Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 11:00

autor: Entelarmer

E3 2021 - daty i godziny prezentacji [aktualizacja #7]

W przyszłym tygodniu rozpoczną się targi E3 2021. Postanowiliśmy więc zebrać informacje na temat nadchodzących prezentacji, tak organizowanych przez wielkich wydawców pokroju Ubisoftu, Microsoftu i Nintendo, jak i skupionych na grach pomniejszych twórców.

Aktualizacja #7: dodano godzinę rozpoczęcia transmisji z E3 2021 Awards oraz krótkie podsumowania prezentacji Xbox & Bethesda Games Showcase, Square Enix, PC Gaming Show oraz Future Games Show .

Tak jak rok temu, tak i teraz lato upłynie nam nie na ogromnych targach, lecz sieciowych prezentacjach. Poniżej przedstawiamy rozpiskę konferencji, które odbędą się w ramach (lub w trakcie) imprezy E3 2021. Tegoroczna edycja potrwa od 12 do 15 czerwca, ale należy zaznaczyć, że część z zaplanowanych wydarzeń formalnie nie jest powiązana z targami organizowanymi przez Entertainment Software Association. W efekcie pierwsze pokazy zobaczymy jeszcze przed rozpoczęciem E3 2021. Przypomnijmy, że jednym z partnerów imprezy jest grupa medialna Webedia, właściciel GRYOnline.pl. Dzięki temu możecie liczyć na specjalne transmisje poświęcone targom na kanale YouTube TVGRY. Zachęcamy też do sprawdzania sekcji naszego serwisu poświęconej E3 2021. Pełny harmonogram imprezy znajdziecie we wpisie opublikowanym przez organizatorów na Twitterze.

Poprzednie pokazy:

Zapowiedź gry Battlefield 2042

 1. 9 czerwca (16:00)

Choć Electronic Arts szykuje własną konferencję dopiero na 22 lipca, wydawca zdecydował się pójść na rękę fanom serii Battlefield i znacznie wcześniej zapowiedzieć kolejną odsłonę cyklu. W środę 9 czerwca o godzinie 17:00 czasu polskiego po raz pierwszy pokazano Battlefielda 2042.

Summer Game Fest 2021 Kickoff Event

 • 10 czerwca (20:00)

Geoff Keighley powrócił z drugą edycją Summer Game Fest, aczkolwiek z nieco zmienioną formułą. Zamiast długich (zbyt długich zdaniem wielu) tygodni pojedynczych pokazów na początek otrzymaliśmy jedną, wielką prezentację, po której nastąpią pomniejsze konferencje zorganizowane przez partnerów wydarzenia. Ceremonia otwarcia (o ile tak to można nazwać) odbyła się w czwartek 10 czerwca o godzinie 20:00 czasu polskiego, przynosząc ze sobą zapowiedzi oraz materiały z takich gier, jak Tiny Tina’s Wonderlands Elden Ring, Death Stranding: Director’s Cut, Jurassic World Evolution 2 i wielu mniej lub bardziej intrygujących produkcji niezależnych.

 1. Summer Game Fest 2021 – podsumowanie wydarzenia

Netflix Geeked Week

 1. 11 czerwca (18:00)

Netflix raczej nie jest pierwszą marką, którą można skojarzyć z targami E3, a Geeked Week bynajmniej nie był skupiony na grach wideo. Jednakże zorganizowany w piątek 11 czerwca pokaz nie bez powodu poprowadził Geoff Keighley, bo ostatni dzień wydarzenia był poświęcony produkcjom na licencji gier komputerowych. W ramach transmisji zobaczyliśmy zwiastun serialu Arcane: League of Legends oraz poznaliśmy plany Netfliksaa związane m.in. z markami Ubisoftu, Wiedźminem oraz Castlevanią

E3 2021 - daty i godziny prezentacji [aktualizacja #7] - ilustracja #1
Netflix to dość niespodziewany gość na tegorocznych targach E3.

Koch Primetime

 1. 11 czerwca (21:00)

Koch Media zorganizowało swoją prezentację w piątek 11 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego.. Zawczasu należąca do wydawcy firma Deep Silver poinformowała, że w trakcie E3 2021 nie zobaczymy Dead Island, Saints Row, Metro oraz Timesplitters, a innych zapowiedzi było nie za wiele. Niemniej zobaczyliśmy skromny (nawet bardzo) teaser PayDay 3 oraz dowiedzieliśmy się o planach związanych z marką wydawniczą Prime Matter, obejmującymi m.in. nowego Painkillera, grę akcji w konwencji survival horroru The Chant oraz polskie Final Form.

IGN Expo

 1. 11 czerwca (22:00)

Tak jak rok temu, redakcja IGN bierze aktywny udział w czerwcowych wydarzeniach branżowych. Serwis zorganizował też własną transmisję IGN Expo (w ramach Summer Game Fest), która odbyła się 11 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Pokaz przyniósł nam zapowiedzi DLC do Mortal Shell i rozszerzonej edycji Doki Doki Literature Club oraz garść materiałów z Chernobylite, Steelrising, Sifu etc.

