jest liczna grupa bandytów i w której również zakazane są respawny - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W dużej sali rozpocznie się nowa bitwa, w której do pokonania jest liczna grupa bandytów i w której również zakazane są respawny. Oprócz zwykłych bandytów w lokacji tej powinien pojawić się mini-boss korzystający dodatkowo z tarczy. Doprowadź do jej zniszczenia i następnie postaraj się zabić mini-bossa zanim ponownie ją odzyska.

Wygranie bitwy zakończy tę ekspedycję. Po powrocie do Fortu Tarsis spotkaj się z Yarrowem i zdaj mu raport z wyprawy.

Contract: First Response

To kolejny kontrakt do odebrania z tablicy stanowiska frakcji freelancerów i podobnie jak poprzednie ma on losowo generowane kolejne cele misji. Możesz zostać poproszony np. o ochranianie sojuszników na czas wykonywania przez nich prac czy zniszczenie składów amunicji bandytów.

Bad Deal

Misja ta powinna stać się dostępna dopiero po ukończeniu głównej fabuły - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Misja ta powinna stać się dostępna dopiero po ukończeniu głównej fabuły. Yarrow chce żeby przerwać zaplanowaną aukcję skradzionych artefaktów. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do oznaczonej lokacji. Przeszukaj tam skrzynie i wyrusz do kolejnego obszaru. Musisz tam wejść w interakcję z oznaczonym przez grę ładunkiem (obrazek).

Okaże się, że bohater wpadł w zasadzkę przygotowaną przez bandytów. Warto od razu wycofać się w jakieś bezpieczniejsze miejsce żeby nie dać się łatwo okrążyć przeciwnikiem i nie żeby nie pozostać bez możliwości schowania się za zasłoną.

Po zakończonych walkach wyrusz do miejsca gdzie ma odbyć się aukcja - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po zakończonych walkach wyrusz do miejsca gdzie ma odbyć się aukcja. W lokacji tej załączy się blokada respawnów. Musisz pozbyć się wszystkich bandytów i dodatkowo odzyskać 3 fragmenty. Nie śpiesz się z docieraniem do artefaktów, zwłaszcza że w lokacji tej musisz dużo przemieszczać się na otwartej przestrzeni i możesz stać się łatwym celem.

Spodziewaj się tego, że po zebraniu artefaktów pojawią się posiłki i otrzymasz nowy cel misji dotyczący wyeliminowania kupca (Buyer) - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Spodziewaj się tego, że po zebraniu artefaktów pojawią się posiłki i otrzymasz nowy cel misji dotyczący wyeliminowania kupca (Buyer). Przeciwnik, którego należy wyeliminować, dysponuje tarczą i zniszczenie jej powinno stać się pierwszym priorytetem. Użyj najsilniejszych ataków dopiero po tym jak pozostanie bez osłony.

Kontynuuj walki z bandytami i spodziewaj się walk m.in. z Enforcerami i Frost Brute'ami. W razie potrzeby wycofuj się lub chowaj w ruinach. Wygranie bitwy zakończy ekspedycję. Po powrocie do fortu pogadaj z Yarrowem.

Impostor

Yarrow chce żeby ostatecznie rozprawić się ze zdrajcą Diggsem - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Yarrow chce żeby ostatecznie rozprawić się ze zdrajcą Diggsem. Wytropienie i wyeliminowanie go to motyw przewodni tej misji. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do miejsca gdzie Rythe planuje wywabić Diggsa z ukrycia.

W lokacji docelowej będą już trwały walki. Dołącz do nich i zacznij po kolei eliminować bandytów. W przypadku tej bitwy uważaj między innymi na elementalistów. Jeśli Rythe polegnie na placu boju to możesz do niej dotrzeć żeby ją przywrócić do pełni sił. Nie jest to jednak obowiązkowy krok i bitwę możesz też równie dobrze dokończyć w ramach własnej drużyny.

Rozpocznij podróż w stronę kryjówki Diggsa - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Rozpocznij podróż w stronę kryjówki Diggsa. Jest to jaskinia będąca jednym z lochów w świecie gry - The Necropolis. Zacznij badać tę nową lokację. Na pierwszych bandytów wpadniesz już w jednej z początkowych pieczar i oprócz tego musisz uważać na wieżyczkę obronną.

