Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 19:00

autor: Patryk Kubiak

STALKER 2 i STALKER: Czyste niebo. Zobacz, jak wypada porównanie grafiki

Dzięki zaangażowaniu społeczności gry takie jak STALKER: Czyste niebo nadal żyją. Na jednym z youtube’owych kanałów pojawiło się porównanie grafiki STALKER-a 2 z produkcją z 2008 roku. Sprawdź, jak wypada.

Na kanale Candyland w serwisie YouTube opublikowano wideo porównujące grafikę STALKER-a: Czystego nieba z tą, która będzie w sequelu – grze STALKER 2: Heart of Chernobyl. W filmie starano się zademonstrować zbliżone do siebie ujęcia w taki sposób, by gracze mieli możliwość wyrobić sobie zdanie na temat graficznych usprawnień nadchodzącego tytułu. Kadry na potrzeby porównania wycięto z gameplay trailera kontynuacji.

Warto dodać, że w powyższym wideo użyto podstawowej wersji STALKER-a z 2008 roku – i trzeba mieć to na względzie, porównując obydwie produkcje. STALKER 2 będzie działał na silniku Unreal Engine 4, z kolei pierwowzór używa X-Ray 1.5 Engine. Dostępny jest remaster oryginalnego STALKER-a, który m.in. dodaje tekstury w rozdzielczości ultra HD, poprawia warunki pogodowe, oświetlenie oraz cienie. Niemniej jednak dzięki temu krótkiemu porównaniu możecie uzmysłowić sobie, jak prezentować będzie się nowa część serii.

Premierę STALKER-a 2 zaplanowano na 28 kwietnia 2022 roku. Gra wyjdzie na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X i S.

  1. STALKER 2 z gameplay trailerem; premiera w kwietniu
  2. STALKER 2: szykujcie dyski twarde; poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC