Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start w Anthem Anthem poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Anthem zamieściliśmy różnorakie porady na start, które powinny pomóc szczególnie w początkowych godzinach rozgrywki. Nasze podpowiedzi dotyczą między innymi walki, eksploracji czy rozwoju bohatera.

Wybierz normalny poziom trudności

Poziom trudności możesz w grze ustawiać oddzielnie dla każdej ekspedycji, tak więc nie musisz obawiać się tego, że raz podjętej decyzji nie będziesz już mógł zmienić - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Poziom trudności możesz w grze ustawiać oddzielnie dla każdej ekspedycji, tak więc nie musisz obawiać się tego, że raz podjętej decyzji nie będziesz już mógł zmienić.

Normalny poziom trudności to najlepsze naszym zdaniem ustawienie na potrzeby poznawania gry oraz rozgrywania misji fabularnych. Grając na normalnym poziomie powinieneś być w stanie prowadzić standardową rozgrywkę bez ryzyka częstych zgonów. Wyjątkiem mogą być misje rozgrywane w Twierdzach lub takie, w których walczy się z elitarnymi przeciwnikami. W tego typu sytuacjach musisz mieć się na baczności, gdyż trafiona postać może bardzo szybko znaleźć się na skraju śmierci.

Graj z innymi osobami

Anthem pozwala na rozgrywanie w pojedynkę misji fabularnych oraz pobocznych zadań i dokonuje się tego poprzez ustawienie własnej sesji jako prywatnej - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Anthem pozwala na rozgrywanie w pojedynkę misji fabularnych oraz pobocznych zadań i dokonuje się tego poprzez ustawienie własnej sesji jako prywatnej. Kooperacja z innymi graczami wymuszana jest z kolei w trybie swobodnej gry (Freeplay) oraz w tych misjach, w których odwiedza się Twierdze (Strongholds).

Nie radzimy rezygnować z opcji współpracy z innymi graczami, chyba że zależy ci np. na rozgrywaniu w spokojniejszej atmosferze zadań głównego wątku fabularnego (innym graczom może zależeć na jak najszybszym ukończeniu misji np. z powinięciem ciekawych rozmów). Kooperacja ma mnóstwo zalet - gracze mogą skuteczniej atakować przeciwników (także łącząc swoje ataki w kombinacje), zdobywać więcej punktów doświadczenia, jak również wskrzeszać się gdy ktoś polegnie na polu bitwy.

Nie musisz za wszelką cenę grać z osobami z listy znajomych. Możesz śmiało polegać na matchmakingu i prowadzić rozgrywkę z wylosowanymi graczami na zbliżonych poziomach doświadczenia.

Pomagaj powalonym towarzyszom

Jest to szczególnie istotne jeśli rozgrywasz misje w Twierdzach lub ogólnie jeśli grasz na jednym z wyższych poziomów trudności - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Jest to szczególnie istotne jeśli rozgrywasz misje w Twierdzach lub ogólnie jeśli grasz na jednym z wyższych poziomów trudności. Utrata nawet jednego członka drużyny może wtedy znacząco utrudnić wykonanie założeń misji pozostałym osobom. Gra niestety nie informuje bardzo dokładnie o tym, że ktoś oczekuje ratunku. Informacją jest jedynie ikona widoczna nad głową rannego członka drużyny.

Docieraj do powalonych towarzyszy i lecz ich o ile tylko nie znajdują się w bezpośrednim otoczeniu przeciwników. W Anthem nie ma licznika określającego jak szybko musisz uratować powaloną postać zanim ona bezpowrotnie zginie. Czasami lepiej jest najpierw oczyścić trochę okolicę i dotrzeć do powalonego sojusznika dopiero gdy stanie się to bezpieczniejsze.

Obserwuj pasek temperatury silników javelina

W Anthem nie możesz latać bez ograniczeń, bo silniki javelina stosunkowo szybko mogą się zagrzać - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W Anthem nie możesz latać bez ograniczeń, bo silniki javelina stosunkowo szybko mogą się zagrzać. Przegrzanie silników jest bardzo niepożądaną sytuacją, gdyż bohater jest "uziemiany" na co najmniej kilka sekund. Silniki, których temperatura osiągnęła krytyczny poziom, potrzebują znacznie więcej czasu na schłodzenie się.

Pasek temperatury silników zawsze pojawia się u dołu ekranu (dołączony obrazek). Planuj lot w taki sposób żeby go zakończyć zanim całkowicie się zapełni i zmieni swój kolor z białego na czerwony. Polecamy w tym miejscu zajrzeć na stronę Jak wydłużyć czas lotu? w naszym poradniku. Dla przypomnienia silniki możesz schładzać między innymi poprzez lot nurkujący, lot na niskiej wysokości nad wodą, wpadnięcie do wody czy przelecenie przez wodospad.

Niektóre elementy wyposażenia javelina mogą opóźnić wystąpienie problemu przegrzania silników. Zainteresuj się nimi jeśli prowadzisz styl gry wiążący się z koniecznością jak najczęstszego wzbijania się w powietrze.

