Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 09:31

autor: Adrian Werner

Starfield z premierą w 2021 roku i prezentacją w okolicach E3 (plotka)

W sieci pojawiły się doniesienia, według których Bethesda na 90% pokaże Starfield w okolicach tegorocznego E3. Są również szanse na premierę gry jeszcze w tym roku.

PLOTKI W SKRÓCIE:
  1. Bethesda pokaże Starfield w okolicach E3,
  2. prezentacja najpewniej nie będzie oficjalną częścią targów, ale powinna odbyć się w podobnym czasie,
  3. premiera gry planowana jest na ten rok, ale może zostać opóźniona z powodu koronawirusa.

Wciąż nie wiemy, kiedy pokazana zostanie gra Starfield, czyli nowa marka studia Bethesda Softworks. Liczyliśmy na to, że jakieś świeże materiały zobaczymy w momencie sfinalizowania przejęcia firmy przez koncern Microsoft, ale tak się nie stało. Teraz pojawiły się doniesienia, że prezentacja projektu nastąpi w czerwcu.

Ich źródłem jest zazwyczaj dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. W trakcie podcastu Real Deal Xbox stwierdził on, że na 90% Starfield zostanie pokazane w okolicach E3. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja imprezy będzie miała charakter wirtualny i zorganizowana zostanie w dniach 15-17 czerwca 2021 r. Microsoft zamierza jednak postawić na własną prezentację, która niekoniecznie musi odbyć się we wspomnianym terminie. Zdziwilibyśmy się jednak, gdyby zaplanowano ją w innym miesiącu.

Co więcej, według Jeffa Grubba Bethesda chce wypuścić Starfield jeszcze w tym roku, o ile tylko opóźnienia związane z pandemią nie uczynią tego niemożliwym. Taka strategia nie byłaby niczym nowym dla Bethesdy, gdyż w ten sam sposób wydawano Fallouta 76, jak i Fallouta 4. Obie gry ukazały się w tym samym roku, w którym zostały ujawnione na targach E3.

Na Starfield czekamy już bardzo długo. Projekt zapowiedziano w 2018 roku, ale do tej pory otrzymaliśmy jedynie niewiele mówiący teaser. Mamy nadzieję, że najnowsze doniesienia okażą się prawdziwe i w czerwcu dane nam będzie wreszcie zobaczyć grę w akcji.

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej