Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem Anthem poradnik, solucja

Do tworzenia przedmiotów: ulepszeń i broni w Anthem, potrzebujesz materiałów rzemieślniczych / surowców. Często pozyskasz je przypadkiem, np. w trakcie misji. Możesz także zakupić materiały w sklepie za monety - nie polecam jednak tego rozwiązania; monety są dość cenne, a materiały w sklepie są drogie, za to są łatwe do pozyskania w rozgrywce swobodnej.

Typy materiałów

Wymieniamy tu kilka podstawowych materiałów, które zdobędziesz najłatwiej podczas rozgrywki swobodnej:

Tylko kilka gatunków roślin nadaje się do zbierania - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Tylko kilka gatunków roślin nadaje się do zbierania

Składnik chimeryczny (rośliny)- w grze na polach wyrastają różne dziwne kwiaty i rośliny; każda z nich dostarczy kilka sztuk surowca.

Rudy znajdziesz w jaskiniach oraz przy blokach skalnych - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Rudy znajdziesz w jaskiniach oraz przy blokach skalnych

Stop chimeryczny (rudy) - odnajdziesz je w jaskiniach oraz przy skalnych krawędziach odseparowujących obszary w rozgrywce swobodnej. Najpopularniejsze są wysokie czerwono-czarne kryształy.

Części znajdziesz często przy stosach wyposażenia - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Części znajdziesz często przy stosach wyposażenia

Części broni - znajdziesz je głównie w bazach oponentów w swobodnej rozgrywce.

Części javelina - części javelina na początku mogą być dość trudne do pozyskania, bowiem występują dość rzadko. Z reguły znajdujesz je czasami wraz z częściami broni. Częściej odnajdziesz je w różnych zakamarkach mapy, gdzie odnaleźć możesz zniszczone kostiumy javelinów (wyglądające z daleka jak po prostu kupki złomu). Często znajdziesz części przy Obozach banitów. Najskuteczniejsza jednak metoda to po prostu rozbieranie niepotrzebnych ulepszeń z ekwipunku. Zwróć jednak uwagę, że ten typ części nie jest uniwersalny: grając Kolosem potrzebujesz części do Kolosa itp. Na szczęście grając dowolną klasą javelina masz szansę znaleźć części do innych javelinów.

Żar - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Żar

Żar (Ember) - składnik ten jest potrzebny do tworzenia przedmiotów wyższych poziomów (tych, które posiadają kolorową ramkę wokoło). W późniejszych etapach gry jest wymagany przy każdym wytwarzanym przedmiocie. Jednakże - na każdą grupę kolorystyczną potrzebny jest inny Żar. Czym wyższy poziom przedmiotu, tym trudniej o znalezienie do niego sporej ilości Żaru. Żar z reguły znajdujesz przypadkiem: w skrzyniach, czy zbierając inne surowce. Najlepsza metoda pozyskania to rozmontowywanie przedmiotów z tego samego poziomu, których nie masz zamiaru używać.

Najtrudniej jednak zdobyć Żar mistrzowski. Otrzymasz go szczególnie za realizację Wyzwań miesięcznych oraz w skrzyniach na późniejszych etapach rozgrywki (ok. 20-30 poziomu). Pozwala on na tworzenie najbardziej unikatowych broni, które posiadają aż 4 bonusy.

Jak szybko pozyskać materiały?

Poza wiedzą czego i gdzie szukać, przydatna może być także informacja, że nie musisz wcale podchodzić do każdego kwiatka i naciskać klawisz akcji - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Poza wiedzą czego i gdzie szukać, przydatna może być także informacja, że nie musisz wcale podchodzić do każdego kwiatka i naciskać klawisz akcji. Strzel w niego lub wyląduj na nim z dużej wysokości, czy uderz go ciosem wręcz, a zostanie zniszczony. Znacznie przyspiesza to proces zbieractwa.

  1. Materiały w sporych ilościach możesz pozyskać także poprzez wykonywanie niektórych Wyzwań.

Skarbiec i rozbieranie przedmiotów

W swoim skarbcu możesz przechowywać do 250 przedmiotów (ulepszeń i broni) - Materiały rzemieślnicze - Crafting w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W swoim skarbcu możesz przechowywać do 250 przedmiotów (ulepszeń i broni). Gdy przekroczysz ten limit, nie będziesz mógł wyruszyć na ekspedycję, dopóki nie zwolnisz miejsca w schowku. Aby rozmontować przedmiot, z poziomu Kuźni lub Skarbca przytrzymaj PPM, by rozebrać przedmiot. Za rozebranie przedmiotu otrzymasz z reguły dwa losowe materiały w ilości 1/5 ceny ich wytworzenia.