Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia celtycka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce mitologia celtycka ułożone według popularności.

Po premierze 1 Przed premierą 6
mitologia celtycka
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji3 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG3
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Gods Will Fall
Gods Will Fall

Akcji 29 stycznia 2021

Gra akcji/RPG, w której trafiamy do fantastycznej krainy, a naszym zadaniem jest rozprawienie się z okrutnymi bóstwami. W Gods Will Fall wcielamy się w jednego z kilku wojowników i przemierzamy różnorodne lokacje oraz toczymy szybkie i widowiskowe starcia z przeciwnikami.

PCPS4XONESwitch

Hellblade II: Senua's Saga
Hellblade II: Senua's Saga

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja bestsellerowej gry akcji z 2017 roku. W Hellblade II: Senua’s Saga opracowanym przez studio Ninja Theory pod skrzydłami firmy Microsoft gracze ponownie wcielają się w celtycką wojowniczkę imieniem Senua.

PCXSX

The Waylanders
The Waylanders

RPG marzec 2021 (wczesny dostęp od 16 czerwca 2020)

The Waylanders to tradycyjna gra RPG osadzona w magicznej wersji Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. Gracz kontroluje bohatera podróżującego w czasie, który z pomocą drużyny awanturników próbuje naprawić szkody wyrządzone po spotkaniu jego ludu z celtyckimi bogami. Produkcja łączy prawdę historyczną z elementami fantastycznymi, zainspirowanymi mitologią krain, gdzie rozgrywa się fabuła.

PC

Wigmund: The Return of the Hidden Knights
Wigmund: The Return of the Hidden Knights

RPG 2022 (wczesny dostęp od marzec 2021)

Izometryczne RPG akcji, osadzone w otwartym świecie inspirowanym wierzeniami celtyckimi. Wigmund: The Return of the Hidden Knigthts stawia na złożone zadania, budowanie relacji z postaciami niezależnymi oraz swobodny rozwój postaci.

PC

Unsung Warriors
Unsung Warriors

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od czerwiec 2021)

Platformowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w Einara – młodego barbarzyńcę próbującego zdjąć z siebie klątwę nieśmiertelności. W trakcie zabawy w Unsung Warriors przemierzamy różnorodne lokacje, wykonujemy rozmaite zadania, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów zdobywamy coraz lepszy ekwipunek oraz odblokowujemy kolejne zdolności bojowe.

PC

Clan O'Conall and the Crown of the Stag
Clan O'Conall and the Crown of the Stag

Zręcznościowe czerwiec 2021

Platformówka inspirowana celtyckim folklorem i serią Trine. W Clan O'Conall and the Crown of the Stag przemierzamy barwne etapy, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki, kontrolując trójkę bohaterów, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie.

PC

Fangold: The Eventful Adventures of Land of Britain
Fangold: The Eventful Adventures of Land of Britain

RPG prace wstrzymane

Gra MMORPG osadzona w fantastycznej krainie inspirowanej średniowieczną Brytanią oraz tamtejszymi legendami. Wyspa składa się z trzech dużych królestw. Avalon pełnymi garściami czerpie z mitów arturiańskich. Norsengard oparty został na wierzeniach skandynawskich, a Talamhrię zbudowano na najstarszych opowieściach celtyckich. Każda z tych krain oferuje odmienne rasy i klasy postaci. Wszystkie trzy są w stanie wojny między sobą, a jednocześnie na horyzoncie zaczyna majaczyć inwazja sił ciemności. W Land of Britain gracze mogą zająć się realizacją misji składających się na rozbudowany wątek fabularny (tryb PvE), a także wziąć udział w wojnie królestw lub pojedynkach z innymi uczestnikami zabawy (PvP). Przystępując do zabawy wybieramy jeden z dwóch archetypów postaci: poszukiwacza przygód lub rzemieślnika, a wybór ten definiuje możliwości przyszłego rozwoju oraz niektóre wątki fabularne. Świat Land of Britain dynamicznie zmienia się pod wpływem działań graczy i postaci niezależnych, a także takich czynników, jak choćby pogoda.

PC