Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 19:27

autor: Vergil

WitcherCon - CD Projekt RED i Netflix zapowiadają wspólne wydarzenie

Jeszcze tego lata odbędzie się WitcherCon, czyli specjalne wydarzenie poświęcone marce Wiedźmin, zorganizowane przez studio CD Projekt RED i platformę Netflix. Na fanów Białego Wilka czekają nowe ogłoszenia i szereg innych atrakcji.

W SKRÓCIE:
  1. firmy Netflix i CD Projekt RED zapowiedziały wspólne wydarzenie poświęcone marce Wiedźmin – WitcherCon;
  2. wirtualny event odbędzie się 9 i 10 lipca, a będzie można go oglądać na żywo w serwisach Twitch i YouTube;
  3. organizatorzy zaznaczają, że nie zostanie na nim zapowiedziana żadna nowa gra.

Dzisiejszy pokaz na Netflix Geeked Week przyniósł zapowiedź WitcherConu, czyli poświęconego marce Wiedźmin, wirtualnego wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez platformę Netflix i studio CD Projekt RED. Potrwa ono dwa dni i będzie streamowane na kanałach obu organizatorów w serwisach YouTube oraz Twitch. Pierwsza transmisja odbędzie się 9 lipca o 19:00 polskiego czasu, z kolei druga – 10 lipca o 3:00 polskiego czasu.

  1. Kanał serii gier Wiedźmin w serwisie YouTube
  2. Kanał studia CD Projekt RED w serwisie Twitch
  3. Kanał platformy Netflix w serwisie YouTube
  4. Kanał platformy Netflix w serwisie Twitch

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej WitcherConu, nie mamy co się nastawiać na zapowiedź nowej gry wideo osadzonej w tym uniwersum. Niemniej miłośnicy przygód Białego Wilka i tak nie powinni narzekać na brak atrakcji. Otrzymamy bowiem możliwość zajrzenia za kulisy produkcji gier, serialu i filmu animowanego oraz będziemy mogli wziąć udział w interaktywnych panelach z udziałem „ludzi, którzy tchnęli w Wiedźmina życie”. Te ostatnie mają przynieść nowe informacje na temat netfliksowego serialu oraz świeże ogłoszenia dotyczące marki. Ostatnią pozycję na liście atrakcji zajmują komentarze ekspertów na temat uniwersum i jego historii, a także krążących w nim legend i zamieszkujących je potworów.

WitcherCon - CD Projekt RED i Netflix zapowiadają wspólne wydarzenie - ilustracja #1
Jak widać, wiedźmin wiedźminowi wiedźminem.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że tego, iż twórcy obu adaptacji Wiedźmina planują wspólne przedsięwzięcie, można było się domyślić pięć godzin przed oficjalną zapowiedzią WitcherConu, wczytując się w wiadomości publikowane na ich profilach w serwisie Twitter, w których Wiedźmin od CD Projekt RED zapraszał netfliksowego Wiedźmina na spotkanie.

  1. WitcherCon – oficjalna strona internetowa
  2. Wiedźmin Netfliksa – oficjalna strona internetowa
  3. Wiedźmin CD Projekt RED – oficjalna strona internetowa
E3 2021