Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2020, 15:20

autor: AlexB

Miniserial o historii klasycznych gier wideo debiutuje na Netflix

Dziś na platformie Netflix zadebiutował dokumentalny miniserial High Score: Złota era gier. Skupia się on na przedstawieniu historii wielu klasycznych gier wideo, takich jak Street Fighter, Mortal Kombat, Doom czy Wolfenstein 3D.

Historia branży gier wideo obfituje w emocjonujące historie. Nie brakuje w nich ludzi pełnych pasji i ich niezwykłych, rewolucyjnych projektów, lecz również wielkich katastrof. Wiele z tego typu opowieści wydarzyło się w latach 80. i na początku 90. ubiegłego wieku, kiedy to elektroniczna rozrywka była jeszcze młoda i deweloperzy dopiero zaczynali odkrywać jej wielki potencjał. O tym niezwykłym okresie opowiada dokumentalny miniserial High Score: Złota era gier, który dziś zadebiutował na platformie Netflix. Poniżej możecie zobaczyć jego czołówkę.

Miniserial High Score: Złota era gier składa się z sześciu odcinków. Znajdziemy w nich tak istotne momenty dla historii branży gier jak powstanie cyfrowej adaptacji E.T. i kryzys, jaki został tym spowodowany, narodziny potęgi Nintendo, debiuty pierwszych RPG-ów inspirowanych systemem Dungeons & Dragons, początki cyklów Street Fighter oraz Mortal Kombat, które wywołały gorącą dyskusję na temat brutalności gier, czy premiery Wolfensteina 3D oraz Dooma. Wszystko to zostało okraszone komentarzami twórców poszczególnych produkcji, zdradzających mnóstwo interesujących informacji zza kulis. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży jest Charles Martinet, znany aktor dubbingowy, kojarzony przede wszystkim z tego, że od 1996 roku udziela swojego głosu hydraulikowi Mario.

Miniserial o historii klasycznych gier wideo debiutuje na Netflix - ilustracja #1
Gotowi na wyprawę w przeszłość gier wideo?

High Score: Złota era gier zostało ciepło przyjęte przez media branżowe. Czy słusznie? Jeśli posiadacie aktywny abonament Netfliksa i trochę wolnego czasu, to możecie przekonać się o tym sami.

  1. High Score: Złota era gier na platformie Netflix