Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unsung Warriors (PC)
OkładkaUnsung Warriors (PC)

Unsung Warriors PC

Platformowa gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w Einara – młodego barbarzyńcę próbującego zdjąć z siebie klątwę nieśmiertelności. W trakcie zabawy w Unsung Warriors przemierzamy różnorodne lokacje, wykonujemy rozmaite zadania, a także walczymy z adwersarzami.

Akcji | platformówki | elementy RPG | 2D | na 2 osoby | crowdfunding | indie | kooperacja | side-scroll | mitologia celtycka | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unsung Warriors Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Osarion wydawca: Osarion Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Unsung Warriors

Castle Crashers

Die for Valhalla!

Viking Squad

Unsung Warriors to platformowa gra akcji z elementami RPG, która zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji Europy z epoki żelaza, zainspirowanej przez mitologię celtycką. Produkcja została opracowana przez duet niezależnych deweloperów – Mikela Ficka i Ramona van Schaika, posługujących się pseudonimami Osarion i Mountaineer.

Fabuła

Europa pada ofiarą postępującego zepsucia – ludzie giną w tajemniczych okolicznościach, potwory coraz śmielej poczynają sobie na zamieszkałych terenach, a na najwyższych szczeblach drabiny społecznej rządzi chciwość i korupcja. Zgodnie z przepowiednią nie wszystko jest jednak stracone.

Głównym bohaterem gry Unsung Warriors jest Einar – młody wojownik z plemienia barbarzyńców, obdarzony nieśmiertelnością. Choć jego siła rośnie każdego dnia, protagonista zaczyna stopniowo tracić nad nią kontrolę, a wraz z nią – poczytalność. Jego zadaniem staje się więc odnalezienie Nekromanty, którzy rzucił na niego tę nietypową klątwę i usunięcie jej, nim będzie na to zbyt późno. Einar nie jest przy tym skazany na samotną przeprawę. Od początku towarzyszy mu jego przyjaciel Egil, a z czasem spotyka również inne interesujące osobistości – wojowniczkę Bouddikę czy choćby uwięzionego w zaświatach Lance’a.

Mechanika

W Unsung Warriors akcję obserwujemy z boku. Tytuł oddaje w nasze ręce rozległy świat podzielony na szereg lokacji, do których udajemy się z poziomu mapy. Wśród nich można znaleźć oblężone miasto Ravenport (gdzie rozpoczyna się nasza przygoda), górską osadę Highvale, mroźną krainę Whitefay, mroczny las zamieszkiwany przez ludzi uciekających przed tajemniczymi kultystami, a nawet zaświaty. W owych miejscach możemy spotkać postacie, które zlecają nam rozmaite zadania będące motorem fabuły. Poza tym czekają tam na nas klasyczne sekcje platformowe polegające na omijaniu pułapek i przeskakiwaniu nad przepaściami, a także niezliczone starcia.

Z szeregowymi przeciwnikami oraz potężnymi bossami walczymy, korzystając z rozbudowanego arsenału. Einar robi użytek nie tylko z mieczy lub maczug, które sprawdzają się świetnie w zwarciu, lecz także włóczni pozwalających trzymać wrogów w bezpiecznej odległości czy choćby łuków i bomb umożliwiających eliminację adwersarzy z dystansu; dopełnieniem tego wszystkiego jest tarcza chroniąca go przed atakami nieprzyjaciół oraz zaklęcia ofensywne i defensywne. Po drodze kolekcjonujemy coraz potężniejsze przedmioty, a niepotrzebnego ekwipunku możemy się pozbyć u handlarzy. Ponadto w zamian za eliminację oponentów zdobywamy punkty doświadczenia, które możemy przeznaczyć na zakup rozmaitych umiejętności bojowych.

Tryby gry

Unsung Warriors pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperację z drugim graczem na wspólnym ekranie; nasz towarzysz wciela się wówczas w Egila, czyli przyjaciela Einara.

Kwestie techniczne

Unsung Warriors posiada barwną, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Unsung Warriors: 12+

Unsung Warriors Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7