Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Grounded (PC)

Grounded

Grounded to gra survivalowa, w której gracze wcielają się w ludzi zmniejszonych do rozmiarów mrówek, zmuszonych walczyć o przetrwanie w ogródku domu na amerykańskich przedmieściach. Podczas zabawy gromadzą surowce, tworzą przedmioty i budynki oraz walczą ze zwierzętami.

Akcji | FPP | sandbox | survival | multiplayer | kooperacja

Okładka Grounded (PC)

data premiery gry:

2021

PC XONE

Grounded to survivalowa gra akcji nastawiona na tryb kooperacyjny. Produkcję opracowało studio Obsidian Entertainment, znane z takich tytułów jak The Outer Worlds, Fallout: New Vegas czy seria Pillars of Eternity.

Mechanika

W Grounded postacie graczy zostają zmniejszone do rozmiarów mrówek i muszą przetrwać w niebezpiecznych realiach ogródka sennego amerykańskiego przedmieścia. Zadania, które są proste dla człowieka o standardowych wymiarach, stają się prawdziwym wyzwaniem dla bohaterów gry. Podczas zabawy zmuszeni są do gromadzenia surowców, konstruowania przedmiotów i budowy bazy przy wykorzystaniu różnorodnych obiektów codziennego użytku.

W trakcie rozgrywki możemy wybrać między widokiem pierwszo- i trzecioosobowym. Świat gry zamieszkują zarówno pokojowo nastawione zwierzęta, jak i agresywne istoty (np. pająki czy mrówki), które polują na graczy. Z wrogami radzimy sobie za pomocą własnoręcznie skonstruowanych prymitywnych broni, takich jak dzidy czy łuki. Można również tworzyć zbroje oraz trampoliny pozwalające na szybsze podróżowanie po lokacjach.

Gra może się pochwalić rozbudowanymi modułami sztucznej inteligencji, odtwarzającymi zachowania zwierząt znane z rzeczywistości. Przykładowo, mrówki funkcjonują jako kolonie. Zwiadowcy po odnalezieniu czegoś interesującego (np. nas) pozostawiają feromony, które umożliwiają innym mrówką na dotarcie to so samo miejsce lub otrzymanie ostrzeżenia przed zagraniem ze strony graczy. Ponadto nasz rozwój nie pozostaje niezauważony i ekspansja prędzej czy później sprowadzi na nas gniew lokalnej fauny.

Zabawę urozmaica drzewko technologiczne. W nim powoli odblokowujemy coraz lepsze przedmioty, bronie i struktury, ułatwiające radzenie sobie z coraz poważniejszymi zagrożeniami. Ponadto poza typowo sandboksową rozgrywką pojawia się również wiele misji fabularnych.

Kwestie techniczne

Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Grounded

Wymagania wiekowe Grounded

12+

Wymagania sprzętowe Grounded

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-3225 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

Grounded – pierwszy gameplay z nowej gry Obisidian Entertainment
Grounded – pierwszy gameplay z nowej gry Obisidian Entertainment

wiadomość2 marca 2020

Na imprezie PAX East 2020 studio Obisidian Entertainment pokazało pierwszy gameplay ze swojej kolejnej produkcji – gry survivalowej Grounded. Materiał przedstawia podstawowe założenia rozgrywki. W czasie prezentacji deweloperzy odpowiadali na pytania osób zgromadzonych na widowni.

Znamy wymagania sprzętowe Grounded - nowej gry Obsidian Entertainment
Znamy wymagania sprzętowe Grounded - nowej gry Obsidian Entertainment

wiadomość22 lutego 2020

Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe oraz orientacyjny termin premiery Grounded, czyli nowej survivalowej gry akcji od studia Obsidian Entertainment. Tytuł początkowo ukaże się we wczesnym dostępie.

Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian
Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian

wiadomość14 listopada 2019

W trakcie X019 zapowiedziano nową produkcję studia Obsidian. Okazała się nią survivalowa gra akcji Grounded, która postawi na tryb kooperacyjny dla czterech osób.

PC
XONE