Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 08:49

Uncharted 4 trafi na PC

Firma Sony planuje wypuszczenie na PC konwersji gry Uncharted 4: A Thief's End, czyli jednego z najlepszych exclusive’ów na PS4.

Firma Sony kontynuuje pecetową ekspansję. Kolejnym exclusive’em z PlayStation 4, który doczeka się wersji na PC będzie Uncharted 4: A Thief's End, czyli czwarta część wyśmienitego cyklu gier akcji studia Naughty Dog.

Ujawnienie tej konwersji odbyło się bez fanfar. W najnowszej prezentacji firmy opisującej kondycję działu gier i usług na stronie 26. omówiono perspektywy rozwoju dla projektów wewnętrznych zespołów deweloperskich Sony. Znalazła się tam wzmianka, że wśród planowanych konwersji na PC jest właśnie Uncharted 4: Kres Złodzieja. Niestety, nie podano, kiedy możemy spodziewać się premiery.

Uncharted 4 trafi na PC - ilustracja #1
Wzmianka o Uncharted 4 na PC pojawia się na 26. stronie dokumentu.

Twórcy raportu najpewniej trochę się pospieszyli z ujawnieniem tej informacji lub też dział marketingu spóźnił się z zapowiedzią konwersji. W każdym razie spodziewamy się, że wydanie pecetowe gry zostanie wkrótce zaprezentowane z pompą odpowiednią do wagi tego tytułu.

Przypomnijmy, że przenoszenie exclusive’ów z PS4 na PC zapoczątkowało Death Stranding. W przypadku tej gry Sony było jednak tylko wydawcą, więc część osób uznała to za wyjątek od reguły. Potem jednak japoński koncern skonwertował na pecety Horizon: Zero Dawn oraz Days Gone, czyli produkcje opracowane przez jego wewnętrzne zespoły. W przypadku tych gier Sony jest również wydawcą edycji komputerowych.

Te konwersje okazały się dużymi sukcesami. Horizon: Zero Dawn sprzedaje się wyśmienicie i w prezentacji Sony znalazła się informacja, że inwestycja w opracowanie wersji PC przyniosła już zwrot na poziomie przekraczającym 250%. Z kolei pecetowe Days Gone zadebiutowało 18 maja tego roku i było największym bestsellerem Steam w tygodniu swojej premiery.

Na koniec warto wspomnieć, że w raporcie Sony znalazła się także inna ciekawa informacja. Dowiedzieliśmy się, że do końca marca tego roku sprzedano 7,8 mln egzemplarzy PlayStation 5. Z usług koncernu miesięcznie ma korzystać 109 mionów osób.

  1. Naughty Dog – oficjalna strona
  2. Seria Uncharted – oficjalna strona
  3. Uncharted 4: Kres Złodzieja - poradnik do gry