Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2021, 17:20

Battlefield 2042 - widowiskowy trailer; nie będzie trybów single player i battle royale

W sieci zadebiutował widowiskowy zwiastun najnowszej odsłony serii Battlefield, która zatytułowana została Battlefield 2042. Gra zadebiutuje w październiku tego roku.

W sieci zadebiutował pierwszy trailer najnowszej odsłony serii Battlefield, która zatytułowana została Battlefield 2042. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, akcja produkcji rozgrywać będzie się w niedalekiej przyszłości. Jej premiera wyznaczona została na 22 października 2021 roku. Produkcja trafi na komputery PC (Steam, Origin, Epic Games Store), a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Xbox One. 13 czerwca deweloperzy przedstawią pierwszy oficjalny gameplay.

Na oficjalnej stronie Battlefielda 2042 oraz w pierwszych materiałach promocyjnych możemy przeczytać, że tytuł zostanie pozbawiony kampanii dla jednego gracza. Deweloperzy skupili się w całości na rozgrywkach wieloosobowych. Do gry powrócą dobrze znane tryby, a także zupełnie nowe warianty zabawy. Twórcy nie przewidują implementacji klasycznego battle royale. Po raz pierwszy w jednym meczu weźmie udział maksymalnie aż 128 osób. Zaznaczmy, że z taką liczbą ludzi pobawią się jedynie posiadacze najnowszych konsol oraz pecetów, na Xboksach One i PlayStation 4 nadal obowiązywać będzie limit 64 graczy. Twórcy przewidzieli jednak możliwość walki z botami w pojedynkę lub ze znajomymi.

Poza nowym, futurystycznym sprzętem wojskowym na fanów Battlefielda czekać będą także specjaliści, a więc bohaterowie dysponujący unikalnymi zdolnościami oraz ekwipunkiem, którzy uzupełnią istniejący już system klas postaci. Po premierze twórcy będą cały czas rozwijać grę o dodatkową zawartość, taką jak mapy, broń i pojazdy. Duże aktualizacje mają nadchodzić co trzy miesiące, wraz ze startem kolejnych sezonów rozgrywek. DICE obiecuje co najmniej cztery sezony i powiązane z nimi Battle passy (w wersji darmowej oraz płatnej).

  1. Oficjalna strona Battlefielda 2042
  2. Oficjalna strona serii Battlefield
  3. Oficjalna strona studia DICE
E3 2021