Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Babylon's Fall (PS4)

Babylon's Fall

Przygodowa gra akcji TPP osadzona w realiach fantasy, stworzona przez studio PlatinumGames. Oferuje ona, typowy dla dzieł tego producenta, rozbudowany zręcznościowy system walki, który zapewnia wysoką dynamikę starć oraz bogaty wybór ataków i technik specjalnych.

Akcji | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji | slasher

Okładka Babylon's Fall (PS4)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4

Babylon’s Fall to opracowana z myślą o PS4 i PC przygodowa gra akcji w klimacie fantasy. Produkcję wydała firma Square Enix, a deweloperem było japońskie studio PlatinumGames, czyli zespół, który ma na koncie takie tytuły jak Nier: Automata, Metal Gear Rising: Revengeance czy seria Bayonetta.

Fabuła

Akcja toczy się w pełnym magii uniwersum fantasy. Długo przed rozpoczęciem gry ludzkie imperium Helos odkryło tajemnicze źródło energii znane jako Oversoul. Na zawsze zmieniło to historię krainy, doprowadzając do wielu konfliktów i rosnących nierówności społecznych między korzystającą z tych zdobyczy szlachtą a plebsem. Ostatecznie bogowie stracili cierpliwość i wywołali apokalipsę.

Garstka ocalałych odbudowała cywilizację i dbała o to, aby nie powtórzyć błędów poprzedników. W końcu jednak te nauki zostały zapomniane, a co gorsza, ludzie stracili wiarę w najpotężniejszą boginię – Gaię. Ta wściekła postanowiła raz na zawsze rozprawić się z ludzkością.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w świecie zaczynają pojawiać się potężni magiczny wojownicy zwani Nomadami. Organizują oni wokół siebie siły ludzkości i rzucają wyzwanie bogini. To właśnie w tych herosów przychodzi wcielić się graczom.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 i PC Babylon’s Fall to przygodowa gra akcji, w której zabawa koncentruje się na eksploracji oraz starciach z wrogami. Produkcja posiada bardzo rozbudowany system walki. Jego mechanika jest zręcznościowa i pozwala na wyprowadzanie wielu różnych ataków oraz korzystanie z bogatego zestawu zdolności specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,3 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Babylon's Fall

16+

Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku
Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku

wiadomość7 stycznia 2020

Studio PlatinumGames szykuje na ten rok zarówno mniejsze, jak i większe ogłoszenia związane z nadchodzącymi grami. Wśród nich na pewno figurują Bayonetta 3 na Nintendo Switch oraz Babylon’s Fall, a być może wkrótce doczekamy się również zapowiedzi nowej odsłony Nier.

Babylon’s Fall – pierwszy gameplay ze slashera PlatinumGames
Babylon’s Fall – pierwszy gameplay ze slashera PlatinumGames

wiadomość10 grudnia 2019

Podczas dzisiejszego streamu State of Play pokazano pierwszy gameplay z nowego slashera studia PlatinumGames. Mowa o nieco zapomnianym Babylon’s Fall, którego akcja będzie rozgrywać się w świecie fantasy.

Babylon's Fall - nowy projekt PlatinumGames zmierza na PC i PS4
Babylon's Fall - nowy projekt PlatinumGames zmierza na PC i PS4

wiadomość11 czerwca 2018

Na konferencji firmy Square Enix ujawniono, że znane z Nier: Automata i serii Bayonetta studio PlatinumGames pracuje nad projektem fantasy zatytułowanym Babylon's Fall, który zmierza na pecety i PlayStation 4.

PC
PS4