Oddalaj się szybko od wrogów po tym stracisz pancerz

Twój javelin ma dwa paski - niebieski pasek pancerza i zielony pasek zdrowia - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Twój javelin ma dwa paski - niebieski pasek pancerza i zielony pasek zdrowia. Wyczerpanie paska pancerza zacznie osłabiać pasek zdrowia i utrata 100% jego wartości doprowadzi do powalenia na ziemię Twojego javelina. Masz wtedy tylko dwa wyjścia - respawnować się (jeśli dany region na to pozwala, blokady respawnów mogą pojawiać się np. w walkach z bossami) lub liczyć na wskrzeszenie przez innego gracza.

Pasek pancerza może samoczynnie zregenerować się, ale nie możesz w tym samym czasie być atakowany. Najlepiej jest odlecieć od wrogów lub przynajmniej wykonać uskok żeby zniknąć przeciwnikom z pola widzenia i zaczekać na regenerację. Staraj się też w razie potrzeby docierać do czerwonych obiektów pozostawianych przez wrogów. Możesz się dzięki nim szybciej zregenerować.

Obserwuj paski odnawiania się umiejętności

W Anthem aktywne umiejętności bohatera odgrywają niezwykle istotną rolę, gdyż możesz dzięki nim zadawać przeciwnikom ogromne obrażenia czy nakładać na nich różnorakie negatywne statusy (np - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W Anthem aktywne umiejętności bohatera odgrywają niezwykle istotną rolę, gdyż możesz dzięki nim zadawać przeciwnikom ogromne obrażenia czy nakładać na nich różnorakie negatywne statusy (np. podpalać ich albo zamrażać). Umiejętności nie zużywają żadnych surowców, ale potrzebują czasu żeby się odnowić. Powinieneś zerkać regularnie w prawy dolny róg ekranu i odpalać je gdy tylko będą gotowe. W wyjątkowych sytuacjach możesz odczekać aż gotowe będą dwie umiejętności jeśli ataki te doskonale ze sobą współpracują (np. zatrzymanie wroga w miejscu celem porażenia go prądem).

Trochę inaczej możesz zachować się w przypadku najpotężniejszej zdolności Ultimate. Jej czas odnowienia jest zdecydowanie najdłuższy. Jeśli przeczuwasz, że zbliżasz się np. do końcowej części misji, która wymusi pokonanie bossa/bossów, to dobrze jest zaczekać z odpaleniem umiejętności Ultimate żeby jak najlepiej wykorzystać zadawane przez nią gigantyczne obrażenia.

Wykonuj kombinacje ataków

Przeciwników możesz o wiele skutecznie atakować polegając na kombinacjach ataków (combo) - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Przeciwników możesz o wiele skutecznie atakować polegając na kombinacjach ataków (combo). Temat ten szerzej omówiliśmy na stronie Jak wykonać combo? w naszym poradniku.

W skrócie - musisz przeprowadzić pierwszy atak, który pozwala wystawić przeciwnika na combo, a następnie drugi atak, który pozwoli doprowadzić do wykonania takowej kombinacji. Poprawnie przeprowadzone combo może zadać o wiele większe obrażenia, a także osłabić innych blisko stojących wrogów. Jeśli poprawnie wykonałeś combo to otrzymasz zawsze informację o tym na ekranie (przykład na obrazku).

Szukaj okazji do zaliczania czynów i wyzwań

Listę dostępnych Czynów (Feats) oraz Wyzwań (Challenges) możesz przejrzeć z poziomu dziennika i dokładniej opisaliśmy je też na osobnych stronach poradnika - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Listę dostępnych Czynów (Feats) oraz Wyzwań (Challenges) możesz przejrzeć z poziomu dziennika i dokładniej opisaliśmy je też na osobnych stronach poradnika. Oprócz prowadzenia standardowych walk warto wykonywać czynności, które są powiązane z czynami i wyzwaniami, gdyż wiążą się z tym różnorakie nagrody.

  1. Czyny pozwalają na otrzymywanie dodatkowych punktów doświadczenia w trakcie ekspedycji. Warto zaznaczyć, że odnawiają się po każdym powrocie do fortu. Po tym jak rozpoczniesz nową ekspedycję możesz przystąpić do wykonywania ich założeń od nowa.
  2. Wyzwania oferują złoto lub unikalne nagrody np. w postaci planów pozwalających na wytwarzanie lepszych przedmiotów. Każde wyzwanie możesz zaliczyć tylko jeden raz, ale są one bardziej czasochłonne od czynów i mogą być kilkustopniowe.

Oddzielną kategorią są wyzwania o charakterze czasowym - dzienne, tygodniowe i miesięczne. Nimi również dobrze jest się zajmować i sprawdzać ich wymagania za każdym razem gdy pojawią się nowe.

Wybrane wyzwania możesz śledzić i mieć dzięki temu szybszy dostęp do nich z poziomu dziennika. Możesz ci to ułatwić ustalenie np. tego ile akcji danego typu należy jeszcze wykonać żeby dane wyzwanie zostało zaliczone.

Nie zapominaj o podnoszeniu odnajdywanego lootu

Loot w Anthem przybiera postać różnokolorowych obiektów, które mogą pojawić się np - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Loot w Anthem przybiera postać różnokolorowych obiektów, które mogą pojawić się np. po tym jak zabijesz jakiegoś przeciwnika albo gdy odnajdziesz i otworzysz skrzynię ze skarbami. Musisz dotrzeć w pobliże lootu żeby dodany został do plecaka bohatera. Co więcej, loot przyznawany jest dopiero po ukończeniu ekspedycji, a konkretnie w trakcie przeglądania ekranu jej podsumowania. Dopiero wtedy dowiadujesz się też dokładnie jakie przedmioty odnalazłeś. Nawet jeśli w trakcie misji znalazłeś jakąś broń to z ustawieniem jej jako aktywnej musisz zaczekać aż zakończy się ekspedycja i aż przeniesiesz się do Kuźni. Niezabrany loot przepada za wyjątkiem przedmiotów legendarnych i mistrzowskich.

Za skrzyniami z lootem możesz rozglądać się także w przerwach pomiędzy walkami.

Rozmontowuj niepotrzebne rzeczy

W trakcie każdej ekspedycji zdobędziesz od kilku do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu przedmiotów - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

W trakcie każdej ekspedycji zdobędziesz od kilku do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu przedmiotów. W trakcie początkowych godzin gry nie możesz liczyć na to, że będziesz odnajdywał wysokiej jakości przedmioty, gdyż maksymalny poziom ich rzadkości jest uzależniony od aktualnego poziomu doświadczenia bohatera. Zdecydowaną większość przedmiotów warto w rezultacie rozmontowywać. Pozyskasz w ten sposób surowce do craftingu oraz zwolnisz wolne miejsca w skarbcu, który domyślnie oferuje maksymalnie 250 slotów.

Do tematu rozmontowywania przedmiotów musisz podejść w inny sposób dopiero w dalszej fazie gry, tzn. gdy:

  1. Zaczniesz odnajdywać najlepsze legendary (Legendary) oraz mistrzowskie (Masterwork) przedmioty. Mogą się one cechować nie tylko unikalnym wyglądem, ale również unikalnymi statystykami.
  2. Zaczniesz grać na wyższych poziomach trudności. Pomocne będzie wtedy ustawienie różnych schematów wyposażenia (Loadout) na różne rodzaje ekspedycji.

Nie wydaj wszystkich monet na ulepszenia o charakterze kosmetycznym

Po uruchomieniu gry po raz pierwszy może najść Cię ochota na to żeby wydać startowe złoto na ulepszenia pozwalające na wprowadzenie modyfikacji w wyglądzie javelina - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po uruchomieniu gry po raz pierwszy może najść Cię ochota na to żeby wydać startowe złoto na ulepszenia pozwalające na wprowadzenie modyfikacji w wyglądzie javelina. Nie wydawaj jednak na ten cel całego posiadanego złota. Monety bardziej przydadzą ci się do finansowania zakupu materiałów do craftingu. W zależności od stopnia unikalności surowców do craftingu pojedynczy zakup może Cię kosztować od kilkuset do kilku tysięcy monet. Dobrze jest gromadzić złoto już od samego początku zabawy, tak by po awansowaniu do dalszej fazy kampanii móc szybciej produkować lepsze przedmioty.

Nie musisz spotkać się z każdym NPC-em

Za każdym razem gdy powrócisz do Fortu Tarsis możesz znaleźć na mapie wiele ikonek informujących o możliwości odbywania rozmów z postaciami niezależnymi - Porady na start w Anthem - Anthem - poradnik do gry

Za każdym razem gdy powrócisz do Fortu Tarsis możesz znaleźć na mapie wiele ikonek informujących o możliwości odbywania rozmów z postaciami niezależnymi. Rozmowy z NPC-ami w większości przypadków do niczego nie prowadzą. Poprowadzenie rozmowy w taki czy inny sposób nie doprowadzi do odblokowania jakiejś unikalnej nagrody ani nie będzie wiązało się z otrzymaniem kary. Nie musisz w rezultacie śpieszyć się żeby z kimś porozmawiać ani traktować tego wjako obowiązkowej aktywności.

Nie ignoruj z kolei osobnych ikonek symbolizujących postacie powiązane z głównymi lub pobocznymi questami gry. W tym przypadku dobrze jest doprowadzić do każdego spotkania żeby otrzymać nową misję lub awansować dalej w aktualnie rozgrywanym queście.

W Anthem nie ma możliwości nawiązywania romansów. Z interaktywnymi NPC-ami można się jedynie zaprzyjaźnić lub po prostu lepiej ich poznać.