Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2022, 19:25

Nowa gra Obsidian z datą premiery; Grounded dostanie sekretny „ficzer”

Poznaliśmy wreszcie datę premiery wersji 1.0 gry survivalowej Grounded. Zanim jednak ona wyjdzie, fanów czeka aktualizacja, która przyniesie sekretną nowość.

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, po ponad dwóch latach we wczesnym dostępie gra survivalowa Grounded wreszcie opuści zamknięte podwórko, to jest wyjdzie w wersji 1.0 na PC, XOne i XSX/S (jest również dostępna w usłudze PC/Xbox Game Pass). Stanie się to za około dwa miesiące, a konkretnie 27 września 2022 roku.

Usługę Xbox Game Pass Ultimate wykupisz tutaj

Ostatni patch

Omawianą informację ujawnił przed kilkoma godzinami reżyser Grounded, Adam Brennecke, w zamieszczonym na Twitterze krótkim wideo. Jednocześnie zapewnił fanów, że jeszcze dziś na publiczny serwer testowy gry zawita ostatnia aktualizacja stworzona z myślą o wczesnym dostępie.

Wprowadzi ona kilka usprawnień i nowych funkcji, które studio Obsidian Entertainment chce sprawdzić przed oficjalną premierą tytułu, w tym poprawioną wersję systemu ulepszania broni i zbroi czy niedostępny wcześniej budynek kuchni do stworzenia.

Sekretna nowość w drodze

Co więcej, w finalnej wersji tego patcha – określanego przez dewelopera jako „największy w historii gry” – pojawi się dodatkowy, sekretny element, określany jako „home stretch” (po polsku: ostatnia prosta). Brennecke nie wyjawił, o co chodzi – wspomniał jedynie, że wprowadzenie owej funkcji ma przygotować Grounded do premiery wersji 1.0.

Serial Grounded

Na koniec pozwolę sobie przypomnieć informację ogłoszoną w zeszłym tygodniu – mianowicie, że powstanie serial telewizyjny na podstawie Grounded. Na razie nie wiemy na jego temat zbyt wiele – jedynie to, iż rozszerzy on tło fabularne gry.

Scenariusz ma napisać Brent Friedman (mający na koncie m.in. po cztery odcinki serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów w 4., 5. i 7. sezonie), a za kamerą stanie Brien Goodrich (reżyser przerywników filmowych z gier takich jak Halo 4 i Halo 5: Guardians).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021