Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 4 marca 2021, 17:00

Wargame: Red Dragon od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Wargame: Red Dragon. Swój egzemplarz będzie można odebrać do 11 marca.

[Aktualizacja] Grę Wargame: Red Dragon można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie Surviving Mars.

Lubicie wojenne RTS-y? Jeśli tak, to możecie powoli odliczać czas do godziny 17:00. Wtedy to w Epic Games Store zupełnie za darmo udostępnione zostanie Wargame: Red Dragon. Jak na razie jednak wciąż możecie odbierać egzemplarze produkcji oddanej w ręce użytkowników tej platformy cyfrowej dystrybucji w ubiegłym tygodniu, czyli Sunless Sea.

Za stworzenie strategii Wargame: Red Dragon odpowiada studio Eugen Systems, które możecie kojarzyć chociażby z R.U.S.E. Jest to trzecia i jak na razie ostatnia odsłona cyklu zapoczątkowanego w 2012 roku. Jej akcja toczy się w latach 1975-1991 na terenie Azji Wschodniej. W trakcie zabawy mamy okazję objąć kontrolę nad armiami między innymi Korei Północnej i Południowej, Japonii, Chin, ANZAC (sojuszu Australii i Nowej Zelandii), NATO czy Układu Warszawskiego i prowadzić boje zarówno na lądzie i morzu, jak i w powietrzu, w ramach czterech kampanii o różnej długości i trudności, pojedynczych scenariuszy i trybu wieloosobowego.

Wargame: Red Dragon zostało ciepło przyjęte przez media branżowe. W serwisie Metacritic może się pochwalić średnią ocen na poziomie 78/100 (na podstawie 19 opinii). W recenzji opublikowanej na łamach GRYOnline.pl Adam „T_bone” Kusiak przyznał tytułowi notę 8/10.

Warto wspomnieć, że Wargame: Red Dragon miało zostać udostępnione na platformie Epic Games Store już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas podjęto jednak decyzję o przełożeniu rozdawnictwa tytułu na późniejszy termin.

  1. Wargame: Red Dragon na platformie Epic Games Store

Swój egzemplarz Wargame: Red Dragon będzie można odebrać na platformie Epic Games Store do 11 marca. Gdy tylko dowiemy się, jaka produkcja zostanie udostępniona na niej jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store