Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2021, 16:41

autor: Ness

GTA 5 na PS5 i XSX - szef Take-Two wierzy, że odświeżenie gry ma sens

Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick wypowiedział się na temat polityki wydawania odświeżonych wersji gier oraz nadchodzącej wielkimi krokami premiery GTA 5 na konsole najnowszej generacji.

Wczoraj na konferencji dotyczącej technologii, mediów oraz komunikacji zorganizowanej przez amerykański bank Morgan Stanley głos zabrał prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick. Został on zapytany, w nawiązaniu do nadchodzącej odświeżonej wersji Grand Theft Auto V, czy wydawanie remasterów starszych tytułów będzie odgrywało większą rolę w biznesowej strategii firmy (via VideoGamesChronicle).

Zelnick nie do końca zgodził się z pytającym, lecz przyznał, że podejście wydawnictwa do odświeżania gier jest inne niż to, co prezentuje konkurencja, ponieważ ich celem nigdy nie było stworzenie wyłącznie prostego portu.

Nie jestem pewien, czy będą one odgrywały większą rolę w naszej strategii biznesowej, ponieważ odświeżanie starszych tytułów zawsze było obecne w naszym portfolio. Robimy to inaczej niż konkurencja, bo poświęcamy czas, by gra różniła się od swojej pierwotnej wersji i była dostosowana do nowej technologii. Poprawiamy zarówno stronę graficzną, jak i techniczną, dlatego, moim zdaniem, odświeżone wersje naszych tytułów sprzedają się tak dobrze.

GTA 5 na PS5 i XSX - szef Take-Two wierzy, że odświeżenie gry ma sens - ilustracja #1
Prezes Take-Two uważa, że odświeżone wersje gier od dawna są jednym z elementów planów wydawniczych jego firmy.

Zelnick wierzy w sukces nadchodzącego remastera GTA V. Na poparcie swoich słów przywołał, wydaną w poprzednim roku, odświeżoną trylogię Mafii, której główną częścią była Mafia: Edycja Ostateczna – pozytywnie oceniona zarówno przez graczy, jak i krytyków. Dla wydawcy był to też finansowy sukces. Szef Take-Two jest pewien, iż dzieło Rockstara przedłuży dobrą passę, ponieważ również nie będzie ono prostym portem na nowe konsole.

Padło również pytanie na temat remasterów innych części Grand Theft Auto oraz odsłony oznaczonej numerem sześć. Szef firmy nabrał jednak wody w usta i stwierdził, że wszelkie informacje na temat przyszłych projektów oraz dat premier udziela wyłącznie Rockstar Games.

Odświeżona wersja GTA V ma pojawić się w drugiej połowie 2021 roku zarówno na PlayStation 5, jak i Xboksa Series X|S. To już trzecia generacja konsol, na której produkcja Rockstara będzie dostępna, ponieważ jej premiera miała miejsce w 2013 roku na PS3 oraz Xboksa 360. Od tamtej pory gra sprzedała się w ponad 140 milionach egzemplarzy (stan na grudzień 2020).