Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem Anthem poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2019

The Fortress of Dawn to tytuł jednej z misji głównego wątku fabularnego gry Anthem. W zadaniu tym musisz odwiedzić tytułową Twierdzę Świtu. Do zaliczenia są w niej dwie duże próby i każda z nich wymusza stoczenie trudnej walki (m.in. z Tytanem). Kompletny opis przejścia tej misji znajdziesz poniżej.

Rozważ zaliczenie tej misji w kooperacji nawet jeśli poprzednie główne zadania przechodziłeś w pojedynkę. Wygranie każdej z dwóch głównych bitew może okazać się trudne bez wsparcia ze strony innych graczy (nawet jeśli będą to losowe osoby zamiast zgranej grupy). Jeśli masz ulepszone wszystkie klasy javelinów to na misję tę warto ponadto zabrać Kolosa, który najlepiej będzie mógł poradzić sobie z jej wyzwaniami.

Dotarcie do wejścia do Twierdzy Świtu

Po rozpoczęciu ekspedycji wyrusz w stronę Twierdzy Świtu - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po rozpoczęciu ekspedycji wyrusz w stronę Twierdzy Świtu. Po dotarciu na miejsce zablokowana zostanie tymczasowo opcja lotu. Zacznij od rozprawienia się z oddziałami Dominionu, przy czym uważaj na wieżyczkę rakietową.

W następnej kolejności musisz zająć się zniszczeniem 5 kotwic (Anchors) (przykładową pokazuje dołączony obrazek). Nie śpiesz się jednak z docieraniem do nich, bo gra dodatkowo wyłączy respawny. Ponadto w okolicy pojawią się silniejsze potwory, m.in. Dominion Storm Brute. Nie wahaj się użyć umiejętności specjalnej jeśli znajdziesz się w sytuacji zagrożenia życia lub innym niewygodnym położeniu.

Po pozbyciu się pięciu kotwic musisz dodatkowo zniszczyć bramę Dominionu (Dominion Gate) i jest to równoznaczne z koniecznością zneutralizowania dwóch kolejnych kotwic umieszczonych po bokach bramy - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Po pozbyciu się pięciu kotwic musisz dodatkowo zniszczyć bramę Dominionu (Dominion Gate) i jest to równoznaczne z koniecznością zneutralizowania dwóch kolejnych kotwic umieszczonych po bokach bramy. Dopiero po wykonaniu tej akcji odblokowana zostanie opcja lotu.

Początkowa eksploracja Twierdzy Świtu

Możesz już dotrzeć do wejścia do Twierdzy Świtu, która jest osobną lokacją - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Możesz już dotrzeć do wejścia do Twierdzy Świtu, która jest osobną lokacją. W trakcie eksploracji twierdzy oprócz zajmowania się celami misji nie zapominaj też o rozglądaniu się, bo możesz natrafiać m.in. na skrzynki z lootem.

Dotrzyj zgodnie ze wskazaniami radaru do kilku obiektów nadających się do zbadania. Będą to naczynia pogrzebowe (Funerary Vessels) oraz duża kamienna tabliczka u podstawy posągu (obrazek). Umieść sygnet w tabliczce.

Pojedynek z Tytanem

Załączy się pierwsza Próba (Trial of Might), w której do pokonania jest Pradawny Tytan (Ancient Ash Titan) - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Załączy się pierwsza Próba (Trial of Might), w której do pokonania jest Pradawny Tytan (Ancient Ash Titan). Pojedynek z Tytanem rozgrywaj przy zachowaniu dużych środków ostrożności, bo w lokacji tej na nowo załączyła się blokada respawnów.

Kluczem do zwycięstwa z Tytanem jest walka na średnim lub większym dystansie. Atakuj Tytana najmocniejszymi atakami, gdy ten rozpoczyna jeden ze swych ataków. Zależnie od formy ataku wroga obierz odpowiedni cel: najczęściej są to ręce, czasem plecy lub klatka piersiowa. Będziesz wiedział gdzie atakować: konkretna część ciała zostanie rozjaśniona i zapłonie ogniem. Nie masz dużo czasu na zadawanie obrażeń, dlatego używaj broni o wysokim współczynniku obrażeń lub szybkostrzelności.

Podczas walk musisz pamiętać o właściwej obronie - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Podczas walk musisz pamiętać o właściwej obronie. Tytan wykonuje kilka ataków:

  1. Atak promieniem - Promień wychodzący z klatki piersiowej sterowany jest przez Tytana. Zadaje on bardzo duże obrażenia. W opisywanej bitwie możesz łatwo uniknąć trafienia chowając się za słupami.
  2. Promieniowanie - Tytan wysyła okrągłe promienie spod siebie, rozchodzące się na zewnątrz. Potrafią one przenikać przez struktury - ranią i powodują przegrzanie plecaków rakietowych. Aby ich uniknąć skacz w odpowiednim momencie nad promieniami, wzbij się w powietrze i utrzymuj wysoką pozycję lub ustaw się na najniższym poziomie areny (promienie będą wtedy rozchodziły sie nad bohaterem - przykład takiej sytuacji na obrazku).
  3. Naprowadzane kule ognia - Z ciała Tytana wychodzą kule ognia (tyle, ilu jest graczy) i są automatycznie naprowadzane na graczy. Schowaj się za słupami lub użyj tarczy Kolosa do obrony przed nimi.
  4. Eksplozja w miejscu przebywania - Atak ten pojawia się najczęściej wtedy, gdy stoisz na dużej wysokości lub za osłoną. W miejscu gdzie stoisz rozpoczyna się świecąca reakcja, która po około 3 sekundach skutkuje silną eksplozją. Wystarczy wykonać unik, ale musisz to zrobić już, gdy dostrzeżesz pojawiające się pod tobą światło.
  5. Przywołanie żywiołaków - Przywołane żywiołaki nacierają na gracza/graczy, a przy bliskim spotkaniu eksplodują ogniem. Tarcza Kolosa skutecznie chroni przed ich atakami. Grając jedną z pozostałych klas uciekaj im lub niszcz je na odległość.

Nie zapominaj o pomaganiu innym graczom jeśli grasz z drużyną, przy czym zanim kogoś wskrzesisz upewnij się, że Tytan nie jest zwrócony w Twoją stronę i nie wyprowadzi jakiegoś silnego ataku w trakcie leczenia.

Jeżeli wyczerpiesz zapasy amunicji do jakiejś broni to przełącz się na inną lub zacznij częściej używać ofensywnych umiejętności, które są nielimitowane (nie licząc czasu odnowienia się) - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Jeżeli wyczerpiesz zapasy amunicji do jakiejś broni to przełącz się na inną lub zacznij częściej używać ofensywnych umiejętności, które są nielimitowane (nie licząc czasu odnowienia się). Warto też wiedzieć, że na arenie mogą pojawiać się amunicja i zdrowie. Może dojść do tego jeśli zadasz Tytanowi wystarczająco dużo obrażeń (przykład obiektów do zebrania na obrazku).

Po tym jak Tytanowi pozostanie niewiele zdrowia przejdzie w tryb furii. Unikaj wtedy za wszelką cenę jego ataków chowając się za słupami. Pozwól na to żeby zginął w potężnej eksplozji. Pozbieraj loot wyrzucony przez Tytana i powróć do przejścia pozwalającego opuścić arenę.

Misja obronna

Wznów eksplorację Fortecy Świtu - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Wznów eksplorację Fortecy Świtu. Musisz dotrzeć do nowej kamiennej tabliczki. Wejście w interakcję z nią załączy drugą Próbę (Trial of Resolve). Tym razem przed Tobą misja obronna - musisz bronić się w wyznaczonych punktach przed przeważającymi siłami wroga. Także i w tej bitwie zablokowane będą respawny.

Musisz bronić się w kolejnych obszarach oznaczonych zielonymi okręgami (będziesz stopniowo wycofywał się w stronę bramy) przed atakami sił Dominionu. Za każdym razem należy doprowadzić do załadowania się paska postępów, dzięki czemu obrona danego zielonego obszaru zostanie uznana za zaliczoną. Podczas walk staraj się nie doprowadzać do tego żeby wrogowie wkroczyli do zielonego obszaru. Nie zatrzyma to postępów, ale znacząco spowolni zapełnianie się paska i będziesz musiał dłużej wytrwać.

Cenną podpowiedzią jest to żeby nie zużywać zbyt wcześnie umiejętności specjalnej - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Cenną podpowiedzią jest to żeby nie zużywać zbyt wcześnie umiejętności specjalnej. Odparcie każdej kolejnej fali sprawi ci coraz więcej problemów. Walki prowadzone są niestety na otwartej przestrzeni, ale w utrzymaniu bohatera przy życiu może ci pomóc ukrywanie się za wygenerowanymi barierami zatrzymującymi pociski. Dobrze byłoby gdyby Twój javelin lub któryś z pozostałych javelinów biorących udział w walkach dysponował tego typu umiejętnością.

Musisz obronić w sumie 4 różne obszary. Jeśli uda ci się przetrwać do końca to druga Próba zostanie zaliczona. Możesz otworzyć skrzynię z lootem i przejść przez portal.

Dotarcie do Javelina Świtu (Javelin of Dawn)

Raz jeszcze rozpocznij podróż przez Twierdzę, która zakończy się wraz z dotarciem do nowej kamiennej tabliczki - Twierdza Świtu | Solucja do gry Anthem - Anthem - poradnik do gry

Raz jeszcze rozpocznij podróż przez Twierdzę, która zakończy się wraz z dotarciem do nowej kamiennej tabliczki. Na szczęście ostatnia trzecia Próba nie zakłada już konieczności staczania walk. Obejrzysz cut-scenkę i powrócisz do Twierdzy.

Po obejrzeniu nowego ważnego filmu przerywnikowego ekspedycja zakończy się i powrócisz do Fortu Tarsis gdzie czeka Cię spotkanie z Faye i Halukiem.