Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Mitologia celtycka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce mitologia celtycka.

PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

mitologia celtycka
Senua's Saga: Hellblade II
Senua's Saga: Hellblade II

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja bestsellerowej gry akcji z 2017 roku. W Hellblade II: Senua’s Saga opracowanym przez studio Ninja Theory pod skrzydłami firmy Microsoft gracze ponownie wcielają się w celtycką wojowniczkę imieniem Senua.

PCXSX

The Waylanders
The Waylanders

RPG 2 lutego 2022

The Waylanders to tradycyjna gra RPG osadzona w magicznej wersji Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. Gracz kontroluje bohatera podróżującego w czasie, który z pomocą drużyny awanturników próbuje naprawić szkody wyrządzone po spotkaniu jego ludu z celtyckimi bogami. Produkcja łączy prawdę historyczną z elementami fantastycznymi, zainspirowanymi mitologią krain, gdzie rozgrywa się fabuła.

PC

Gods Will Fall
Gods Will Fall

Akcji 29 stycznia 2021

Gra akcji/RPG, w której trafiamy do fantastycznej krainy, a naszym zadaniem jest rozprawienie się z okrutnymi bóstwami. W Gods Will Fall wcielamy się w jednego z kilku wojowników i przemierzamy różnorodne lokacje oraz toczymy szybkie i widowiskowe starcia z przeciwnikami.

PCPS4XONESwitch

Wigmund
Wigmund

RPG 28 marca 2022

Izometryczne RPG akcji, osadzone w otwartym świecie inspirowanym wierzeniami celtyckimi. Wigmund: The Return of the Hidden Knigthts stawia na złożone zadania, budowanie relacji z postaciami niezależnymi oraz swobodny rozwój postaci.

PC

Unsung Warriors
Unsung Warriors

Akcji listopad 2022

Platformowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w Einara – młodego barbarzyńcę próbującego zdjąć z siebie klątwę nieśmiertelności. W trakcie zabawy w Unsung Warriors przemierzamy różnorodne lokacje, wykonujemy rozmaite zadania, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów zdobywamy coraz lepszy ekwipunek oraz odblokowujemy kolejne zdolności bojowe.

PC

Clan O'Conall and the Crown of the Stag
Clan O'Conall and the Crown of the Stag

Zręcznościowe 28 kwietnia 2021

Platformówka inspirowana celtyckim folklorem i serią Trine. W Clan O'Conall and the Crown of the Stag przemierzamy barwne etapy, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki, kontrolując trójkę bohaterów, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie.

PCSwitch

Fangold: The Eventful Adventures of Land of Britain
Fangold: The Eventful Adventures of Land of Britain

RPG prace wstrzymane

Gra MMORPG osadzona w fantastycznej krainie inspirowanej średniowieczną Brytanią oraz tamtejszymi legendami. Wyspa składa się z trzech dużych królestw. Avalon pełnymi garściami czerpie z mitów arturiańskich. Norsengard oparty został na wierzeniach skandynawskich, a Talamhrię zbudowano na najstarszych opowieściach celtyckich. Każda z tych krain oferuje odmienne rasy i klasy postaci. Wszystkie trzy są w stanie wojny między sobą, a jednocześnie na horyzoncie zaczyna majaczyć inwazja sił ciemności.

PC