Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 19:45

autor: qjin

Hellblade 2 na filmiku zza kulis; do ukończenia gry jeszcze daleka droga

Przedstawiciel studia Ninja Theory uchylił rąbka tajemnicy na temat postępów prac nad Hellblade II: Senua’s Saga podczas pokazu Xbox Games Showcase Extended. Pokazano również filmik zza kulis.

Tameem Antoniades, dyrektor kreatywny studia Ninja Theory, ujawnił nieco informacji podczas krótkiego występu na prezentacji Xbox Games Showcase Extended, uzupełniającej konferencję z targów E3 2021, na temat Hellblade II: Senua’s Saga. Z jego słów wynika, że przed producentami, którzy nie chcą stworzyć zwyczajnej kontynuacji, tylko „coś niezwykle wyjątkowego”, jeszcze wiele pracy. Zgodnie z przewidywaniami, na pokazie zaprezentowano dobrze zrealizowany zakulisowy materiał, w którym widać także kilka krótkich urywków z gry:

Akcja Hellblade 2 rozegra się w IX wieku na Islandii. Studio wysyła do tego kraju wykwalifikowane zespoły, by móc lepiej odzwierciedlić tamtejsze tereny (wykorzystują zdjęcia i dane satelitarne). Co więcej, na potrzeby produkcji wykonywane są prawdziwe kostiumy, które potem zostają przeskanowane do gry. Twórcy pracują nad odwzorowaniem postaci wspólnie z firmą Epic Games (przypominamy, że nowe Hellblade powstaje na silniku Unreal Engine 5, na który przeniesiono się z „czwórki”).

Na razie nie znamy nawet przybliżonego terminu premiery Hellblade II: Senua’s Saga. Gra zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i Series S. W dniu wydania trafi od razu do abonamentu Xbox Game Pass.

E3 2021