Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Grounded (PC)

Grounded

Grounded to gra survivalowa, w której gracze wcielają się w ludzi zmniejszonych do rozmiarów mrówek, zmuszonych walczyć o przetrwanie w ogródku domu na amerykańskich przedmieściach. Podczas zabawy gromadzą surowce, tworzą przedmioty i budynki oraz walczą z owadami.

Akcji | FPP | sandbox | survival | kooperacja | Xbox Game Pass | Find Your Next Game

Okładka Grounded (PC)

data premiery gry:

2021

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grounded to survivalowa gra akcji nastawiona na tryb kooperacyjny. Produkcję opracowało studio Obsidian Entertainment, znane z takich tytułów jak The Outer Worlds, Fallout: New Vegas czy seria Pillars of Eternity.

Mechanika

W Grounded postacie graczy zostają zmniejszone do rozmiarów mrówek i muszą przetrwać w niebezpiecznych realiach ogródka sennego amerykańskiego przedmieścia. Zadania, które są proste dla człowieka o standardowych wymiarach, stają się prawdziwym wyzwaniem dla bohaterów gry. Podczas zabawy zmuszeni są do gromadzenia surowców, konstruowania przedmiotów i budowy bazy przy wykorzystaniu różnorodnych obiektów codziennego użytku.

W trakcie rozgrywki możemy wybrać między widokiem pierwszo- i trzecioosobowym. Świat gry zamieszkują różne agresywne istoty (np. pająki czy mrówki), które polują na graczy. Z wrogami radzimy sobie za pomocą własnoręcznie skonstruowanych prymitywnych broni, takich jak dzidy czy łuki. Można również tworzyć zbroje oraz trampoliny pozwalające na szybsze podróżowanie po lokacjach.

Gra może się pochwalić rozbudowanymi modułami sztucznej inteligencji, odtwarzającymi zachowania zwierząt znane z rzeczywistości. Przykładowo, mrówki funkcjonują jako kolonie. Zwiadowcy po odnalezieniu czegoś interesującego (np. nas) pozostawiają feromony, które umożliwiają innym mrówkom na dotarcie w to samo miejsce lub ostrzeżenie ich przed zagraniem ze strony graczy. Ponadto nasz rozwój nie pozostaje niezauważony i ekspansja prędzej czy później sprowadzi na nas gniew lokalnej fauny.

Zabawę urozmaica drzewko technologiczne. W nim powoli odblokowujemy coraz lepsze przedmioty, bronie i struktury, ułatwiające radzenie sobie z coraz poważniejszymi zagrożeniami. Ponadto poza typowo sandboksową rozgrywką pojawia się również wiele misji fabularnych.

Kwestie techniczne

W Grounded możemy bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Grounded

Wymagania wiekowe Grounded

12+

Wymagania sprzętowe Grounded

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3225 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
Grounded sporym sukcesem Microsoftu
Grounded sporym sukcesem Microsoftu

wiadomość1 sierpnia 2020

Nowa survivalowa gra autorstwa Obsidian Entertainment święci sukcesy zarówno na Steamie, jak i w Xbox Game Passie. Tytuł zbiera coraz więcej pozytywnych recenzji.

Grounded - dynamiczny debiut i przyzwoite oceny gry Obsidianu
Grounded - dynamiczny debiut i przyzwoite oceny gry Obsidianu

wiadomość29 lipca 2020

Premiera Grounded studia Obsidian Entertainment przebiegła pomyślnie. Gra otrzymuje przyzwoite oceny i osiąga dobre wyniki aktywności na Steamie i oglądalności w serwisie Twitch.

Obsidian wydał werdykt - Cyberpunk 2077 to gra roku w zwiastunie Grounded
Obsidian wydał werdykt - Cyberpunk 2077 to gra roku w zwiastunie Grounded

wiadomość23 lipca 2020

Studio Obsidian Entertainment pokazało nowy trailer gry survivalowej Grounded. Ciekawostką jest, że w zapowiedzi znalazł się również akcent z Cyberpunk 2077. Ponoć produkcja od CD Projekt RED to największy tytuł tego roku.

Grounded od Obsidianu z demem na Steamie
Grounded od Obsidianu z demem na Steamie

wiadomość16 czerwca 2020

W serwisie Steam oraz na konsoli Xbox One udostępnione zostało demo Grounded, survivalowej gry od studia Obsidian Entertainment. Wcielamy się w niej w dzieci zmniejszone do rozmiarów mrówek, które muszą przetrwać w przydomowym ogrodzie. Wersja demonstracyjna dostępna będzie jedynie do końca tego tygodnia.

Grounded - gra Obsidianu w lipcu trafi do wczesnego dostępu
Grounded - gra Obsidianu w lipcu trafi do wczesnego dostępu

wiadomość8 kwietnia 2020

Twórcy ze studia Obisidan Entertainment poinformowali, że ich kolejny tytuł – intrygująca gra survivalowa Grounded – zadebiutuje we wczesnym dostępie pod koniec lipca tego roku.

PC
XONE