The Guerrilla Collective

 1. 12 czerwca (17:00; 19:00 dla Wholesome Direct)

Ku radości / zmartwieniu (niepotrzebne skreślić) graczy, targi E3 2021 to nie tylko wielcy wydawcy i wysokobudżetowe produkcje. To także pokazy gier niezależnych, takich jak The Guerrilla Collective. W tym roku festiwal rozpoczął się już 5 czerwca, kiedy to odbyła się pierwsza transmisja. „Pierwsza”, bo grupa złożona z m.in. Humble Games, All-in! Games oraz tinyBuild Games powróciła na Twitcha 12 czerwca z Wholesome Direct. W trakcie pokazu zobaczyliśmy kontynuację Aragami, gameplay z Batora: Lost Haven, Ghostrunnera na Switcha i garść innych produkcji.

Ubisoft Forward

 1. 12 czerwca (21:00)

Ubisoft powrócił z własną prezentacją 12 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego oraz z pokazem Far Cry’a 6 oraz pierwszym oficjalnym gameplayem z Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction. Zabrakło Beyond Good & Evil 2, Splinter Cella lub Raymana, ale pojawiła się kontynuacja Mario + Rabbids, gra na licencji Awatara, nowa odsłona serii Rocksmith oraz garść informacji na temat aktualizacji już wydanych produkcji.

 1. Ubisoft Forward – podsumowanie prezentacji

Devolver's Annual Showcase Event

 1. 12 czerwca (22:30)

Devolver Digital przygotowało własny pokaz 12 czerwca o godzinie 22:30 czasu polskiego. W trakcie transmisji dowiedzieliśmy się więcej na temat Shadow Warrior 3, czyli nowej odsłony serii rozwijanej przez polskie studio Flying Wild Hog. Zobaczyliśmy też zapowiedź innej produkcji warszawskiego dewelopera: samurajskiego Trek to Yomi. Poza tym zaprezentowano nowe materiały z westernowego RPG Weird West, karcianego horroru Inscryption (rozwijającego ideę gamejamowego projektu Sacrifices Must Be Made) oraz rysunkowego Death’s Door.

Prezentacja Gearbox Software

 1. 12 czerwca (23:00)

Firma Gearbox Software również była obecna na E3 2021 w ramach transmisji z 12 czerwca. Na prezentacji pojawił się prezes Randy Pitchford, ale nie przełożyło się to na liczne zapowiedzi. Poza ujawnieniem DLC do Godfalla Fire and Darkness ograniczono się do skromnych aktualizacji na temat Tiny Tina’s Wonderlands i Homeworlda 3. Część transmisji poświęcono też ekranizacji serii Borderlands.

Xbox & Bethesda Games Showcase

 • 13 czerwca (19:00)

Sony mogło ponownie zrezygnować ze swojej konferencji w ramach targów E3, ale Microsoft jak zawsze pojawił się w trakcie imprezy z własną konferencją. Zgodnie z nazwą, Xbox & Bethesda Games Showcase uwzględniała spore gier ze stajni Bethesdy. Potwierdziły się plotki o obecności Starfielda, a twórcy ujawnili także datę premiery. Obsidian Entertainment nie pokazał nic z Avowed, ale zdradził, co otrzymamy w kolejnej aktualizacji Grounded. W końcu też poznaliśmy dokładną datę premiery Psychonauts 2. Poza tym na konferencji ujawniono m.in. Redfall od studia Arkane, Contraband od twórców Just Cause, kontynuację Innocence i drugiego Slime Ranchera, jak również pokazano nowe materiały z Battlefielda 2042, Diablo II: Resurrected i innych produkcji, nie tylko od zespołów deweloperskich Microsoftu.

 1. Xbox & Bethesda Games Showcase – podsumowanie pokazu
E3 2021 - daty i godziny prezentacji [aktualizacja #7] - ilustracja #2
Pierwsze E3 po zakupie przez Microsoft Bethesdy obfitowały w ogłoszenia od przejętego wydawcy.

Square Enix Presents

 1. 13 czerwca (21:15)

Letnia prezentacja Square Enix rozpoczęła się z przytupem 13 czerwca o godzinie 21:15 czasu polskiego. Wydawca potwierdził, że nowym projektem studia Eidos Montreal jest gra na licencji Strażników Galaktyki w formie produkcji single player Dowiedzieliśmy się też co nieco na temat Babylon’s Fall, Life is Strange: True Colors (i odświeżonej kolekcji cyklu) oraz nowości zmierzających do Marvel’s Avengers, jak również poznaliśmy kolejną grę tworzoną przez Team Ninja we współpracy ze Square Enix: Stranger of Paradise.

PC Gaming Show i Future Games Show

 • 13 czerwca (23:30) / 14 czerwca (1:00)

W temacie gier niezależnych (i nie tylko) nie można zapomnieć o PC Gaming Show, które w tym roku połączyło się z Future Games Show. W ramach transmisji w serwisach YouTube oraz Twitch 13 czerwca o godzinie 23:30 (PC Gaming Show) i 14 czerwca o godzinie 1:00 (Future Games Show; podajemy według czasu polskiego) zaprezentowano mnóstwo zwiastunów i pokazów rozgrywki z nadchodzących gier w tym Dying Light 2, Enlisted, Gloomwooda, Happy Game, kontynuacji Project Warlock, Severed Steel, Sonic Colours Ultimate, Vampire: The Masquerade – Swansong, WarTales i wielu (naprawdę wielu) innych produkcji. Poznaliśmy też daty premier Chernobylite oraz Naraka: Bladepoint

Nadchodzące wydarzenia:

LRG3 2021

 1. 14 czerwca (22:00)

Wydawca Limited Run Games – specjalizujący się w fizycznych wydaniach gier – powraca po roku z własną transmisją. Tegoroczną edycję LRG3 będzie można obejrzeć 14 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego. W ramach pokazu otrzymamy 25 zapowiedzi gier, ale też nowych wydań pudełkowych kultowych produkcji lub „przedruki” klasycznych tytułów.

Prezentacja firmy Capcom

 1. 14 czerwca (23:30)

Capcom potwierdził własną prezentację w przedostatni dzień targów E3 2021 o godzinie 23:30 czasu polskiego. Japoński wydawca pochwali się nowymi materiałami z kolejnych odsłon serii Monster Hunter oraz The Great Ace Attorney Chronicles, a być może pojawi się także Resident Evil: Outrage. Po sieci krążą też plotki o rozpoczęciu prac nad kontynuacją Dragon’s Dogma.

Nintendo Direct

 1. 15 czerwca (18:00)

Jeśli nie liczyć zapowiedzi Splatoon 3 (i być może nowego DLC do Super Smash Bros. Ultimate), ostatnia duża prezentacja Nintendo nie była przesadnie ekscytująca. Być może więcej zaskoczeń i powodów do euforii da nam pokaz firmy zaplanowany na 15 czerwca na godzinę 18:00 czasu polskiego. W ramach niego otrzymamy nie tylko „blisko 40 minut” informacji na temat tytułów na Switcha, ale też dodatkowe 3 godziny materiałów z gier w ramach Treehouse Live. Oczywiście fani wysnuli całe mnóstwo spekulacji na temat tego, co zobaczymy tym razem. Niemal pewne wydaje się ujawnienie kolejnego wojownika do Super Smash Bros. Ultimate oraz pokaz The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, choć – jak zwykle – nie brakuje osób wierzących w pojawienie się na Nintendo Direct Metroid Prime 4, Bayonetty 3, Breath of the Wild 2 etc. Prezentację obejrzycie w serwisach YouTube oraz Twitch

E3 2021 - daty i godziny prezentacji [aktualizacja #7] - ilustracja #3
Kto tym razem dołączy do serii Super Smash Bros.? Crash Bandicoot? Geralt? Master Chief?

Prezentacja Bandai Namco

 1. 15 czerwca (23:25)

Ostatni dzień E3 2021 przyniesie ze sobą pokaz gier z katalogu Bandai Namco o godzinie 23:25 czasu polskiego. Najpewniej uwzględni to siedemnastą odsłonę cyklu jRPG Tales of, ale fani souslike’ów liczą też, że w końcu zobaczymy coś więcej z nowego projektu FromSoftware – Elden Ring. Być może transmisja uwzględni materiały z House of Ashes, trzeciej historii w ramach The Dark Pictures Anthology od studia Supermassive Games.

E3 2021 Game Awards

 1. 16 czerwca (1:45)

Zwieńczeniem targów E3 2021 będzie rozdanie oficjalnych nagród wydarzenia. Redaktorzy IGN, Gamespotu i innych czołowych serwisów branżowych wybiorą najbardziej oczekiwane gry z tytułów pokazanych w trakcie imprezy. Wyróżnią też produkcje poszczególnych wydawców i deweloperów biorących udział w tegorocznej edycji E3. Zwycięzców poznamy 16 czerwca o godzinie 1:45 czasu polskiego.

Partnerzy

Pomijając podmioty organizujące własne prezentacje (w tym Razera, GameSpot, Freedom Games oraz Yooreka Games), organizacja ESA potwierdziła pojawienie się na E3 2021 Warner Bros. Games, Take-Two Interactive i wielu dużych lub małych studiów deweloperskich. Niewykluczone więc, że targi przyniosą ze sobą pokazy takich gier jak, Homeworld 3, Back 4 Blood i Naraka: Bladepoint (aczkolwiek najpewniej nie Hogwarts Legacy i Gotham Knights, a przynajmniej nie w trakcie „prezentacji” Warner Bros. Games), jak również sporo niespodzianek Przypomnijmy, że w tym roku dostęp do transmisji z wydarzenia będzie całkowicie darmowy, wbrew krążącym po sieci od jakiegoś czasu plotkom. Pełny harmonogram E3 2021 znajdziecie na oficjalnej stronie targów.

E3 2021