Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Waylanders (PC)

The Waylanders PC

The Waylanders to tradycyjna gra RPG osadzona w magicznej wersji Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. Gracz kontroluje bohatera podróżującego w czasie, który z pomocą drużyny awanturników próbuje naprawić szkody wyrządzone po spotkaniu jego ludu z celtyckimi bogami.

RPG | TPP | fantasy | średniowiecze | starożytność | crowdfunding | indie | mitologia celtycka | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Waylanders (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16czerwca2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

The Waylanders to gra RPG łącząca elementy historyczne i fantastyczne. Projekt opracowało hiszpańskie studio Gato Salvaje. Kluczową rolę w produkcji odegrał Mike Laidlaw, czyli ojciec trzech pierwszych odsłon cyklu Dragon Age.

Fabuła

Akcja toczy się na północy Hiszpanii, w dwóch okresach historycznych. W pierwszym z nich tereny te znajdują się pod kontrolą plemion celtyckich, a drugi ukazuje te ziemie w późnym średniowieczu, kiedy to pogańskie wierzenia i kultura zostały zastąpione przez chrześcijaństwo. Świat gry łączy prawdę historyczną z fantastycznymi elementami zaczerpniętymi z wierzeń ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.

Obie te płaszczyzny czasowe zostały połączone motywem reinkarnacji. Tylko główny bohater jest w stanie fizycznie podróżować w czasie. W przypadku pozostałych członków drużyny w późniejszym okresie musimy odszukać nowe wcielenia starych kompanów i sprawić, że przypomną sobie poprzednie życia.

Scenariusz gry obraca się wokół inwazji sił ciemności na Ziemię. Gracz musi również poradzić sobie z chaosem w ludzkich strukturach władzy i odkryć, co łączy oba te problemy.

Mechanika

Główny projektant gry, Mike Laidlaw, przez wiele lat pracował w studiu BioWare i The Waylanders odwołuje się do rozwiązań kojarzonych z tym zespołem. Otrzymujemy zatem klasycznie zrealizowanego RPG-a, w którym kierujemy drużyną poszukiwaczy przygód. Podczas zabawy eksplorujemy świat, wypełniamy zadania, rozwijamy postacie oraz regularnie toczymy bitwy

Walka toczona jest w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, pozwalającej w każdym momencie zatrzymać akcję i w spokoju wydać rozkazy podwładnym. The Waylanders oferuje sześć podstawowych klas, z których każda wprowadza do drużyny dwie formacje, więc nasza drużyna może dysponować w sumie dwunastoma sposobami ustawienia podczas walk.

Ciekawym elementem gry jest fakt, że okresy historyczne są ze sobą ściśle połączone, więc decyzje i czyny w przeszłości wpływają na kształt rzeczywistości w przyszłości. Odgrywa to kluczową rolę w wielu zadaniach, które wręcz wymagają dokonywania różnych akcji w odmiennych czasach. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w różnych okresach te same postacie posiadały mocno odmienne specjalizacje.

Kwestie techniczne

Grafika w The Waylanders jest w pełni trójwymiarowa, a gra pozwala na zabawę zarówno z perspektywy lotu ptaka, jak i z kamerą umieszczoną za plecami głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Gry podobne do The Waylanders

Wymagania wiekowe The Waylanders

16+

Wymagania sprzętowe The Waylanders

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-7600K 3.8 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

The Waylanders - historyczne RPG nowym projektem ojca Dragon Age
The Waylanders - historyczne RPG nowym projektem ojca Dragon Age

wiadomość21 sierpnia 2018

Dyrektor kreatywny cyklu Dragon Age, Mike Laidlaw, zapowiedział swój nowy projekt, realizowany w studiu Gato Salvaje. Będzie nim historyczne RPG The Waylanders, osadzone w Hiszpanii w dwóch epokach.