Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wymagania sprzętowe w Anthem Anthem poradnik, solucja

Anthem jest grą bardzo wymagającą sprzętowo. Aby móc cieszyć się jakością na najwyższym poziomie przy płynnej rozgrywce 60 FPS wymagane będą procesor przynajmniej na poziomie Intel i7 4-tej generacji i grafika na poziomie GeForce 1070 Ti. Nieliczne ustawienia graficzne nieco utrudniają dostosowanie parametrów gry pod dany komputer (np. brak opcji ustawienia jakości cieni). Ponadto, silnie zaleca się instalację gry na dysku SSD - jeśli tego nie zrobisz musisz się liczyć często z niezaładowanymi teksturami, czy częstymi ładowniami gry, które trwają czasami nawet 1-2 minut na HDD.

Częste problemy z działaniem gry

Podczas gry we wczesnej wersji Pre-Order napotykano na liczne bugi i glitche: nachodzące na siebie animacje, wolne ładowanie (czytaj: brak w niektórych miejscach) tekstur, problem z ucinaniem się dźwięku, liczne błędy misji uniemożliwiające ich ukończenie bez restartu. Wisienką na torcie są słabe serwery często rozłączające gracza (dlatego podczas swobodnej rozgrywki często powracaj do Fortu, by zapisać postępy) oraz bardzo słaba optymalizacja i wolne ładowania, które napotykasz niemal na każdym kroku (przy rozpoczynaniu zadań, przechodzeniu między pod-lokacjami, korzystaniu z Kuźni itd.).

Nasz sprzęt

Gra uruchamiana była m.in. pod sprzętem o następujących parametrach:

 1. Procesor: Intel i7-3770,
 2. Grafika: GeForce 1070,
 3. Pamięć RAM: 16 GB,

Przy tej konfiguracji gra możliwa była na detalach średnio-wysokich, by zachować 60 FPS przy rozdzielczości 1080p (z małymi dropami FPS) - równomierne wykorzystanie procesora i grafiki (procesor w tym przypadku jest nieco za słaby dla tej pozycji i powoduje efekt "wąskiego gardła").

Wymagania systemowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64 bit),
 2. Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB (zalecany SSD),
 3. Stałe połączenie z Internetem (brak możliwości grania Offline),
 4. Karta graficzna z obsługą DirectX 11,
 5. Gra posiada obsługę technologii Nvidia DLSS (dla właścicieli kart z serwii Nvidia RTX),
 6. Gra w wersji PC obsługuje kontrolery Xbox.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel i5 3470 / AMD FX-6350
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon 7970 lub R9 280X
 4. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel i7 4790 / AMD Ryzen 3 1300X
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub RTX 2060 / AMD Radeon RX 480
 4. Pamięć karty graficznej: 4 GB

Jak poprawić działanie gry?

W pierwszej kolejności do poprawienia jakości rozgrywki to wysoko zalecane zainstalowanie jej na dysku SSD. Jeśli posiadasz 8 GB RAM warto również zamknąć wysoko obciążające aplikacje działające w tle (np. przeglądarka Internetowa), bowiem gra dość intensywnie eksploatuje pamięć RAM. DO monitorowania zużycia wydajności i zużycia warto zaopatrzyć się w np. MSI Afterburner, dzięki któremu będziesz mógł na bieżąco śledzić obciążenie CPU i GRPU, zużycie RAM i VRAM oraz temperatury - dzięki temu będziesz w stanie dobrze zoptymalizować grę i cieszyć się maksymalną wydajnością sprzętu.

Przykładowe ustawienia graficzne dla 1070 przy rozdzielczości 1440p - Wymagania sprzętowe w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Przykładowe ustawienia graficzne dla 1070 przy rozdzielczości 1440p

Na średnich ustawieniach graficznych gra potrafi zajmować w pamięci graficznej ponad 4 GB, na Ultra - nawet ponad 5 GB. Jeśli posiadasz kartę o małej ilości pamięci VRAM prawdopodobnie będziesz musiał liczyć się ze zmniejszeniem jakości tekstur znacznie, być może i rozdzielczości ekranu. W ustawieniach graficznych znajdziesz następujące opcje:

 1. Rozdzielczość ekranu - ma największy wpływ na wydajność gry. Jeśli zakupiłeś tytuł, a twój komputer nie pozwala ci na płynną grę na rozdzielczości natywnej twojego monitora, obniżenie jej może umożliwić grę jednak znacznym kosztem jakości grafiki.
 2. Anty-Aliasing - wygładzanie krawędzi; wysoki wpływ na obciążenie GPU i CPU. System TAA jest wyjątkowo optymalny, warto zastosować kompromisowo tę opcję.
 3. Okluzja otoczenia - efekt odbić, cieni i światła, szczególnie obciążający przy mokrych powierzchniach i zbiornikach wodnych; bardzo wysoki wpływ na obciążenie GPU i CPU.
 4. Jakość tekstur - mocno wpływa na szczegółowość powierzchni wszelkich materiałów i otoczenia; niski wpływ na wydajność, obciąża intensywnie pamięć VRAM. Uwaga: jeśli zajmiesz ok 90% lub więcej pamięci VRAM, licz się z błędami graficznymi i znacznym spadkiem wydajności.
 5. Filtrowanie tekstur - wygładza nieznacznie tekstury zmieniając ich wygląd w odniesieniu do odległości. niski wpływ na wydajność.
 6. Jakość siatki - określa dokładność modeli 3D, ale także i odległość rysowania. Bardzo wysoki wpływ na wydajność - zalecam obniżenie tego parametru jak najniżej w przypadku problemów z płynnością gry.
 7. Jakość oświetlenia - jakość oświetlenia i rozchodzenia się promieni słonecznych; wysoki wpływ na obciążenie GPU,
 8. Jakość efektów - wpływa na jakość wszystkich spontanicznych efektów specjalnych: efekty ataków, eksplozje, dym; średni wpływ na obciążenie GPU - jeśli miewasz spadki FPS podczas walki, warto spróbować obniżyć ten parametr.
 9. Jakość efektów Post-procesowych - parametr ten określa zmiany w grafice już wyrenderowanej nim trafi do użytkownika. Ma średni wpływ na odbiór gry przez użytkownika, bowiem dotyka niemal każdego z elementów, które gra generuje; wysoki wpływ na obciążenie GPU,
 10. Jakość terenu - średni wpływ na obciążenie GPU i pamięci VRAM,
 11. Jakość roślinności - średni wpływ na obciążenie GPU i pamięci VRAM.