Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2020, 09:41

autor: Aquma

Rośnie udział Epic Games Store w rynku gier pecetowych

Epic Games Store – cyfrowa platforma dystrybucji uruchomiona przez twórców Fortnite – radzi sobie coraz lepiej. Według Tima Sweeneya, EGS kontroluje już około 15% pecetowego rynku gier. Szef firmy przekonuje też, że rozdawanie darmowych gier przynosi wymierne korzyści nie tylko graczom, ale i producentom.

Rośnie udział Epic Games Store w rynku gier pecetowych - ilustracja #1
Epic Games Store powoli wyrabia sobie pozycję na rynku.

W SKRÓCIE:

  1. Epic Games Store kontroluje około 15% pecetowego rynku gier;
  2. sukces jest zasługą dobrej, agresywnej strategii;
  3. zdaniem Tima Sweeneya rozdawanie darmowych gier jest korzystne zarówno dla jego firmy, jak i deweloperów.

Tim Sweeney – szef firmy Epic Games – udzielił niedawno wywiadu serwisowi GameSpot. Jednym z tematów rozmowy był Epic Games Store. Okazuje się, że omawiana platforma radzi sobie całkiem dobrze – kontroluje już około 15% pecetowego rynku gier. Zdaniem Tima Sweeneya jest to efekt dobrze przemyślanej, agresywnej strategii.

Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że musimy przyjąć naprawdę, naprawdę śmiałą i mocno zmieniającą rynek strategię, dlatego też uruchomiono programy darmowych gier oraz tytułów ekskluzywnych. Wiedzieliśmy, że wiele z tych rzeczy będzie pod pewnymi względami kontrowersyjne, zwłaszcza w przypadku hardcore'owych graczy Steam, którzy kupili tam setki produkcji i chcą kupować wszystkie swoje gry na tej platformie – powiedział Tim Sweeney.

Co ciekawe, szef Epic Games jest przekonany, że program darmowych gier pomaga także… deweloperom i wydawcom.

Jeśli nie lubisz gier takich, jak Satisfactory, nie zamierzasz wydawać pieniędzy, aby kupić Satisfactory. Ale jeśli dostaniesz je za darmo, zdasz sobie sprawę, że to niesamowita gra. Ludzie odkryli w ten sposób wiele wspaniałych produkcji.

To było korzystne dla twórców gier. Większość deweloperów, których gry można było zdobyć za darmo w sklepie, stwierdziła, że ich sprzedaż na platformie Steam i konsolach rzeczywiście wzrosła, bo były oferowane za darmo na Epic – z powodu zwiększonej świadomości. To naprawdę pozytywne zjawisko, które wprowadziło dziesiątki milionów nowych użytkowników do ekosystemu Epic Games, co było wspaniałe dla firmy – stwierdził Tim Sweeney.

Nie obeszło się bez kontrowersji – dla części graczy pecetowych Epic Games Store jest obecnie wrogiem numer jeden, co Tim Sweeney uważa za dość zabawne.

To zabawne być widzianym w ten sposób. To takie „Rawrr! Oni wszyscy są naszymi wrogami” – zauważył szef Epic Games.

  1. Epic Games – strona oficjalna
TWOIM ZDANIEM

Jak korzystasz z Epic Games Store?

Odbieram darmówki, ale nawet nie gram
39,8%
Odbieram darmówki i kupuję gry
23,2%
Odbieram darmówki i gram w nie, nie kupuję gier
21%
Nie biorę nawet za darmo
16%
Zobacz inne ankiety