Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSX
Okładka Senua's Saga: Hellblade II (PC)
OkładkaSenua's Saga: Hellblade II (PC)

Senua's Saga: Hellblade II

Hellblade 2: Senua's Saga

Kontynuacja bestsellerowej, przygodowej gry akcji TPP, opracowana przez studio Ninja Theory. W Senua’s Saga: Hellblade II ponownie wcielamy się w wojowniczkę imieniem Senua, która trafia na Islandię z X wieku, by zmierzyć się z tyranią i ciemnością.

Akcji | TPP | fantasy | średniowiecze | mitologia celtycka | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox | Game Pass | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Senua's Saga: Hellblade II Premiera

21maj2024za 77dni

PC XSX

Gry podobne do Senua's Saga: Hellblade II

God of War

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Indika

Senua's Saga: Hellblade II jest drugą odsłoną cyklu przygodowych gier akcji, zapoczątkowanego w 2017 roku przez grę Hellblade: Senua’s Sacrifice. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Ninja Theory, w którego portfolio można znaleźć również takie pozycje, jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West oraz DmC: Devil May Cry.

Fabuła

Akcja gry Senua's Saga: Hellblade II toczy się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Główną bohaterką tej produkcji jest tytułowa Senua, czyli celtycka wojowniczka cierpiąca na psychozę. Kobieta trafia na Islandię z X wieku, gdzie musi zmierzyć się nie tylko z tyranią, lecz również z ciemnością, która drzemie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz niej.

Mechanika

W Senua's Saga: Hellblade II akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne, klimatyczne lokacje, które przygotowano w oparciu o prawdziwe miejsca znajdujące się na Islandii. Przemierzając je, popychamy opowieść do przodu, poznajemy różnorodne postacie, a także mierzymy się z przeciwnikami. Na tym nie koniec, gdyż od czasu do czasu Senua musi także rozwiązywać pomysłowe zagadki środowiskowe.

Na polu walki należy wykazywać się nie tylko zręcznością i refleksem, lecz również spostrzegawczością. Chcąc pokonać oponenta, musimy odkryć jego słabe punkty i luki w obronie, a następnie wykorzystać je przeciwko niemu. Wśród nieprzyjaciół znajdziemy zarówno szeregowych adwersarzy, jak i znacznie potężniejszych wrogów pełniących rolę bossów.

Kwestie techniczne

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony cyklu, autorzy gry Senua’s Saga: Hellblade II przyłożyli się do oprawy audiowizualnej. Gra działa w oparciu o silnik Unreal Engine 5, zaś na warstwę dźwiękową składa się zarówno klimatyczny soundtrack, pod którym podpisał się zespół Heilung, jak i rozmaite omamy słyszane przez Senuę, nagrane z wykorzystaniem technologii dźwięku binauralnego.

Ostatnia modyfikacja 22 stycznia 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 306 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Senua's Saga: Hellblade II: 18+

PC
XSX