Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2020, 14:11

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Mortal Shell – gracze donoszą o poważnych bugach

Osoby grające w Mortal Shell donoszą o dwóch poważnych bugach w produkcji studia Cold Symmetry. Pierwszy z nich dotyczy kluczowej mechaniki Harden, zaś drugi resetuje postępy osiągnięte przez gracza, nadpisując zapisany stan gry.

Mortal Shell – gracze donoszą o poważnych bugach - ilustracja #1
Wygląda na to, że Mortal Shell ma parę irytujących problemów.

W SKRÓCIE:

  1. bug w Mortal Shell czasem uniemożliwia korzystanie z kluczowej mechaniki Harden;
  2. inny błąd powoduje utratę postępów osiągniętych przez gracza.

Gracze, którzy zakupili grę RPG Mortal Shell donoszą o poważnym bugu dotyczącym jednej z kluczowych mechanik tej produkcji – tzw. Harden. Funkcja od czasu do czasu kompletnie przestaje działać. Większość pojawiających się na forum Reddit doniesień na ten temat dotyczy wersji na konsolę PlayStation 4.

Nie jestem pewien, czy ktoś z zespołu deweloperskiego się tutaj czai, ale jeśli tak, to wiedzcie, że jest dość poważny bug dotyczący wersji na PS4. Funkcja Harden po prostu całkowicie przestaje działać. W ciągu pierwszego dnia, jak do tej pory zdarzyło mi się to 3 razy. Wrzucam to dla waszej informacji, na wypadek, gdyby ktoś inny wpadł na ten błąd. To naprawdę coś, co trzeba naprawić, ponieważ jest to podstawowa mechanika gry – pisze theDanantenna.

Kiedy wykonuję udaną wzmocnioną ripostę, ale nie trafiam finiszerem, nie mogę korzystać z Harden. Przycisk Harden dosłownie nie działa, dopóki nie załaduję gry ponownie. Muszę zrobić kolejną udaną wzmocnioną ripostę i trafić, aby móc ponownie się utwardzać. Udało mi się już powtórzyć tę usterkę – zwraca uwagę necrola_666.

Harden to mechanika, która pozwala graczowi „utwardzić” ciało swojej postaci – dzięki temu nie otrzymujemy obrażeń od ataków, ale efekt mija, gdy zostaniemy trafieni.

Warto odnotować, że nie jest to jedyny poważny błąd znaleziony przez graczy w Mortal Shell. Inny użytkownik forum Reddit zwraca uwagę na bug resetujący osiągnięte postępy.

Włóczyłem się tylko ćwicząc czasem parowanie i umarłem. Nagle odpalił się pierwszy film, który pojawia się zaraz przed tym, jak spotykasz pierwszy Shell. Ten, na którym czołgasz się z mieczem przez tunel. Wyszedłem z tunelu i nie miałem żadnych przedmiotów. Nic. Pomyślałem, że pomoże mi ponowne załadowanie zapisanego stanu, ale zamiast tego znalazłem się z powrotem na początku całej gry. Wszystko zniknęło - skarży się zaxstarr.

Przypominamy, że Mortal Shell zadebiutowało wczoraj i jest dostępne na komputerach (Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Mortal Shell – strona oficjalna