Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2020, 09:08

autor: Aquma

Epic Games Store chce zawalczyć na rynku mobilnym

Epic Games Store trafi na platformy mobilne. W pierwszej kolejności swoją wersję otrzyma Android, ale Tim Sweeney chciałby, by EGS został udostępniony także na iOS. Warto odnotować, że mowa tu o czymś więcej niż aplikacji do zarządzania kolekcją – chodzi o sklep, który mógłby stanowić alternatywę dla Google Play lub App Store.

Epic Games Store chce zawalczyć na rynku mobilnym - ilustracja #1
Epic chce powalczyć o kolejne rynki.

W SKRÓCIE:

  1. Epic Games Store trafi na Androida, a w przyszłości być może także na iOS;
  2. nie chodzi tu o aplikację do robienia zakupów i zarządzania kolekcją na PC, a pełnoprawną platformę dystrybucji, która ma stanowić alternatywę dla Google Play i App Store.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot szef firmy Epic Games – Tim Sweeney – potwierdził, że koncern planuje przygotować mobilną wersję aplikacji Epic Games Store, dedykowaną urządzeniom z systemami iOS i Android. Co ciekawe, z kontekstu wypowiedzi wynika, że nie chodzi tu tylko o apkę umożliwiającą zarządzanie tytułami posiadanymi na PC lub robienie zakupów, a o pełnoprawną platformę dystrybucyjną.

W przyszłości przeniesiemy Epic Games Store na Androida i chcielibyśmy też trafić na iOS. Uważamy, że jest to dobry sposób, aby pomóc branży iść do przodu. Epic, jako twórca gier, zbudował publiczność wokół Fortnite i nauczył się obsługiwać platformę dystrybucyjną na PC i Androidzie.

Teraz, podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, od silnika Unreal Engine do usług Epic Online, otwieramy tę platformę dla wszystkich innych deweloperów, aby mogli korzystać z niej w swoich grach i staramy się służyć branży i zapewnić naprawdę interesującą alternatywę dla ekosystemu – powiedział Tim Sweeney.

To nie pierwszy raz, gdy szef Epic Games wspomina o przeniesieniu EGS na mobilne rynki. Pomysł pojawił się już w 2018 roku. Jak dokładnie miałoby to działać, biorąc pod uwagę fakt, że Android i iOS to systemy w dużej mierze kontrolowane przez Google oraz Apple? W jakiej formie Epic zaoferuje graczom swoją aplikację? Trudno powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że prace idą pełną parą – w październiku 2019 roku launcher Fortnite na Androidzie otrzymał aktualizację, która przemianowała go na oficjalną aplikację Epic Games Store.

  1. Epic Games Store – strona oficjalna
TWOIM ZDANIEM

Jak korzystasz z Epic Games Store?

Odbieram darmówki, ale nawet nie gram
39,7%
Odbieram darmówki i kupuję gry
23,3%
Odbieram darmówki i gram w nie, nie kupuję gier
20,9%
Nie biorę nawet za darmo
16,1%
Zobacz inne ankiety