Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2020, 16:15

FIFA 21 bez funkcji cross-play

Firma Electronic Arts wypowiedziała się na temat funkcji cross-play w grze FIFA 21. Niestety, wydawca nie zamierza pozwolić na rozgrywkę multiplatformową, nawet między użytkownikami PlayStation 4 i PlayStation 5 lub Xboksa One oraz Xboksa Series X.

FIFA 21 bez funkcji cross-play - ilustracja #1
Wirtualna FIFA ponownie obejdzie się bez funkcji cross-play.

W ostatnich tygodniach pojawiały się kolejne informacje na temat nowej odsłony serii FIFA. Niestety, jedna z nich nie ucieszy fanów piłkarskiego cyklu. Otóż firma Electronic Arts potwierdziła, że nie planuje implementacji funkcji cross-play w grze FIFA 21. Innymi słowy, posiadacze PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X będą mogli bawić się w trybie sieciowym jedynie z innymi użytkownikami danej platformy.

W teorii nie powinno być to zaskoczeniem. Dotychczas żadna odsłona cyklu nie pozwalała na grę między platformami, podobnie jak konkurencyjny PES. Miało to wynikać z różnic w kodzie poszczególnych wydań. Jednak w przypadku tegorocznej odsłony sprawę komplikuje pojawienie się dziewiątej generacji konsol stacjonarnych. Ma to nastąpić w okresie świątecznym (w przypadku XSX: w listopadzie), a więc już po debiucie nowej FIF-y. Dlatego niektórzy gracze mieli nadzieję, że tym razem EA zdecyduje się na dodanie funkcji cross-play, zwłaszcza że wspiera ją wiele popularnych tytułów wieloosobowych. Nadzieję podsycała zapowiedź darmowej aktualizacji konsolowych wersji gry do wydania na PS5 lub XSX dla graczy, którzy zakupią ją na obecnych platformach Sony i Microsoftu. To wystarczyło, by niektórzy zaczęli wierzyć w możliwość wspólnej gry z posiadaczami innych urządzeń, choćby tylko między użytkownikami PlayStation lub Xboksów.

FIFA 21 bez funkcji cross-play - ilustracja #2
Gry piłkarskie wciąż stronią od rozgrywek międzyplatformowych.

Na pocieszenie twórcy FIF-y 21 potwierdzili możliwość przeniesienia postępów w trybie FIFA Ultimate Team, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z darmowej aktualizacji gry do wersji na nową platformę tego samego producenta (na przykład z PS4 na PS5). Nowa FIFA zadebiutuje 9 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4. Później tytuł trafi też na PlayStation 5, Xboksa Series X oraz do katalogu usługi Google Stadia.