Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2021, 16:33

autor: Aquma

Polacy tworzą grę na podstawie kultowego serialu Było sobie życie

Polska firma CreativeForge Games nawiązała współpracę ze spółką Procidis. Dzięki podpisanej umowie powstanie gra na bazie serialu animowanego Było sobie życie. Tytuł trafi na pecety i konsole w 2023 roku.

W SKRÓCIE:

  1. firma CreativeForge Games nabyła prawo do stworzenia gry na podstawie serialu animowanego Było sobie życie;
  2. produkcja zostanie opracowana przez studio SlavGames;
  3. tytuł trafi na rynek w 2023 roku w wersjach na pecety i konsole.

Polska firma CreativeForge Games – autorzy Phantom Doctrine oraz Hard West – podpisała umowę z francuską spółką Procidis, na mocy której uzyskała prawo do stworzenia gry wideo opartej na licencji kultowego serialu animowanego z lat 80. pod tytułem Było sobie życie (via Strefa Inwestorów). Produkcja trafi na rynek w 2023 roku i będzie dostępna na pecetach i konsolach (PlayStation, Xbox, a także Nintendo Switch).

Umowa z PROCIDIS na realizację gry w oparciu o IP Było sobie życie to kolejna międzynarodowa współpraca, którą udało nam się nawiązać w ramach Grupy CreativeForge Games. Cały czas prowadzimy kolejne rozmowy i widzimy duże zainteresowanie współpracą z nami. Było sobie życie zdecydowaliśmy się zrealizować ze względu na duży potencjał komercyjny i globalną rozpoznawalność marki. W obecnych, pandemicznych warunkach, tematyka związana z biologią i funkcjonowaniem organizmu człowieka jest tym bardziej na czasie – powiedział Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

Za produkcję będą odpowiedzialni deweloperzy z warszawskiego studia SlavGames. Możemy się spodziewać gry zręcznościowej z elementami akcji oraz pierwiastkiem edukacyjnym.

Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było sobie życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne - zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG – stwierdził Krzysztof Magda, prezes SlavGames.

Było sobie życie (fr. Il était une fois… la vie) to popularny serial animowany z 1986 roku, którego akcja toczy się wewnątrz ludzkiego ciała – przedstawia jego ewolucję, od pojedynczej komórki aż po złożony organizm, a także zasady funkcjonowania poszczególnych organów (m.in. ucha, wątroby czy oka). Łącznie powstało 26 odcinków. W Polsce produkcja po raz pierwszy została wyemitowana w 1987 roku na kanale TVP1.

  1. CreativeForge Games – strona oficjalna