Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2020, 10:04

autor: Adrian Werner

Horizon Zero Dawn PC - 1/3 kupujących miała już grę na PS4

Pomimo problemów technicznych pecetowa wersja Horizon: Zero Dawn sprzedaje się bardzo dobrze. Co ciekawe, co trzeci nabywca gry kupił ją wcześniej na PS4.

Horizon Zero Dawn PC - 1/3 kupujących miała już grę na PS4 - ilustracja #1
Gracze narzekają na stan techniczny wersji pecetowej, ale nie przeszkadza to grze w osiąganiu imponujących wyników sprzedaży.

W miniony piątek na PC trafiła konwersja Horizon: Zero Dawn, czyli gry studia Guerrilla Games, która była wcześniej jednym z najważniejszych exclusive’ów na PlayStation 4. Od premiery upłynęło już wystarczająco dużo czasu, aby można było pokusić się o analizę tego, jak produkcja poradziła sobie na nowej platformie. Pierwsze dane sugerują, że decyzja o przeniesieniu tego przeboju na pecety była strzałem w dziesiątkę.

Twórcy nie ujawnili na razie oficjalnych wyników sprzedaży, ale według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy w sklepie firmy Valve grę kupiło już 370 tysięcy osób. Ten wynik jest imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że produkcja sprzedawana jest również w Epic Games Store.

Jeszcze ciekawsze informacje udostępnił PlayTracker, czyli niezależny serwis zbierający dane z poszczególnych platform przez API i własne skrypty. Według niego aż 35% osób, które kupiły Horizon: Zero Dawn na Steamie wcześniej miało wydanie na PS4. W sumie już 7% posiadaczy konsolowego pierwowzoru miało zakupić konwersję w sklepie studia Valve.

W momencie uruchomienia przedsprzedaży Horizon: Zero Dawn trafiło na pierwsze miejsce listy bestsellerów Steam i utrzymało je przez kilkanaście godzin po premierze. W chwili pisania tej wiadomości produkcja zajmuje pozycję numer dwa, ustępując jedynie grze Fall Guys: Ultimate Knockout, która stała się jednym z największych fenomenów tego roku. Przegrana z tym niespodziewanym przebojem raczej nie przynosi ujmy studiu Guerrilla Games.

Premiera Horizon: Zero Dawn nie obyła się bez problemów. Gra zadebiutowała w zaskakująco słabym stanie technicznym. Produkcję trapi wiele problemów, a optymalizacja pozostawia sporo do życzenia.

Niedopracowanie konwersji wpłynęło na oceny użytkowników. Na Steamie tylko 62% recenzji graczy jest pozytywnych. Twórcy są świadomi tych niedostatków i obiecują poprawki, więc pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce wszystkie problemy gry staną się przeszłością.

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry
  4. Wszystko o Horizon Zero Dawn

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-12

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition