Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2021, 10:25

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Baldur's Gate 3 nie opuści wczesnego dostępu w tym roku, potwierdza twórca gry

Założyciel Larian Studios potwierdził, że Baldur’s Gate 3 na pewno nie opuści w tym roku wczesnego dostępu. Wytłumaczył też, nad czym we Wrotach pracuje obecnie studio.

W SKRÓCIE:

Baldur’s Gate 3 nie opuści w tym roku wczesnego dostępu, gry należy spodziewać się w 2022 – potwierdzają twórcy.

Baldur’s Gate 3 na pewno nie wyjdzie w tym roku. Gra nadal jest we wczesnym dostępie i twórcy wprowadzają nowe poprawki, jednak ostatnia istotna aktualizacja miała miejsce w lutym, kiedy dodano klasę druida. Już w kwietniu bieżącego roku pojawiały się pogłoski, że nie ma szans na debiut pełnej wersji gry jeszcze w tym roku. Teraz w wywiadzie dla GameSpot założyciel odpowiedzialnego za tytuł Larian Studios Swen Vincke przyznał, że kontynuacja Wrót Baldura nie opuści wczesnego dostępu w 2021 roku.

Naprawdę staramy się ukończyć grę do przyszłego roku. Na pewno nie ukaże się w tym roku.

W tej chwili studio zajmuje się ulepszaniem istniejących w produkcji rozwiązań i jednoczesnym kończeniem reszty projektu. Następna spora łatka, jaką otrzyma Baldur’s Gate, nie doda do tytułu żadnych nowych elementów, a skupi się na uwzględnieniu opinii użytkowników i poprawie tych aspektów rozgrywki, co do których jest najwięcej wątpliwości.

Z tego powodu nie należy w najbliższym czasie spodziewać się np. nowej klasy postaci dodanej do gry. Vincke odniósł się także do zarzutów sporej liczby graczy korzystających z postaci do walki w zwarciu – wojownika. Zauważają, że mają za mało opcji do wykorzystania podczas starć. Jak stwierdził jednak twórca, w Dungeons & Dragons to część natury grania tą klasą.

W D&D klasa wojownika jest klasą samouczka. Na stole służy do nauczenia Cię, jak grać, ale w rezultacie daje ograniczone możliwości na początku pracy.

Vincke został również zapytany o potencjalny tryb mistrza gry – taki jak ten, który znamy z Divinity: Original Sin 2. I choć sam przyznał, że Baldur’s Gate skorzystałoby na tym, to tryb ten nie jest obecnie rozwijany. Wygląda więc na to, że Larian Studios ma jeszcze wiele do zrobienia przy Wrotach, a graczom pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

  1. Druidzi dołączają do drużyny w najnowszej aktualizacji Baldur’s Gate 3
  2. Najlepsze gry RPG wszech czasów – lista top 100 erpegów. Edycja 2021