Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2021, 19:34

STALKER 2 z gameplay trailerem; premiera w kwietniu

Podczas dzisiejszego pokazu Xbox & Bethesda Games zaprezentowano gameplay trailer ze STALKER-a 2. Produkcja będzie nosiła podtytuł Heart of Chernobyl i trafi w nasze ręce w przyszłym roku. Od dnia premiery będzie ona dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

W czasie dzisiejszego pokazu Xbox & Bethesda Games Showcase zaprezentowano pierwszy gameplay pochodzący z STALKER 2: Heart of Chernobyl. Jednocześnie ogłoszono datę premiery tytułu. Zawita on na PC oraz Xboksa Series X|S 28 kwietnia 2022 roku i od tego dnia będzie dostępny w usłudze Xbox Game Pass.

Sam gameplay skupia się głównie na eksploracji i walce. Zobaczymy na nim wiele charakterystycznych dla serii elementów – od mutanów, przez anomalie, po artefakty.

Chwilę po prezentacji na Xbox Wire pojawił się wpis omawiający szczegóły zawarte w trailerze. Dowiadujemy się z niego między innymi, że do gry zawita nowa frakcja, a artefakt podniesiony przez protagonistę nazywa się Jelly. Zamieszczono także porównanie bagien z Heart of Chernobyl i ich odpowiednika z Czystego nieba.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/13/stalker-2-heart-of-chernobyl-launches-april-2022/

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej