Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2021, 19:35

Funkcja Steam Remote Play Together dostępna dla każdego; dziel się grami multiplayer ze znajomymi za darmo

Nowa aktualizacja platformy Steam przyniosła pełną wersję funkcji Remote Play Together. Dzięki temu w lokalne gry wieloosobowe można grać na odległość.

W SKRÓCIE:
  • Nowa aktualizacja platformy Steam wprowadziła funkcję Remote Play Together.
  • Pozwala ona na streamowanie znajomym gier z naszego komputera.
  • Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Najnowsza aktualizacja platformy Valve wprowadziła do użytku Remote Play Together. Jest to specjalna funkcja Steam, która pozwala grać w gry kanapowe na odległość. Tytuły, które do tej pory kojarzyły się głównie z rozgrywką lokalną i zabawą razem w jednym pomieszczeniu, mogą być teraz streamowane. Wystarczy, że jeden użytkownik ma w swojej bibliotece odpowiednią produkcję i po jej uruchomieniu zaprosi do niej kogoś ze swojej listy znajomych. Gracze, którzy dołączają, nie muszą posiadać gry, a jedynie własne kontrolery.

Usługa ta odnosi się oczywiście do produkcji, które wspierają lokalną grę wieloosobową. Są to więc tytuły, których rozgrywka często oparta jest o tryby split screen (podzielony ekran) lub hot seat (gorące krzesło). Na Steamie udostępniono obszerną listę gier, które pozwolą na skorzystanie z Remote Play Together. Wśród nich są między innymi Cuphead, Goat Simulator i Rayman Legends.

Ponadto usługa dostępna jest nie tylko na systemie Microsoftu. Dzięki wydaniu aplikacji Steam Link dla Linuxa jego użytkownicy również mogą brać udział w streamowanej rozgrywce. Analogicznie usługa działa na sprzęcie obsługiwanym przez systemy Android i iOS. Aktualnie Remote Play Together pozwala także na streamowanie gier znajomym, którzy sami nie posiadają konta Steam. Korzystanie z nowej funkcji jest całkowicie darmowe. Dokładne instrukcje dotyczące usługi pojawiły się na stronie platformy.