Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem Anthem poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Anthem zamieściliśmy opisy przejścia pobocznych misji (misji agenta) powiązanych z frakcją Gwardzistów. Zaliczanie tych misji oprócz standardowych nagród pozwoli ci zdobywać punkty lojalności dla tej frakcji.

Jak odblokowywać nowe misje Gwardzistów?

Stanowisko Gwardzistów jest w zachodnej części Fortu Tarsis i osobą, z którą będziesz spotykał się po to żeby odbierać kolejne zlecenia, jest Brin - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Stanowisko Gwardzistów jest w zachodnej części Fortu Tarsis i osobą, z którą będziesz spotykał się po to żeby odbierać kolejne zlecenia, jest Brin. Za każdym razem po powrocie do fortu sprawdź czy nie pojawiła się na mapie ikona głowy lub ikona kontraktu. Oba te znaczniki symbolizują możliwość rozegrania nowego pobocznego zadania dla Gwardzistów.

W miejscu, w którym stoi Brin, jest też stanowisko do sprawdzania aktualnego poziomu lojalności wobec frakcji Gwardzistów. Temat ten dokładniej opisaliśmy na stronie Reputacja i frakcje w naszym poradniku.

Preventative Precautions

Pierwszego zadania dla Gwardzistów nie możesz przegapić, gdyż zajęcie się nim jest częścią głównej misji Lending a Hand - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Pierwszego zadania dla Gwardzistów nie możesz przegapić, gdyż zajęcie się nim jest częścią głównej misji Lending a Hand. Spotkaj się z Brin w Forcie Tarsis, a wysłany zostaniesz z zadaniem zbadania podejrzanej aktywności Skarów. Rozpocznij ekspedycję. Dotrzyj do wskazanej bazy i rozpocznij walki z bandytami. W trakcie walk uważaj między innymi na silniejszych łowców (Hunter).

Po wygranej bitwie rozpocznij podróż do obozu Skarów. W lokacji tej należy przeszukać 3 kupy złomu - jedną z nich prezentuje dołączony obrazek i w zlokalizowaniu ich wszystkich pomogą ci wskazania radaru.

W następnej kolejności musisz dotrzeć do jaskini bandytów (The Hollow), która jest odrębną mini-lokacją wymagającą załadowania - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W następnej kolejności musisz dotrzeć do jaskini bandytów (The Hollow), która jest odrębną mini-lokacją wymagającą załadowania. Wleć do dużej pieczary żeby odnaleźć zaginione urządzenia. Rozpocznij nową bitwę ze Skarami, w trakcie której uważaj między innymi na ataki zwiadowców (Scout).

Przeleć do kolejnego obszaru, w którym zablokowane zostaną respawny. Użyj umiejętności specjalnej lub innych silnych ataków żeby zaatakować najsilniejszych Enforcerów, choć musisz także rozprawić się ze zwykłymi przeciwnikami. W razie potrzeby lataj po jaskini i chowaj się za skałami.

Główny bohater musi zabezpieczyć relikt i w tym celu należy odnaleźć 3 fragmenty artefaktu - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Główny bohater musi zabezpieczyć relikt i w tym celu należy odnaleźć 3 fragmenty artefaktu. Drogę do każdego z nich wskazuje radar, przy czym pamiętaj, że po podniesieniu fragmentu nie będziesz mógł chwilowo latać. Dostarcz każdy fragment do centralnego urządzenia.

Zainstalowanie wszystkich trzech fragmentów zakończy ekspedycję. Powróć do Fortu Tarsis i zdaj raport Brin.

Contract: Scar Control

Kontrakt ten możesz odebrać z tablicy stanowiska frakcji Gwardzistów (nie bezpośrednio po zagadaniu do Brin) - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kontrakt ten możesz odebrać z tablicy stanowiska frakcji Gwardzistów (nie bezpośrednio po zagadaniu do Brin). Kontrakty nie kładą nacisku na fabułę. Ich założenia są losowo generowane, tak więc podczas ponownego rozgrywania tego samego kontraktu (np. w ramach sesji innego gracza) możesz otrzymać odmienne cele misji. Otrzymane zlecenie może dotyczyć np. zniszczenia gniazd bandytów czy odzyskania sygnetów poległych gwardzistów.

Cautious Cooperation

Brin zwróci się z prośbą o naprawienie urządzeń wykorzystywanych do śledzenia poczynań Skarów - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Brin zwróci się z prośbą o naprawienie urządzeń wykorzystywanych do śledzenia poczynań Skarów. Rozpocznij nową ekspedycję i dotrzyj do pierwszego urządzenia. Załącz je i zaczekaj na załadowanie się paska postępów. W międzyczasie nie powinni pojawić się żadni przeciwnicy.

Wyrusz teraz do obozowiska Skarów, w którym uaktywni się blokada respawnów. Rozpocznij walki, w trakcie których uważaj na snajperów oraz na silniejszych Enforcerów. Po zabezpieczeniu okolicy podejdź do drugiego urządzenia. Załącz je i tak jak wcześniej poczekaj na zapełnienie się paska postępów.

Wykonaj przelot do ostatniego trzeciego urządzenia - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wykonaj przelot do ostatniego trzeciego urządzenia. Uaktywnij je i poczekaj aż proces ten dobiegnie końca. Możesz już wyruszyć do wyruszyć do bazy Skarów. Przygotuj się tu na trudniejsze walki. Jednym z utrudnień są wieżyczki maszynowe (Machine Gun Turret), które dobrze jest osłabiać najsilniejszymi atakami już od samego początku bitwy. Na terenie bazy obowiązuje ponadto blokada respawnów.

Po wyeliminowaniu przeciwników musisz zająć się zadaniem odnalezienia 4 fragmentów i dostarczenia ich (pojedynczo) do wskazanej konstrukcji - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po wyeliminowaniu przeciwników musisz zająć się zadaniem odnalezienia 4 fragmentów i dostarczenia ich (pojedynczo) do wskazanej konstrukcji. W trakcie ich przenoszenia mogą pojawić się nowi wrogowie. Możesz od razu się nimi zająć lub zostawić ich sobie na później.

Na sam koniec misji dotrzyj do reliktu (Shaper Relic) żeby go oznaczyć. Ekspedycja po chwili dobiegnie końca. Po powrocie do fortu porozmawiaj z Brin.

A Simple Job

W trakcie rozmowy z Brin dowiesz się, że chciałaby żeby główny bohater wsparł Gwardzistów ochraniających grupę naukowców - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W trakcie rozmowy z Brin dowiesz się, że chciałaby żeby główny bohater wsparł Gwardzistów ochraniających grupę naukowców. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do bazy Gwardzistów. Podejdź do sojuszników, obejrzyj odnaleziony artefakt i wysłuchaj nowej rozmowy z Brin.

Rozpocznij podróż do lokacji z generatorem. Po dotarciu na miejsce uaktywni się blokada respawnów i rozpocznie się nowa bitwa ze Skarami. W bitwie tej wezmą udział inni Gwardziści. Jeden z celów misji dotyczy wskrzeszania Gwardzisty Barra. Możesz od razu się tym zająć lub dopiero po dostatecznym zabezpieczeniu okolicy.

Po rozprawieniu się z bandytami wyrusz w drogę powrotną do bazy Gwardzistów - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z bandytami wyrusz w drogę powrotną do bazy Gwardzistów. Została ona zaatakowana pod Twoją nieobecność i musisz wziąć udział w kolejnych walkach. W trakcie rozgrywania tej bitwy docieranie do sojuszników i wskrzeszanie ich jest już nieobowiązkowe, ale warto się na to decydować jeśli grasz w pojedynkę lub w osłabionym składzie.

Zajmij się niszczeniem gniazd Skarów (Scar Hives) gdy tylko otrzymasz zaktualizowany cel misji. Możesz używać silniejszych umiejętności lub np. osobiście do nich docierać i wykonywać ataki w walce wręcz.

Po wygranej bitwie dotrzyj do reliktu żeby go zabrać - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po wygranej bitwie dotrzyj do reliktu żeby go zabrać. Musisz oddalić się wraz z nim od bazy Gwardzistów. Pamiętaj, że nie możesz skakać podczas przenoszenia ciężkiego przedmiotu. W drodze do miejsca docelowego natrafisz na kilka lokacji, w których bandyci przygotowali zasadzki. Możesz wziąć udział w dodatkowych walkach lub ominąć przeciwników czy im uciec. Dotrzyj w oznaczone miejsce (obrazek) i umieść artefakt na ziemi.

W okolicy zaczną pojawiać się nowi wrogowie oraz otrzymasz nowe zadanie odnalezienie 4 rozrzuconych fragmentów. Wrogów najlepiej jest atakować w przerwach pomiędzy przenoszeniem artefaktów, gdyż będziesz mógł wtedy dodatkowo latać. "Skompletowanie" reliktu zakończy ekspedycję. Spotkaj się w forcie z Brin żeby ostatecznie zakończyć misję.

Enemy Mine

Brin poprosi o przyjrzenie się sprawie zaginięcia patrolu Gwardzistów, którzy byli zajęci poszukiwaniami reliktu - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Brin poprosi o przyjrzenie się sprawie zaginięcia patrolu Gwardzistów, którzy byli zajęci poszukiwaniami reliktu. Rozpocznij ekspedycję i wyrusz we wskazane miejsce. Po dotarciu na miejsce musisz zająć się atakowaniem Skarów oraz zniszczeniem trzech gniazd (Hives) - ten drugi rodzaj czynności warto potraktować priorytetowo. Uważaj mimo wszystko na silniejszych przeciwników. Na placu boju mogą pojawić się między innymi legendarni oraz elitarni enforcerzy.

Po zakończeniu walk zajmij się zbadaniem zniszczonego obozowiska. Radar doprowadzi Cię do interaktywnych skrzyń. Musisz je zbadać w poszukiwaniu śladów zaginionych Gwardzistów.

Otrzymasz nowe namiary, tak więc rozpocznij lot do kolejnej lokacji - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Otrzymasz nowe namiary, tak więc rozpocznij lot do kolejnej lokacji. Przeszukaj drugie małe obozowisko Gwardzistów i wysłuchaj komentarza Brin.

Możesz już wyruszyć w stronę bazy Skarów. Przystąp do nowych walk w tej lokacji, w trakcie których warto skupić się niszczeniu kolejnych gwiazd oraz wieżyczek obronnych. Tak jak w poprzednicj bitwach wieżyczki stanowią spore zagrożenie i mogą szybko pozbawić Twoją postać całej tarczy. Musisz odblokować wejście do kopalni (cel zaktualizuje się po tym jak zbliżysz się do wejścia do niej) i oznacza to konieczność odnalezienia materiałów wybuchowych. Doprowadzi Cię do nich radar (powyższy obrazek).

Rozpocznij przenoszenie materiałów wybuchowych (jest to ciężki obiekt, a więc nie możesz chwilowo latać) - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Rozpocznij przenoszenie materiałów wybuchowych (jest to ciężki obiekt, a więc nie możesz chwilowo latać). Dotrzyj do barykady Skarów wybudowanej przy wejściu do kopalni (powyższy obrazek). Umieść tu materiały wybuchowe.

Musisz bronić się w zielonym okręgu na czas uzbrajania ładunków wybuchowych. Dobrze byłoby odpowiednio wcześniej zabezpieczyć dużą część obozu Skarów. Ułatwi ci to dalsze walki z nimi, gdyż w pobliżu barykady nie ma żadnych zasłon gdzie mógłbyś się ukryć. Możesz pomagać sobie umiejętnościami blokującymi wrogie pociski lub oddalać się w sytuacji zagrożenia życia od barykady żeby odnowić paski energii. Po tym jak materiały wybuchowe zostaną uzbrojone oddal się od miejsca eksplozji. Możesz już wejść do kopalni The Mandible, która jest nowym lochem do zbadania (nie musisz pozbywać się niedobitków Skarów nadal przebywających na powierzchni).

Dotrzyj do obszaru gdzie przebywa ranny gwardzista Barr, którego należy wskrzesić - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Dotrzyj do obszaru gdzie przebywa ranny gwardzista Barr, którego należy wskrzesić. Pozwoli ci to porozmawiać z nim i rozeznać się w aktualnej sytuacji. Barr będzie ci chciał towarzyszyć, a więc musisz wyruszyć jego śladem. Dotrzyj do dużej sali kopalni gdzie załączy się blokada respawnów.

Nowy cel misji dotyczy odzyskania 5 sygnetów i musisz w tym celu docierać do poległych gwardzistów. W lokalizowaniu ich pomoże ci radar (przykładowe zwłoki gwardzisty na obrazku). W międzyczasie uważaj oczywiście na wrogów (m.in. legendarnych łowców i zwiadowców) i rozważaj przywracanie Barra do pełni sił jeśli ponownie polegnie w trakcie walk. Ostatni sygnet będzie w posiadaniu mini-bossa - użyj najlepszych umiejętności żeby go pokonać i podnieś pozostawiony przez niego obiekt.

Musisz wyruszyć w głąb kopalni - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Musisz wyruszyć w głąb kopalni. Uważaj na miny w korytarzu łączącym zbadany obszar z kolejną dużą salą. W ostatniej części kopalni do pokonania jest Ursix. Rozprawienie się z tą bestią nie powinno być bardzo trudne, bo do walk nie dołączą żadni inni wrogowie i w przerwach pomiędzy atakowaniem potwora możesz biegać lub latać po bardzo dużym pomieszczeniu.

Po wygranym pojedynku dotrzyj do poległego Gwardzisty, w pobliżu którego znajdziesz poszukiwany relikt. Ekspedycja wkrótce zakończy się.

Contract: Sentinel Collaboration

To kolejny kontrakt do odebrania z tablicy stanowiska frakcji Gwardzistów i podobnie jak poprzedni ma on losowo generowane kolejne cele misji. Bohater może zostać poproszony np. o uratowanie więzionych Gwardzistów czy rozprawienie się z grupą żołnierzy Dominionu.

Research and Rescue

Kolejne zadanie od Brin dotyczy dotarcia do sygnału emitowanego przez Gwardzistę, który zaginął w trakcie niedawnej wyprawy - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kolejne zadanie od Brin dotyczy dotarcia do sygnału emitowanego przez Gwardzistę, który zaginął w trakcie niedawnej wyprawy. Rozpocznij nową ekspedycję i wyrusz w stronę źródła namierzonego sygnału. Lokacją tą jest opuszczony port Striderów, który zajęty został przez Skarów. Musisz przystąpić do walk z nimi.

W trakcie walk nie podejmuj zbyt dużego ryzyka, bo nie możesz się respawnować. Postaraj się dość szybko zniszczyć wieżyczki wyposażone w granatniki i działka maszynowe. Po tym jak aktualny cel misji zaktualizuje skup się na szybkim zniszczeniu gniazd (Hives).

Po zakończonej bitwie zlokalizuj wejście do tuneli Skarów (Scar Tunnels) - jest ono na terenie portu i pokazuje je dołączony obrazek - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po zakończonej bitwie zlokalizuj wejście do tuneli Skarów (Scar Tunnels) - jest ono na terenie portu i pokazuje je dołączony obrazek. Jest to nowa osobna lokacja do zbadania.

Już po znalezieniu się w pierwszej większej sali lochu rozpocznie się nowa bitwa ze Skarami. Tradycyjnie uważaj na ich elitarne odmiany. Po wygraniu walk zlokalizuj klatkę z przetrzymywanym Gwardzistą. Otwórz ją i ponadto przytrzymaj klawisz interakcji żeby wskrzesić rannego sojusznika. Możesz już opuścić kryjówkę bandytów i powrócić na powierzchnię.

Zacznij podażać za nowym sygnałem - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Zacznij podażać za nowym sygnałem. Po dotarciu we wskazane miejsce załączy się pojedynek z ogromnym mechem Escari. Tak samo jak w przypadku innych walk z tego typu maszynami dąż do tego żeby pozostawać ciągle w ruchu i utrudniać w ten sposób mechowi namierzenie sterowanego javelina. Odpalaj na bieżąco najsilniejsze ataki i chowaj się np. za skałami jeśli stracisz tarczę. Na polu bitwy pojawią się też zwykli bandyci. Ignoruj ich lub zabijaj jeśli ci bezpośrednio zagrożą. Możesz ich też "wykorzystywać" do odpalania ataków combo czy uzupełniania zapasów amunicji.

Wygranie bitwy z mechem zakończy ekspedycję - nie zapomnij pozbierać wyrzuconego lootu.

Contract: In the Wrong Hands

To kolejny kontrakt do odebrania z tablicy stanowiska frakcji Gwardzistów i podobnie jak poprzednie ma on losowo generowane kolejne cele misji. Możesz zostać poproszony np. o odnajdywanie i dostarczanie ech czy o pomoc w zamknięciu wrót Dominionu.

Apocalypse When?

Misja ta powinna stać się dostępna dopiero po ukończeniu głównej fabuły - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Misja ta powinna stać się dostępna dopiero po ukończeniu głównej fabuły. Od Brin dowiesz się, że Gwardzistom udało się zlokalizować unikalny Doomsday Relict. Zostaniesz poproszony o wyruszenie lokacji, w której artefakt ten ma się znajdować. Rozpocznij ekspedycję i wyrusz do lokacji z reliktem.

Poszukiwany relikt Doomsday Relict ukryty jest wśród złomu pokazanego na dołączonym obrazku - pozbądź się go polegając na broni palnej, ofensywnych umiejętnościach czy walce wręcz. Pozwoli ci to odsłonić relikt i wejść z nim w interakcję.

Musisz wyruszyć teraz w stronę źródła dziwnych dźwięków - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Musisz wyruszyć teraz w stronę źródła dziwnych dźwięków. Po dotarciu do ruin załączy się blokada respawnów i przystąpisz do bitwy. Oprócz staczania walk ze Skarami (będą wśród nich m.in. elitarni lub legendarni Enforcerzy i Hunterzy) musisz także odnaleźć 3 fragmenty artefaktu. Zwracaj je kolejno do centralnego obiektu i pozbądź się po wszystkim pozostałych Skarów.

Po chwili otrzymasz nowy, bardzo podobny cel misji. Tym razem musisz dostarczyć 5 kolejnych fragmentów artefaktu i ponownie musisz mieć na uwadze blokadę respawnów. Najpoważniejszą komplikacją w tej bitwie jest pojawienie się Tytana (Lesser Ash Titan). Ważną informacją jest to, że nie musisz zabijać Tytana jeśli nie chcesz staczać z nim pojedynku. Możesz skupić się jedynie na zwróceniu fragmentów i unikać w międzyczasie jego (silnych) ataków. "Skompletowanie" reliktu pozwoli ci awansować do dalszej części misji.

Kontynuuj podróż w stronę źródła podejrzanych dźwięków - jest to ogromna lokacja The Iron Serpent - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Kontynuuj podróż w stronę źródła podejrzanych dźwięków - jest to ogromna lokacja The Iron Serpent. Po zbliżeniu się do niebieskiego źródła energii pojawi się silny Doomsday Titan oraz otrzymasz dodatkowo zadanie odnalezienia 8 ech. W przypadku tej bitwy musisz rozprawić się z Tytanem. Pojedynek z nim możesz odłożyć sobie na później lub pokonać go w pierwszej kolejności i dopiero po odniesionym zwycięstwie wyruszyć na poszukiwania ech.

W trakcie pojedynku z Tytanem dobrze jest polegać na licznie rozmieszczonych filarach, które powinny ci ułatwić unikanie przynajmniej części jego ataków. Uważaj też na pojawiające się na arenie żywiołaki i nie pozwalaj im żeby eksplodowały w pobliżu javelina. Pokonanie tytana zakończy tę ekspedycję, przy czym nie zapomnij zebrać pozostawionego przez potwora lootu.

One Of Us

Ostatnie duże zadanie od Brin dotyczy uchronienia wyciszonego artefaktu Doomsday Relic przed próbami przejęcia go przez Skarów i siły Dominionu - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Ostatnie duże zadanie od Brin dotyczy uchronienia "wyciszonego" artefaktu Doomsday Relic przed próbami przejęcia go przez Skarów i siły Dominionu. Rozpocznij ekspedycję i dotrzyj do lokacji z reliktem gdzie uaktywni się blokada respawnów.

W walkach mających na celu ochranianie artefaktu Doomsday Relic będą brali udział inni zaprzyjaźnieni Gwardziści. Warto ich wskrzeszać jeśli któryś z sojuszników polegnie na polu bitwy. Nie zostaniesz ukarany za ignorowanie ich nawoływań o pomoc, ale pokonywanie przeciwników bez ich pomocy będzie trudniejsze (zwłaszcza jeśli misję rozgrywasz w pojedynkę).

Od razu po przybyciu na miejsce musisz dołączyć do walk, w których należy eliminować Skarów oraz oddziały Dominionu - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Od razu po przybyciu na miejsce musisz dołączyć do walk, w których należy eliminować Skarów oraz oddziały Dominionu. Podczas walk uważaj między innymi na Brute'ów. Wykorzystuj też to, że możesz latać po całej okolicy i łatwo chować się za licznymi przeszkodami.

