Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 10:32

autor: Entelarmer

Starfield na konferencji Xbox? Microsoft potwierdza prezentację z Bethesdą

Jest szansa, że już wkrótce na własne oczy zobaczymy Starfielda. Microsoft potwierdził pokaz gier na Xboksa, a promująca wydarzenie grafika sugeruje prezentację nowej marki Bethesdy.

Microsoft potwierdził czerwcowe wydarzenie Xbox & Bethesda Games Showcase. Prezentacja, o której mówiły liczne plotki, odbędzie się 13 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Transmisję będzie można obejrzeć w serwisach YouTube, Twitch, Twitter oraz Facebook.

Komunikat Microsoftu nie zdradza nic więcej i w teorii na powyższej informacji można by skończyć ten tekst. Jednakże trzeba pamiętać, że przecieki mówiące o tym wydarzeniu wspominały też o prezentacji Starfielda. Nowy, kosmiczny projekt Bethesdy budzi sporo emocji, ale jak dotąd wiemy o nim tyle co nic. Nie mamy pewności, czy zmieni się to w czerwcu. Jason Schreier donosił, że owszem, gra pojawi się na konferencji Microsoftu, ale wciąż jest nieukończona i nie ma co liczyć na – powiedzmy – podanie daty premiery. Inne źródła podają odmienne informacje: że Starfield jest już praktycznie gotowy, a gdyby nie opóźnienia spowodowane przez COVID-19, projekt ukazałby się znacznie wcześniej.

Zaznaczamy: nie mamy żadnego potwierdzenia obecności Starfielda na Xbox & Bethesda Games Showcase. Chyba że za takie uznać grafikę obecną w tweecie Microsoftu. Jak zauważył analityk branżowy znany na Twitterze jako Domsplaying, jeden z fragmentów obrazka pochodzi wprost z pierwszego teasera Starfielda. Wystarczy porównać planetę pokazaną za logo gry w materiale Bethesdy z tą widoczną w lewym dolnym rogu grafiki Microsoftu, by zobaczyć identyczny zbiornik wodny. Najwyraźniej w ten sposób gigant z Redmond potwierdza obecność Starfielda na Xbox & Bethesda Games Showcase.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona firmy Bethesda Softworks
E3 2021