Musisz uwolnić Freelancera Hopkinsa poprzez zniszczenie znajdującego się za nim generatora (powyższy obrazek). Wyrusz z nim w dalszą podróż.

Wkrótce dotrzecie do legowiska bandytów gdzie rozpoczną się nowe walki - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wkrótce dotrzecie do legowiska bandytów gdzie rozpoczną się nowe walki. W trakcie rozgrywania tej bitwy możesz nieobowiązkowo uwolnić kilku kolejnych freelancerów - dokonuje się tego w taki sam sposób, czyli poprzez zniszczenie umieszczonych za nimi generatorów. Możesz także docierać do nich podczas walk jeśli któryś z nich zostanie powalony na ziemię przez przeciwników.

Spodziewaj się długiej bitwy i tego, że niektórzy przeciwnicy (w tym również silniejsi legendarni) pojawią się dopiero po pewnym czasie od rozpoczęcia jej. Możesz na szczęście dużo latać po całej sali i jest sporo miejsc gdzie można się schować np. w oczekiwaniu na regenerację zdrowia.

Po wygranej bitwie zalicz przelot do kolejnej komnaty kryjówki bandytów - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po wygranej bitwie zalicz przelot do kolejnej komnaty kryjówki bandytów. Uaktywni się tu blokada respawnów. Zacznij atakować zwykłych bandytów w oczekiwaniu na pojawienie się ich przywódcy. Tak jak w poprzedniej bitwie może pomagać freelancerom sterowanym przez SI lub skupiać się na walce w pojedynkę/w ramach drużyny graczy.

Unikaj kontaktu z naelektryzowaną podłogą, która może nałożyć negatywny status na bohatera i przegrzać silniki jego javelina. Możesz prowadzić walki z powietrza lub dotrzeć na przeciwległy koniec sali i zniszczyć generatory zapewniające dostawy prądu (dołączony obrazek).

Diggs pojawi się po tym jak zabijesz wystarczająco wielu jego podwładnych - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Diggs pojawi się po tym jak zabijesz wystarczająco wielu jego podwładnych. Skup na nim swoje ataki. Musisz pozbawić go tarczy, co pozwoli ci na przystąpienie do wyczerpywania jego żółtego paska pancerza. Śmiało korzystaj z najlepszych zdolności, w tym także z umiejętności Ultimate jeśli masz ją naładowaną.

Wygranie tej bitwy zakończy ekspedycję. Możesz spotkać się z Yarrowem, od którego otrzymasz podziękowania (pojawia się też okazja do dalszego świętowania po tym jak znajdziesz go później w barze).

Kontrakty freelancerów

W przerwach pomiędzy wykonywaniem większych misji dla Freelancerów oraz po ukończeniu wszystkich misji agenta możesz także otrzymywać Kontrakty (Contracts) - Freelancerzy - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W przerwach pomiędzy wykonywaniem większych misji dla Freelancerów oraz po ukończeniu wszystkich misji agenta możesz także otrzymywać Kontrakty (Contracts). Będą one pojawiały się na tablicy stanowiska frakcji Freelancerów (nie odbiera się ich bezpośrednio po zagadaniu do Yarrowa).

Kontrakty nie kładą nacisku na fabułę. Ich założenia są losowo generowane, tak więc podczas ponownego rozgrywania kontraktu nawet o takiej samej nazwie możesz otrzymać odmienne cele misji. Odebrane zlecenie może dotyczyć np. uwolnienia niewinnych osób zanim zostaną pożarte przez skorpiony, pozbycia się bandytów, którzy ukradli cenny ładunek, odzyskania utraconego sprzętu freelancerów, czy zniszczenia składów amunicji przeciwników.

Od momentu ukończenia głównego wątku fabularnego gry oprócz standardowych zleceń możesz też otrzymywać legendarne kontrakty. Cechują się one bardziej wymagającymi założeniami (np. konieczność stoczenia serii bitew z legendarnymi przeciwnikami albo z mini-bossami), ale dzięki zaliczaniu ich możesz pozyskiwać cenniejszy loot.