Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 09:30

Epic Games Store doda nowe funkcje społecznościowe

Epic Games Store doczeka się usprawnień. Pierwsze nowości (w tym karty graczy) pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

Epic Games Store słynie głównie z regularnego udostępnienia gier za darmo. To oczywiście dobra zachęta do założenia konta, ale od dawna pojawiają się głosy, że platformie przydałyby się usprawnienia, by rzeczywiście mogła rywalizować ze Steamem. Na część z nich nie będziemy długo czekać. Epic Games opublikowało wpis poświęcony funkcjom społecznościowym swojego sklepu i zapowiedziało wprowadzenie pewnych nowości jeszcze w tym miesiącu.

Komunikat na oficjalnej stronie platformy wyraźnie pokazuje, że podąży ona śladami Steama. Jeszcze w tym miesiącu Epic Games Store wprowadzi karty graczy i usprawnione wyszukiwanie znajomych, a później pojawią się ulepszenia dla grup z możliwością swobodnego opuszczenia rozgrywki. Poza tym w marcu otrzymamy zminimalizowany widok panelu społecznościowego oraz funkcję „nie przeszkadzać” (czyli wstrzymania powiadomień).

Epic Games zapewniło też, że szykuje kolejne aktualizacje, o których mamy usłyszeć „wkrótce”. Te z pewnością się przydadzą, bo – co tu kryć – pod względem funkcjonalności Epic Games Store wciąż wypada skromnie. Zwłaszcza w porównaniu ze Steamem, który zresztą jest stale rozwijany przez firmę Valve.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games