Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 czerwca 2021, 15:50

autor: Ness

Netflix stworzy trzy seriale animowane we współpracy z Ubisoftem

Kolejny dzień Geeked Week przyniósł oficjalne potwierdzenie współpracy Netflixa oraz Ubisoftu. Fani Far Cry'a oraz Splintera Cella mają powody do zadowolenia.

Podczas piątego dnia interaktywnego wydarzenia Geeked Week organizowanego przez Netflix otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie wcześniejszych plotek. Streamingowy gigant we współpracy z Ubisoftem stworzy trzy animowane serie. Pierwsza z nich to adaptacja Splinter Cella. Dwa pozostałe seriale będą związane z marką Far Cry.

Niecały rok temu informowaliśmy, że za animowanego Splinter Cella będzie odpowiedzialny Derek Kolstad, czyli scenarzysta trylogii filmów John Wick. Seria ma skupić się na historii Sama Fishera tuż po tym, jak został zwerbowany do pracy w Trzecim Wydziale. Nie wiadomo jeszcze, czy zeszłoroczne przecieki o 16 odcinkach są prawdziwe.

Netflix stworzy trzy seriale animowane we współpracy z Ubisoftem - ilustracja #1
Oficjalna grafika potwierdzająca serial o przygodach Sama Fishera.

Dwie animowane adaptacje otrzyma także Far Cry. O pierwszej niewiele wiadomo, za to druga będzie związana z grą Far Cry 3: Blood Dragon. Serial otrzymał tytuł Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix. Tytułowy bohater to superżołnierz, który dezerteruje z armii, by wykonać swój ostatni napad. Animacja będzie toczyć się w alternatywnym roku 1992, w którym społeczeństwo jest kontrolowane przez wielką korporację zwaną Eden. Showrunnerem tej produkcji jest Adi Shanker (Castlevania). Stylistycznie serial ma nawiązywać m.in. do filmów Paula Verhoevena i Johna Carpentera oraz anime i kreskówek nadawanych w sobotnie poranki.

Netflix stworzy trzy seriale animowane we współpracy z Ubisoftem - ilustracja #2
Fani estetyki lat 80. z pewnością zwrócą swoją uwagę na nową propozycję Netflixa.