Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 11:59

Dobra sprzedaż Mortal Shell. Enhanced Edition dostępne na PS5 i XSX

Sprzedaż Mortal Shell od studia Cold Symmetry przekroczyła 500 tys. egzemplarzy. Gra zadebiutowała właśnie w ulepszonej wersji na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Studio Cold Symmetry i firma Playstack pochwaliły się, że sprzedaż gry Mortal Shell przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Przypomnijmy, że produkcja ukazała się w sierpniu ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersja pecetowa dostępna jest tylko w Epic Games Store.

Liczba sprzedanych egzemplarzy powinna solidnie wzrosnąć w tym roku. Wczoraj na PlayStation 5 i Xboksie Series X/S zadebiutowała ulepszona wersja gry zatytułowana Mortal Shell: Enhanced Edition, która oferuje ulepszoną grafikę (w tym ostrzejsze tekstury i 60 FPS-ów). Osoby posiadające projekt na PS4 i XONE mogą uzyskać tę edycję za darmo, ale na pewno będzie wielu graczy, którzy swoją przygodę z tytułem zechcą rozpocząć dopiero na next-genach.

Ponadto w tym roku Mortal Shell powinno zadebiutować na Steamie, gdyż projekt jest jedynie czasowym exclusivem Epic Games Store. Premiera w serwisie firmy Valve spodziewana jest latem.

Mortal Shell ukazało się w 18 sierpnia 2020 roku. Gra w dniu premiery miała trochę problemów technicznych, ale mimo to spotkała się z ciepłym przyjęciem i uznana została za godną uwagi propozycję dla fanów Dark Souls. Wersja PC uzyskała średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Wydanie na PS4 może się pochwalić takim samym wynikiem, a w przypadku edycji na Xboksa One jest to 75%.

Po premierze gra była aktywnie rozwijana przez twórców. Poza patchami poprawiającymi stan techniczny wydano również darmowy dodatek Rotting Autumn, oferujący nową zawartość.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mortal Shell - poradnik do gry
  3. Mortal Shell pokazało mi, że Dark Souls jest świetne dzięki lokacjom