Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2020, 19:39

autor: Ender

Horizon Zero Dawn na PC dorównał prawie Wiedźminowi 3 w pierwszym miesiącu sprzedaży

Sony oraz Guerrilla Games mogą odtrąbić sukces, pecetowa wersja Horizon Zero Dawn: Complete Edition spełniła ich oczekiwania i osiągnęła świetne wyniki sprzedaży. Według danych firmy analitycznej, w pierwszym miesiącu po premierze gra znalazła ponad 716 tysięcy nabywców, dorównując prawie pod tym względem Wiedźminowi 3.

Horizon Zero Dawn na PC dorównał prawie Wiedźminowi 3 w pierwszym miesiącu sprzedaży - ilustracja #1

Pecetowa wersja Horizon Zero Dawn: Complete Edition, a więc hitu Guerrilla Games, który oryginalnie trafił na konsolę PlayStation 4 w 2017 roku, spotkała się z niezwykle żywym zainteresowaniem graczy. Co więcej, w pierwszych tygodniach sprzedaży nie zmalało ono nawet mimo dużych problemów z optymalizacją i bugami, które są wciąż łatane przez deweloperów. Według firmy analitycznej SuperData, w przeciągu miesiąca od premiery, która nastąpiła 7 sierpnia, grę kupiło w sumie ponad 716 tysięcy osób.

Analitycy podkreślają, że jest to wynik zbliżony do tego, jaki w pierwszym miesiącu na PC osiągnął Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest on przy tym znacznie większy od tego, który jesienią 2018 roku wypracował Assassin’s Creed: Odyssey. Horizon Zero Dawn trafił też do dwukrotnie większej liczby graczy niż Death Stranding, a więc drugi niezwykle ważny czasowy tytuł ekskluzywny PlayStation 4, który w lipcu również trafił na pecety. Samotne wędrówki przez amerykańskie bezdroża wybrało jedynie 477 tysięcy osób.

Zaznaczmy przy tym, że w przypadku dużej części produkcji AAA około 70-90 procent wszystkich ich sprzedanych egzemplarzy jest kupowanych w pierwszym miesiącu po premierze. Siła marki oraz zainteresowanie nadchodzącym sequelem sprawia jednak, że Horizon Zero Dawn ma wciąż duże szanse, by w najbliższych miesiącach przebić magiczną barierę miliona kopii. Dodajmy, że na PlayStation 4 gra znalazła ponad 10 milionów nabywców. Co ciekawe, według szacunków jedna trzecia osób, które kupiły dzieło Guerilla Games na pececie, była już właścicielem jego kopii na konsoli.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry
  4. Wszystko o Horizon Zero Dawn

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-23

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition