Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem Anthem poradnik, solucja

Tombs of the Legionnaires to jeden z bardziej rozbudowanych głównych questów gry Anthem. Misja ta zakłada zaliczenie czterech prób (grup wyzwań) pozwalających na uzyskanie dostępu do tytułowych Grobowców Legionistów. Poniżej znajdziesz opis przejścia wszystkich wyzwań oraz końcowej części misji.

Początek zadania i jego ogólne założenia

Spotkaj się z Faye w Forcie Tarsis - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Spotkaj się z Faye w Forcie Tarsis. Dowiesz się o konieczności odblokowania dostępu do czterech Grobowców Legionistów. Oto jak działa cały mechanizm:

  1. Do zbadania są cztery grobowce - Grobowiec Artinii, Grobowiec Cariff, Grobowiec Gawnes oraz Grobowiec Yvenii. Każdy z grobowców jest początkowo zamknięty.
  2. Jedyny sposób na otwarcie każdego z grobowców to zaliczenie powiązanej z nim Próby (Trial). Pod pojęciem Próby kryje się grupa trzech lub czterech wyzwań, którym musisz sprostać. Listę wyzwań możesz przejrzeć w dzienniku. Po otwarciu menu wyzwań (Challenges) przejdź do zakładki Ekspedycje (Expeditions) i następnie do zakładki Swobodna gra (Freeplay) (powyższy obrazek).
  3. Gra rekomenduje zajmowanie się Próbami w trybie Swobodnej gry (Freeplay), ale nie musisz się do niego ograniczać. Wyzwania możesz zaliczać w dowolnym trybie gry, a więc także w pobocznych misjach agenta czy w trakcie rozgrywania zadań w Fortyfikacjach (Twierdzach).
  4. Nie musisz zajmować się Próbami po kolei i nie jest też wymagane od razu spełnienie wszystkich wymagań danego wyzwania. Gra na bieżąco podlicza Twoje osiągnięcia, czyli np. liczbę zabójstw powiązanych z jakimś wyzwaniem. Jeśli zaliczysz część wyzwania i zakończysz ekspedycję to po wznowieniu rozgrywki będziesz mógł kontynuować starania od tego samego miejsca.
  5. Za zaliczenie każdej z czterech Prób otrzymasz dodatkowo 2000 Monet. Jest to jednorazowa wypłata.

Podpowiedzi jak zaliczać poszczególne próby zamieściliśmy poniżej. Są one wymienione w kolejności alfabetycznej, ale oczywiście możesz wybrać inną kolejność ich zaliczania.

Próba Artinii (Trial of Artinia)

1) Zalicz 5 wydarzeń - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

1) Zalicz 5 wydarzeń. Musisz rozpocząć tryb swobodnej gry (Freeplay), gdyż tylko w nim dostępne są wydarzenia (World Events). Załączają się one w losowych momentach gry i mogą np. dotyczyć oczyszczenia kryjówki bandytów czy udzielenia pomocy odnalezionym sentinelom. Wydarzenia te możesz zaliczać w pojedynkę lub w grupie (będzie wtedy łatwiej). Poprawne ukończenie każdego wydarzenia doprowadzi do wyświetlenia na ekranie stosownej informacji (przykład na obrazku).

2) Pokonaj 30 przeciwników przy użyciu broni palnej. To bardzo proste wyzwanie. Możesz używać dowolnej broni. Najlepiej atakować najsłabszych przeciwników, dzięki czemu nie będziesz miał kłopotów z uzyskaniem wymaganej liczby zabójstw.

3) Pokonaj 15 przeciwników trafiając w ich słabe punkty - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

3) Pokonaj 15 przeciwników trafiając w ich słabe punkty. Wyzwanie to jest mniej kłopotliwe niż mogłoby się wydawać. Najlepiej celować w głowy lub inne nieodsłonięte części ciała wrogów. W przypadku silniejszych wrogów możesz też otrzymać podpowiedź przez radio gdzie znajdują się słabe punkty na ciele potwora.

4) Pokonaj 9 elitarnych przeciwników - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

4) Pokonaj 9 elitarnych przeciwników. Elitarnych wrogów możesz rozpoznać po wyrazie Elite w ich nazwie oraz po czaszce wyświetlanej nad głową - przykład takiego przeciwnika prezentuje powyższy obrazek. Elitarne postacie możesz napotykać w każdym z trybów gry, np. podczas rozgrywania misji czy w swobodnej grze (Freeplay). Używaj posiadanych umiejętności (w razie potrzeby także umiejętności Ultimate) żeby łatwiej ich zabijać.

Próba Cariff (Trial of Cariff)

1) Zalicz 3 misje - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

1) Zalicz 3 misje. Pod pojęciem misji nie kryją się wydarzenia na mapie świata (World Events). Muszą to osobne zlecenia, których nie rozpoczyna się w trybie Swobodnej gry, tylko które wybiera się z poziomu przygotowań do ekspedycji (przykładowe na obrazku). Mogą to więc być np. poboczne misje agenta, kontrakty czy misje rozgrywane w Twierdzach. Możesz także skorzystać z trybu szybkiej gry (Quickplay) żeby powtórzyć jakąś misję fabularną.