Wkrótce otrzymasz cel misji dotyczący dotarcia do zatopionego Stridera. Doleć do zbiornika wodnego i zanurkuj. Musisz dotrzeć do leżącego na dnie wraku Stridera i go otagować (powyższy obrazek).

1 - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Wyrusz do lokacji okupowanej przez Skarów - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wyrusz do lokacji okupowanej przez Skarów. Rozpocznij nowe walki, w trakcie których skup się w szczególności na pokonaniu legendarnego Enforcera przy jednoczesnym unikaniu jego ataków. Po wygranej bitwie odszukaj fragment reliktu (obrazek 1). Powróć z nim do artefaktu Doomsday Relic żeby go "zainstalować".

Tym razem wyrusz do lokacji okupowanej przez żołnierzy Dominionu. Musisz pokonać wszystkich wrogów, wśród których znajdą się m.in. walkiria i legendarny Brute. Tak samo jak w przypadku poprzedniego obozu musisz znaleźć fragment reliktu (obrazek 2) i powrócić z nim do głównego artefaktu.

Przed Tobą seria trzech bitew do rozegrania w otoczeniu reliktu Doomsday Relic - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Przed Tobą seria trzech bitew do rozegrania w otoczeniu reliktu Doomsday Relic. W pierwszej bitwie do pokonania są Skarowie, a w drugiej nowe oddziały Dominionu.

W każdej z walk rozpoczynaj od rozprawienia się z legendarnymi przeciwnikami, w eliminowaniu których może ci pomóc umiejętność Ultimate. Słabszych wrogów zostawiaj sobie na później, choć możesz też ich atakować jeśli pojawi się np. okazja do odpalenia ataku obszarowego i zabicia dużej liczby przeciwników. Nie zapominaj o możliwości pomagania sojusznikom. Możesz ich wskrzeszać na bieżąco lub w przerwach pomiędzy bitwami gdy będziesz miał trochę czasu na odpoczynek przed pojawieniem się kolejnych wrogów.

W ostatniej trzeciej bitwie do pokonania są bardzo wytrzymałe 2 furie Dominionu - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W ostatniej trzeciej bitwie do pokonania są bardzo wytrzymałe 2 furie Dominionu. Najlepiej jest je atakować po kolei. Za każdym razem skup się najpierw na zniszczeniu standardowej tarczy lub sfery, wewnątrz której Furia może się ukryć. Dopiero gdy straci ona osłonę użyj najlepszych umiejętności żeby odebrać jej możliwie jak najwięcej punktów żółtego paska pancerza.

Po wygraniu trzeciej bitwy pozbieraj loot pozostawiony przez furie (oraz poprzednich przeciwników) i zaczekaj na zakończenie ekspedycji. Spotkaj się w Forcie Tarsis z Brin i innymi Gwardzistami żeby odebrać podziękowania i zakończyć misję.

Kontrakty gwardzistów

W przerwach pomiędzy wykonywaniem większych misji dla Gwardzistów oraz po ukończeniu wszystkich misji agenta możesz także otrzymywać Kontrakty (Contracts) - Gwardziści - Sentinels - Misje poboczne w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W przerwach pomiędzy wykonywaniem większych misji dla Gwardzistów oraz po ukończeniu wszystkich misji agenta możesz także otrzymywać Kontrakty (Contracts). Będą one pojawiały się na tablicy stanowiska frakcji Gwardzistów (nie odbiera się ich bezpośrednio po zagadaniu do Brin).

Kontrakty nie kładą nacisku na fabułę. Ich założenia są losowo generowane, tak więc podczas ponownego rozgrywania kontraktu nawet o takiej samej nazwie możesz otrzymać odmienne cele misji. Odebrane zlecenie może dotyczyć np. zniszczenia gniazd bandytów, odzyskania sygnetów poległych gwardzistów, odnalezienia i dostarczenia ech, czy doprowadzenia do zamknięcia wrót Dominionu.

Od momentu ukończenia głównego wątku fabularnego gry oprócz standardowych zleceń możesz też otrzymywać legendarne kontrakty. Cechują się one bardziej wymagającymi założeniami (np. konieczność stoczenia serii bitew z legendarnymi przeciwnikami albo z mini-bossami), ale dzięki zaliczaniu ich możesz pozyskiwać cenniejszy loot.