Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2021, 11:03

Mortal Shell The Virtuous Cycle - zapowiedziano dodatek do popularnego RPG

Zespół Cold Symmetry zapowiedział The Virtuous Cycle, czyli pierwszy duży dodatek do zeszłorocznego RPG-a Mortal Shell.

Studio Cold Symmetry i firma Playstack zapowiedziały Mortal Shell The Virtuous Cycle, czyli pierwszy duży dodatek do popularnego RPG-a akcji z 2020 roku.

Niestety, udostępnione przez autorów informacje są bardzo skromne. Wiemy, że rozszerzenie zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PS5. Nie podano konkretów odnośnie zawartości ani daty premiery. Twórcy ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że DLC zadebiutuje wkrótce. Mamy nadzieję, że przed końcem E3 2021 poznamy więcej faktów odnośnie tego projektu.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że pecetowa wersja dodatku zadebiutuje równocześnie w Epic Games Store i na Steamie. To ważne, gdyż gra na razie jest dostępna tylko w pierwszym z tych sklepów. Premiera w serwisie firmy Valve zapowiedziana została na lato tego roku.

Przypomnijmy, że Mortal Shell ukazało się 18 sierpnia 2020 roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Gra w dniu premiery pozostawiała trochę do życzenia pod względem dopracowania technicznego, ale mimo to spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa uzyskała średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Wydanie na PS4 może się pochwalić takim samym wynikiem, a w przypadku edycji na Xboksa One jest to 75%.

Projekt okazał się także sukcesem kasowym. W marcu tego roku twórcy poinformowali, że sprzedaż przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Od tego czasu liczba ta bez wątpienia sporo wzrosła, gdyż kilka miesięcy temu ukazały się wydania gry na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S.

Na koniec warto dodać, że Mortal Shell The Virtuous Cycle było jednym z tytułów wymienionych na niepotwierdzonej liście produkcji mających pojawić się na E3 2021. Zwiększa to szanse, że w najbliższych dniach zobaczymy również inne tytuły tam podane, takie jak A Plague Tale Requiem, Slime Rancher 2 czy Forza Horizon 5.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mortal Shell - poradnik do gry
  3. Mortal Shell pokazało mi, że Dark Souls jest świetne dzięki lokacjom
E3 2021