2) Pokonaj 30 przeciwników przy użyciu sprzętu (umiejętności) javelina. To bardzo proste wyzwanie. Używaj po prostu ofesywnych zdolności, które masz ustawione na wyposażeniu javelina. Staraj się nie polegać na broni palnej, gdyż zabójstwa z jej użyciem nie będą przez grę podliczane.

3) Wyzwól 15 kombosów - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

3) Wyzwól 15 kombosów. Temat korzystania z kombinacji ataków dokładniej opisaliśmy na stronie Jak wykonać combo? w naszym poradniku. Dla przypomnienia musisz skorzystać poprawnie z dwóch umiejętności - najpierw z tej, która osłabi jakoś przeciwnika lub nada mu negatywny status (np. podpalenie czy zamrożenie) i następnie z tej, która doprowadzi do wykonania właściwego kombosa. Każda poprawna kombinacja ataków doprowadzi do pojawienia się na ekranie napisu COMBO! (przykład na dołączonym obrazku).

4) Dokonaj 3 multi-zabójstw - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

4) Dokonaj 3 multi-zabójstw. Pod pojęciem multi-zabójstwa (Multi-Kill) kryje się udany atak, który doprowadził do jednoczesnej śmierci co najmniej kilku przeciwników. Najlepszy sposób zaliczenia tego wyzwania to poleganie na potężnych umiejętnościach Ultimate. Po tym jak zdolności Ultimate zakończy się ładować (długi pasek w prawym dolnym rogu ekranu) zaczekaj aż znajdziesz się w pobliżu dużej grupy przeciwników. Odpal umiejętność i wyceluj w przeciwników żeby możliwie jak najwięcej z nich znalazło się w polu rażenia.

Próba Gawnes (Trial of Gawnes)

1) Pokonaj 50 wrogów w walce wręcz - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

1) Pokonaj 50 wrogów w walce wręcz. Nie jest to trudne wyzwanie. Wybieraj po prostu najsłabszych przeciwników, dzięki czemu pojedyncze uderzenie w walce wręcz może ich od razu zabić. W przypadku silniejszych wrogów możesz ich wcześniej pozbawić części paska zdrowia albo w jakiś sposób osłabić (np. zamrozić jak w przykładzie z dołączonego obrazka).

2) Pokonaj 50 wrogów z użyciem umiejętności Ultimate - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

2) Pokonaj 50 wrogów z użyciem umiejętności Ultimate. Dla przypomnienia zdolność Ultimate jest najpotężniejszą dla każdego javelina. Jest ona zawsze odgórnie narzucona i wymaga najdłuższego oczekiwania na to żeby móc ją odpalić. Na potrzeby wyzwania szukaj okazji do tego żeby używać jej do atakowania grup słabszych przeciwników zamiast pojedynczych elitarnych wrogów czy bossów.

3) Pokonaj 3 legendarnych przeciwników - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

3) Pokonaj 3 legendarnych przeciwników. Na legendarnych wrogów możesz natrafiać w trakcie zaliczania misji czy w trybie swobodnej gry (Freeplay). Legendarnych wrogów możesz rozpoznać po wyrazie Legendary w ich nazwie oraz po czaszce wyświetlanej nad głową - przykład takiego przeciwnika prezentuje powyższy obrazek. Używaj posiadanych umiejętności (w razie potrzeby także umiejętności Ultimate) żeby łatwiej ich zabijać.

Próba Yvenii (Trial of Yvenia)

1) Otwórz 15 skrzyń ze skarbami - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

1) Otwórz 15 skrzyń ze skarbami. To jedno z bardziej kłopotliwych wyzwań powiązanych z Grobowcami Legionistów. Na skrzynie ze skarbami natrafia się bowiem o wiele rzadziej niż na loot "wyskakujący" z pokonanych przeciwników (nie jest on zaliczany do wymagań tego wyzwania).

Oto kilka podpowiedzi jak zaliczyć to wyzwanie:

Za skrzyniami możesz rozglądać się przede wszystkim w trybie swobodnej gry. Możesz na nie natrafiać np. w małych obozowiskach czy w niektórych lokacjach okupowanych przez przeciwników. Jest to niestety dość uciążliwa metoda, gdyż skrzynie nie są bardzo gęsto porozrzucane po mapie świata.

Duże szanse na odnalezienie skrzyni gwarantuje odwiedzenie którejś z podrzędnych lokacji na mapie świata, czyli tych oznaczonych ikoną bramy (przykład na obrazku) - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Duże szanse na odnalezienie skrzyni gwarantuje odwiedzenie którejś z podrzędnych lokacji na mapie świata, czyli tych oznaczonych ikoną bramy (przykład na obrazku). Po załadowaniu nowej lokacji zbadaj dokładnie "loch", a powinieneś natrafić w nim na co najmniej jedną skrzynię.

Ciekawym pomysłem na odnajdywanie skrzyń jest szukanie okazji do zaliczania wydarzeń (World Events) w trybie swobodnej gry (Freeplay) - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Ciekawym pomysłem na odnajdywanie skrzyń jest szukanie okazji do zaliczania wydarzeń (World Events) w trybie swobodnej gry (Freeplay). Po ukończeniu każdego wydarzenia w pobliżu miejsca walk powinna pojawić się skrzynia z lootem. Musisz jednak wiedzieć o tym, że skrzynia zaliczana jest jako odnaleziona tylko dla gracza, który ją otworzy. Jeśli grasz w grupie to musisz być osobą, która otworzyła skrzynię. Jeśli wcześniej otworzył ją inny gracz to nawet jeśli szybko się do niej zbliżysz i zabierzesz jakiś loot licznik otwartych skrzyń nie zmieni się.

Podobnym sposobem na odnajdywanie skrzyń jest zaliczanie kontraktów, misji agenta oraz misji w Twierdzach - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Podobnym sposobem na odnajdywanie skrzyń jest zaliczanie kontraktów, misji agenta oraz misji w Twierdzach. W zależności od rodzaju questu skrzynie z lootem mogą pojawić się dopiero na sam koniec misji lub po każdej większej wygranej bitwie. W przypadku prowadzenia gry z udziałem innych graczy ponownie musisz pamiętać o tym żeby być pierwszą osobą, która dotrze do skrzyni i ją otworzy.

2) Zbierz 25 surowców - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

2) Zbierz 25 surowców. To najprostsze wyzwanie tej próby. W trakcie przemierzania świata gry możesz natrafiać różnego rodzaju rośliny. Przytrzymanie klawisza interakcji przy każdym takim obiekcie nagradzane jest materiałami i podliczane przez grę.

3) Napraw 3 javeliny - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

3) Napraw 3 javeliny. Najprostszym sposobem na ukończenie tego wyzwania jest przystąpienie do misji w Twierdzy lub do innego trudnego questu. Liczy się to żeby w misji brali udział inni gracze i żeby była duża szansa na to, że polegną na polu bitwy i będą potrzebowali pomocy. Po dotarciu do powalonego javelina możesz przytrzymać przycisk wyleczenia go (przykład na obrazku).

Alternatywnie wyzwanie to możesz też zaliczyć w wybranych misjach czy wydarzeniach, w których pojawiają się sojusznicze javeliny. Naprawienie javelina kontrolowanego przez sztuczną inteligencję również przybliży Cię do zaliczenia wyzwania. Nie muszą to być wyłącznie javeliny kontrolowane przez żywych graczy.

1 - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry
4) Znajdź 10 sekretów - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

4) Znajdź 10 sekretów. Nie jest to trudne wyzwanie, gdyż w świecie gry natrafia się na mnóstwo "znajdziek". Na ich poszukiwania wyrusz w trybie swobodnej gry (Freeplay). Odnajdywanymi sekretami mogą być np. notatki (przykład na obrazku 1) czy interaktywne runy (przykład na obrazku 2). Tak samo jak w przypadku skrzyń warto docierać do obozowisk, wrogich baz czy zaglądać do podrzędnych lokacji na mapie.

Gra nie uznaje jako sekretów odnajdywanych punktów widokowych, czyli miejsc, w których po zbadaniu interaktywnego obszaru na mapie pojawi się ikona lornetki.

Zbadanie Grobowców Legionistów

Na zbadanie każdego grobowca możesz zdecydować się dopiero po tym jak zaliczysz powiązaną z nim Próbę, czyli po tym jak zaliczysz wszystkie wyzwania z danej kategorii - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Na zbadanie każdego grobowca możesz zdecydować się dopiero po tym jak zaliczysz powiązaną z nim Próbę, czyli po tym jak zaliczysz wszystkie wyzwania z danej kategorii.

Musisz rozpocząć Swobodną grę (Freeplay). Lokalizacje wszystkich grobowców są zaznaczone na mapie świata. Po dotarciu na miejsce musisz zawsze podejść do drzwi wejściowych i wejść z nimi w interakcję. Po tym jak gra zweryfikuje zaliczenie Próby otworzy się wejście do grobowca i załaduje się nowa mini-lokacja.

Wnętrze każdego grobowca wygląda tak samo - jest to interaktywny sarkofag, po otwarciu którego zdobędziesz losowy loot - Grobowce Legionistów | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wnętrze każdego grobowca wygląda tak samo - jest to interaktywny sarkofag, po otwarciu którego zdobędziesz losowy loot.

Po zbadaniu wszystkich czterech grobowców powróć do Fortu Tarsis i spotkaj się z Faye.