Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2020, 11:17

autor: DS

Darmowe gry działają - Epic Games Store staje się coraz popularniejszy

Twórcy Epic Games Store pochwalili się statystykami, z których dowiedzieliśmy się, że ostatni okres był dla sklepu rekordowy pod względem zainteresowania. Jak to jednak wypada w porównaniu z jego największym konkurentem, czyli platformą Steam?

Darmowe gry działają - Epic Games Store staje się coraz popularniejszy - ilustracja #1
Epic wie, jak przyciągnąć do siebie graczy.

Jedno trzeba firmie Epic Games przyznać - potrafi zrobić wokół siebie szum. Akcja rozdawnicza gier w sklepie Epica trwa już drugi rok, a lista produkcji, jakie gracze mogli dostać za darmo naprawdę robi wrażenie. Warto chociażby wspomnieć o tym, że firma Tima Sweeneya sprezentowała każdemu z nas gry o wartości przeszło 2 tys. dolarów. Do tego w ostatnim czasie na platformie Epic Games Store, w ramach akcji The Vault, można było za darmo przypisać do konta takie głośne tytuły jak GTA V, Sid Meier's Civilization VI czy ARK: Survival Evolved.

O samej akcji rozdawniczej wypowiedział się Steve Allison, szef platformy:

Odkąd uruchomiliśmy Epic Games Store, zawsze chcieliśmy zrobić z naszego bardzo udanego, cotygodniowego programu rozdawania darmowych gier duże wydarzenie, tak aby dać coś wspaniałego graczom na całym świecie. I zdecydowaliśmy się pójść w wielkie rzeczy.

Rezultat tego przerósł nasze najśmielsze oczekiwania... 2020 rok był dla nas rekordowy.

I jak widać, taktyka ta przyniosła rezultaty. Jak donosi Epic, w czasie trwania akcji promocyjnej The Vault (14 maja – 18 czerwca) liczba graczy korzystających z Epic Games Store wzrosła do ponad 61 milionów. Natomiast baza użytkowników jednocześnie bawiących się na platformie osiągnęła rekordowe 13 milionów.

Trzeba zaznaczyć, że wyniki te nie są wyłącznie zasługą polityki darmowych gier. Epic w swoich rękach ma również wciąż szalenie popularne Fortnite oraz masę tytułów na czasową wyłączność, w które nie można zagrać nigdzie indziej.

Jak na tle Steama wypada Epic Games?

Darmowe gry działają - Epic Games Store staje się coraz popularniejszy - ilustracja #2
Epic vs Steam - kto wygrywa? | grafika: Alex Castro / The Verge

Może i dane dotyczące zainteresowania Epic Games Store są całkiem imponujące, ale wypada zestawić je z wynikami jego największego konkurenta, czyli Steam. Jak mogliśmy ostatnio przeczytać, Steam wyśrubował rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników do liczby 22 379 088 osób.