Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5PC
Okładka Babylon's Fall (PS4)
OkładkaBabylon's Fall (PS4)

Babylon's Fall

Osadzone w realiach fantasy sieciowe RPG, stworzone przez studio PlatinumGames. Gra oferuje typowy dla dzieł tego producenta, rozbudowany zręcznościowy system walki, który zapewnia wysoką dynamikę starć oraz bogaty wybór ataków i technik specjalnych.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | MMORPG | kooperacja | przygodowe gry akcji | gry jako usługa (GaaS) | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Babylon's Fall Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 PS5
E3 2021

Babylon’s Fall to utrzymane w klimacie fantasy sieciowe RPG akcji typu hack‘n’slash, w którym rozgrywka prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja ta stanowi owoc współpracy firmy Square Enix oraz japońskiego studia PlatinumGames – zespołu, mającego już na swoim koncie takie tytuły, jak NieR: Automata, Metal Gear Rising: Revengeance czy serię Bayonetta. Za reżyserię odpowiada Kenji Sato (PlatinumGames), producentami gry są natomiast Yosuke Saito oraz Junichi Ehara (Square Enix).

Fabuła

Akcja toczy się w pełnym magii uniwersum fantasy. Długo przed rozpoczęciem gry ludzkie imperium Helos odkryło tajemnicze źródło energii znane jako Oversoul. Na zawsze zmieniło to historię krainy, doprowadzając do wielu konfliktów i rosnących nierówności społecznych między korzystającą z tych zdobyczy szlachtą a plebsem. Ostatecznie bogowie stracili cierpliwość i wywołali apokalipsę.

Garstka ocalałych odbudowała cywilizację i dbała o to, aby nie powtórzyć błędów poprzedników. W końcu jednak te nauki zostały zapomniane, a co gorsza, ludzie stracili wiarę w najpotężniejszą boginię – Gaię. Ta wściekła postanowiła raz na zawsze rozprawić się z ludzkością.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w świecie zaczynają pojawiać się potężni magiczny wojownicy zwani Strażnikami (ang. Sentinels). Organizują oni wokół siebie siły ludzkości i rzucają wyzwanie bogini. To właśnie w tych herosów przychodzi wcielić się graczom.

Mechanika

Głównym założeniem Babylon’s Fall jest walka z licznymi przeciwnikami, zwiększanie umiejętności swojej postaci oraz eksploracja obszernego świata. Twórcy zdecydowali się też wprowadzić do swej produkcji obsługę live-service, dzięki czemu gra będzie regularnie wzbogacana o nową zawartość.

Gracze wcielają się w strażników, wyposażonych w specjalne przedmioty, zwane Trumnami Gideona (ang. Gideon Coffins), które zamontowane są na ich plecach. Podczas wspinania się na coraz wyższe kondygnacje wieży Babilon, napotykają na swej drodze różnorakie istoty oraz gigantycznych bossów, których muszą za wszelką cenę unieszkodliwić. W trakcie walki bohaterowie korzystają z dwóch broni, jednak dzięki wspomnianemu wcześniej obiektowi, mogą się również zaopatrzyć w dwie dodatkowe, co umożliwia im opracowywanie lepszych strategii i wyprowadzanie bardziej rozbudowanej serii ataków. Poza walką Trumna Gideona ma też wielkie znaczenie m. in. dla samego rozwoju historii.

W grze dostępnych jest 5 różnych typów broni, m. in. miecze, łuki czy tarcze. Od gracza zależy, w jaką kombinację wyposaży swoją postać. Jego bohater może dysponować zarówno zróżnicowanym orężem, jak też posługiwać się w walce czterema mieczami lub czterema młotami.

Podczas przemieszczania się po obszernych terenach Babylon’s Fall gracze nie tylko namierzają i eliminują napotykanych przeciwników, ale również gromadzą materiały, które mogą wykorzystywać podczas craftingu i tworzenia coraz potężniejszego ekwipunku.

Tryby gry

Babylon’s Fall to tytuł umożliwiający rozgrywkę w trybie kooperacji. Jedną drużynę może współtworzyć maksymalnie czterech graczy (wymogiem jest stałe, szerokopasmowe połączenie internetowe oraz posiadanie darmowego konta Square Enix).

Kwestie techniczne

Gra posiada klimatyczną, trójwymiarową oprawę wizualną. Unikalna sceneria Babylon’s Fall inspirowana jest europejskim malarstwem olejnym, a przygotowana została przy użyciu specjalnie opracowanego typu pędzla.

Ścieżka dźwiękowa opiera się na tzw. średniowiecznym brzmieniu (ang. medieval sound), stworzonym przez PlatinumGames. Ciężki i uroczyste dźwięki orkiestry dodatkowo budują unikalną atmosferę gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 246 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Babylon's Fall: 16+

PC
PS4
PS5