Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Waylanders (PC)
OkładkaThe Waylanders (PC)

The Waylanders PC

The Waylanders to tradycyjna gra RPG osadzona w magicznej wersji Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. Gracz kontroluje bohatera podróżującego w czasie, który z pomocą drużyny awanturników próbuje naprawić szkody wyrządzone po spotkaniu jego ludu z celtyckimi bogami.

RPG | TPP | fantasy | średniowiecze | starożytność | crowdfunding | indie | mitologia celtycka | klasyczne RPG

The Waylanders Premiera PC

wczesny dostęp

16czerwca2020

2021

Steam

2021

producent: Gato Studio wydawca: Gato Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Waylanders

Wiedźmin

Dragon Age: Początek

Neverwinter Nights 2

The Waylanders to gra RPG łącząca elementy historyczne i fantastyczne. Projekt opracowało hiszpańskie studio Gato Salvaje. Kluczową rolę w produkcji odegrał Mike Laidlaw, czyli ojciec trzech pierwszych odsłon cyklu Dragon Age.

Fabuła

Akcja toczy się na północy Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. W pierwszym z nich tereny te znajdują się pod kontrolą plemion celtyckich, a drugi ukazuje te ziemie w późnym średniowieczu, kiedy to pogańskie wierzenia i kultura zostały zastąpione przez chrześcijaństwo. Świat gry łączy prawdę historyczną z fantastycznymi elementami zaczerpniętymi z wierzeń ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.

Obie te płaszczyzny czasowe zostały połączone motywem reinkarnacji. Tylko główny bohater jest w stanie fizycznie podróżować w czasie. W przypadku pozostałych członków drużyny w późniejszym okresie musimy odszukać nowe wcielenia starych kompanów i sprawić, że przypomną sobie poprzednie życia.

Scenariusz gry obraca się wokół inwazji sił ciemności na Ziemię. Gracz musi również poradzić sobie z chaosem w ludzkich strukturach władzy i odkryć, co łączy oba te problemy.

Mechanika

Główny projektant gry, Mike Laidlaw, przez wiele lat pracował w studiu BioWare i The Waylanders odwołuje się do rozwiązań kojarzonych z tym zespołem. Otrzymujemy zatem klasycznie zrealizowanego RPG-a, w którym kierujemy drużyną poszukiwaczy przygód. Podczas zabawy eksplorujemy świat, wypełniamy zadania, rozwijamy postacie oraz regularnie toczymy bitwy

Walka toczona jest w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, pozwalającej w każdym momencie zatrzymać akcję i w spokoju wydać rozkazy podwładnym. The Waylanders oferuje sześć podstawowych klas, z których każda wprowadza do drużyny dwie formacje, więc nasza drużyna może dysponować w sumie dwunastoma sposobami ustawienia podczas walk.

Ciekawym elementem gry jest fakt, że okresy historyczne są ze sobą ściśle połączone, więc decyzje i czyny w przeszłości wpływają na kształt rzeczywistości w przyszłości. Odgrywa to kluczową rolę w wielu zadaniach, które wręcz wymagają dokonywania różnych akcji w odmiennych czasach. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w różnych okresach te same postacie posiadały mocno odmienne specjalizacje.

Kwestie techniczne

Grafika w The Waylanders jest w pełni trójwymiarowa, a gra pozwala na zabawę zarówno z perspektywy lotu ptaka, jak i z kamerą umieszczoną za plecami głównego bohatera.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

The Waylanders cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Wymagania wiekowe The Waylanders: 16+

The Waylanders Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7600K 3.8 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit