Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2021, 15:41

autor: Aquma

Gracze Valheim pomagają innym odzyskiwać utracone przedmioty

Złożona z kilkunastu graczy Valheim grupa Body Recovery Squad pomaga innym użytkownikom odzyskać mienie utracone w momencie śmierci ich postaci.

W SKRÓCIE:

  1. grupa graczy Valheim pod nazwą Body Recovery Squad zajmuje się odzyskiwaniem dobytku użytkowników po śmierci postaci;
  2. zespół składa się z 15 osób i podchodzi do swojej misji z zaskakującą powagą;
  3. z BRS można się skontaktować na Discordzie.

Jeśli gracie w Valheim jakiś czas, to z pewnością zdarzyło Wam się umrzeć i stracić swój dobytek. Dotarcie do nagrobka i odzyskanie mienia w podobnych sytuacjach bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli podejmujemy się takiej próby samotnie. Na szczęście wcale nie musimy – z pomocą chętnie przyjdą nam gracze z wyspecjalizowanej grupy Body Recovery Squad, która zupełnie za darmo wspiera członków społeczności gry w tego typu trudnych momentach (via Eurogamer).

Pomysł stworzenia grupy BRS pojawił się po tym, jak jej założyciel – gracz o ksywie Rim Jaynor – niemal stracił wszystko po starciu z potworem. Z opresji udało mu się wyjść dzięki pobliskiemu portalowi, który umożliwił wezwanie innej osoby do pomocy. Gracze biorący udział w tym zdarzeniu zdali sobie sprawę, że nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia, i postanowili coś z tym zrobić.

Mieliśmy szczęście, że w pobliżu był portal i inny przyjaciel, który nie był z nami (w chwili śmierci - przyp. red.). W naszym przypadku zabranie rzeczy wymagało tylko szybkiego biegu z powrotem przez portal. Dyskutując potem o tych wydarzeniach, pomyśleliśmy „a co by było, gdybyśmy nie mieli tyle szczęścia? Wrócilibyśmy do epoki kamienia łupanego!” – powiedział Rim Jaynor redaktorom Eurogamera.

Warto odnotować, że w Valheim niepowodzenie przy próbie odzyskania sprzętu oznacza jego bezpowrotną utratę, co dla niektórych graczy jest niemałym ciosem. Z tego powodu misje ratunkowe są też dużą odpowiedzialnością i grupa podchodzi do swojej działalności z zaskakującą powagą. Do BRS nie przyjmuje się każdego – od rekrutów wymagany jest odpowiedni ekwipunek oraz doświadczenie w Valheim. Jak dotychczas Body Recovery Sqad ma piętnaścioro członków.

Z pomocy grupy Body Recovery Squad skorzystało już ponad stu graczy, a kolejne prośby ciągle się pojawiają. Jeśli potrzebujecie wsparcia, wejdźcie na ten serwer Discord, przejdźcie na kanał #assistance-application i kliknijcie przycisk SOS. Potem pozostaje już tylko poczekać na kontakt jednej z osób zarządzających grupą i omówienie szczegółów akcji ratunkowej. Z kolei jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do BRS, formularz aplikacyjny znajdziecie tutaj.

  1. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  2. Valheim – poradnik
  3. Valheim – strona oficjalna