Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2021, 21:37

autor: Entelarmer

BlizzCon 2021 odwołany

W tym roku również nie doczekamy się pełnoprawnej edycji konwentu BlizzCon. Blizzard odwołał wydarzenie i szykuje zastępczą imprezę na początek 2022 roku.

Drugi rok z koronawirusem zapowiada się równie „radośnie” dla fanów Blizzarda co poprzedni. Firma zrezygnowała bowiem z konwentu BlizzCon 2021. Zamiast tego początek przyszłego roku jest planowana impreza hybrydowa, łącząca sieciowe prezentacje z mniejszymi zgromadzeniami fanów.

W komunikacie dostępnym na oficjalnej stronie firmy podano, że decyzja wynika z wciąż niejasnej sytuacji na świecie w kontekście epidemii koronawirusa. Utrudnia to długoterminowe działania i Blizzard przyznaje, że zwyczajnie nie ma już czasu na zorganizowanie tradycyjnego BlizzConu:

Organizacja epickiej imprezy masowej, jaką jest BlizzCon, wymaga wielu miesięcy przygotowań – nie tylko od nas, ale także od wielu utalentowanych partnerów produkcyjnych, zawodników i komentatorów e-sportowych, konferansjerów, artystów i innych profesjonalistów, z którymi współpracujemy zarówno w Kalifornii, jak i na całym świecie. Ciągłe zawiłości prawne i logistyczne oraz niepewność towarzysząca pandemii wpłynęły na naszą zdolność do podejmowania długoterminowych decyzji. W chwili obecnej jest już za późno, byśmy byli w stanie w listopadzie zaprosić was na imprezę na poziomie, do którego przez lata przywykliście.

To drugi rok z rzędu, kiedy Blizzard zmuszony był odwołać konwent od lat będący świętem dla fanów Warcrafta, Diablo, StarCrafta i innych marek „Zamieci”. Graczom musiał wystarczyć zorganizowany w lutym BlizzConline i nie inaczej będzie tym razem. Przypomnijmy, że w marcu firma miała zwolnić część pracowników odpowiedzialnych za organizowanie wydarzeń na żywo. Najwyraźniej już wtedy rozważano rezygnację z ogromnej imprezy.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment