Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 11:49

autor: Entelarmer

STALKER 2 bez pojazdów; twórcy tłumaczą decyzję

W S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl nie będziemy mogli samodzielnie poprowadzić pojazdów. O przyczynach tej decyzji, rozmiarze mapy i innych kwestiach opowiedział w nowym wywiadzie Zakhar Bocharov ze studia GSC Game Word.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ma dostarczyć graczom wielu wrażeń, ale najwyraźniej w Zonie zabraknie jednego, dla niektórych istotnego elementu. W wywiadzie z rosyjskim serwisem DTF Zakhar Bokharov (PR menadżer studia GSC Game World) potwierdził, że w grze ani razu nie pokierujemy samodzielnie pojazdem, nawet w ramach pojedynczych sekwencji. I to mimo ogromnego rozmiaru mapy o powierzchni ponad 64 kilometrów kwadratowych.

Brak „grywalnych” pojazdów może wydawać się kuriozalny w kontekście rozległego obszaru Zony w nowej części czarnobylskiego cyklu. Jednakże zespół GSC Game World nie podjął tej decyzji bez powodu. Bocharov tłumaczy, że Zona w dwójce to miejsce pełne niebezpieczeństw, w którym pośpiech to pewna droga do grobu poprzez – na przykład – spotkanie z jedną z wielu losowych anomalii. Dlatego podróż samochodem czy innym wehikułem to nie najlepszy pomysł. Uzasadnienie jest o tyle zrozumiałe, że z podobnych przyczyn pojazdów nie było w pierwszej odsłonie cyklu – te mogliśmy zobaczyć tylko w fanowskich modyfikacjach. Skoro mowa o wyciętej zawartości: Bocharov podkreślił, że studio nie zrezygnowało z żadnych planowanych elementów STALKERA 2, a gameplay pokazany na E3 2021 odpowiada temu, co zobaczą gracze po premierze gry (przynajmniej ci z odpowiednio mocnymi komputerami).

Na szczęście nie znaczy to, że gracze będą zmuszeni do przemierzania Zony wyłącznie na piechotę. S.T.A.L.K.E.R. 2 uwzględni system szybkiej podróży, ale w dość „niezwykłej” formie. Bocharov nie podał szczegółów, być może zostawiając tę mechanikę jako niespodziankę dla fanów na premierę gry. Drugi S.T.A.L.K.E.R. trafi na rynek 28 kwietnia 2022 roku. W tytuł zagramy na pecetach oraz konsolach Xbox Series X/S, a nabywcy otrzymają do wyboru kilka wydań (w tym bogate edycje kolekcjonerskie).

  1. Oficjalna strona gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl
  2. STALKER 2 – jak może wyglądać powrót do Strefy?